Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam,

W marcu zaczynam budowe na Weglinie, - zaczynam rozgladac sie za materialami budowlanymi. Moze ktos planuje ruszenie budowy w tym samym okresie i moze kupujac w grupie udaloby sie uzyskac lepsze ceny ?? - " Zmowa cenowa inwestorow ;)

Pozdr

 

czołem.

bardzo podoba mi sie grupa "spółdzielniana".

Ja także zaczyna walke z budową luty-marzec więc pisze się na ten układ, a dodatkowo dwie informacje mam:

-od 2-ej połowy lutego ponoć belit idzie do góry

-mam kolege co ma skład budowlany więc idzie się dogadać

 

Witam Wszystkich Budowniczych roku 2009 :)

Ja też jestem chętny do *spółdzielni*

Interesuje mnie solbet, beton z gruszki,drewno na więźbę dachową,cegła pełna,dachówka ceramiczna lub blachodachówka :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

czołem ludziska.

Potrzebuje dobrego i zaufanego kierownika budowy.......

Czy ktoś z Was może mi dać namiary na takiego człowieka....

 

No i jakie są stawki za taką obowiązkową przyjemność.....

 

-dzięki i zapodrawiam.

Z moim mamy umowę za każdy rok budowy 1000 zł. Chociaż podobno życzą sbie wynagrodzenie płatne co miesiąc, albo 1% od koszty budowy całego domu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z moim mamy umowę za każdy rok budowy 1000 zł. Chociaż podobno życzą sbie wynagrodzenie płatne co miesiąc, albo 1% od koszty budowy całego domu

 

Nie spotkałem się jeszcze z takimi stawkami. Ja mam kierownika, z którym umówiłem się od całość budowy. Stawka oczywiście zależy od stawianych mu wymagań. Mój oglądał kluczowe etapy, zbrojenie ław, strop, więźbę i sprawdził końcowe wykonanie. Za to zażyczył sobie 1500 zł. Ale jak szukałem, to był taki który za rzeczy wymienione powyżej żądał 4000 zł :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Od roku zaglądam na forum, aby się trochę oświecić, a w tym roku dołączam do grupy budujących. Zaczynamy w marcu, ja i moja połowa jesteśmy zupełnie zieleni w tym temacie :roll: Budujemy wg projektu Archonu Dom pod cisami 2, może ktoś przypadkiem budował ten domek? Zamierzamy budować się z keramzytobetonu(optirok). Może ktoś podpowie, gdzie można kupić tanio stal?

 

Witamy w grupie!

Jeśli chodzi o stal to proponuję sprawdzic

Stalpol, ul. Mełgiewska

Centrosal, ul. Witosa

Stalmet, ul. Krzemionki, ul. Energetyków

Nie wiem czy tam będzie najtaniej, ale kiedy ja kupowałem stal to sprawdzałem te trzy składy. Ostatecznie najlepszą ofertę dostałem w Centrostalu, ale to może być bardzo różnie - zależy ile się czego potrzebuje. Jeden rodzaj jest taniej tam, inny tu.

Pozdrowienia

 

Witam!

Co do stali, to na podstawie doświadczeń z wakacji:

Centrostal - polecam (większe dostawy)

Stalmet - niekoniecznie (miał wtedy jakieś kosmiczne ceny :-? )

 

A z nie wymienionych Ewkon (Abramowicka chyba) i Ognies (Zemborzycka)

 

Generalnie najtańszy był Ognies, nawet uwzględniając to, że transport trzeba było załatwiać samemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...