Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Czy może mi ktoś polecić ekipę od tynków cementowo-wapiennych oraz gipsowych z okolic lublina. Po ile teraz biorą od takich tynków ?

 

tynki 606 629 287

nie pamiętam nazwiska ale człowiek sprawdzony przez forumowiczów i nie tylko

robota fachowa i szybko

cena 25 zł/m2 za cementowo wapienne z ich materiałem

tynków gipsowych nie polecam ...

 

Kochani .....mam serdeczna prośbe.....szukam dobrej ekipy do wykonania tynków maszynowych cementowo-wapiennych, może znacie kogoś naprawde sprawdzonego ?

I drugie pytanie jakie tynki...mam na mysli producenta........są w chwili obecnej " na topie" ????????????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Witam wszystkich, mamy w planach wystartować z budową wiosna 2009 , nie wiem na ile jest to realne biorąc pod uwagę obecny etap i realny czas załatwiania formalności. Obecnie kompletujemy dokumenty a dokładniej warunki techn. przyłączy. Bardzo proszę o namiary na biura projektowe , które solidnie wykonają adaptację i wszelkie związane z tym formalności , uzgodnienia itd, - szybko i bezproblemowo przygotują projekt a przy tym nie "zedrą" za bardzo. Jeśli macie godnych polecenia fachowców od budowy przyłączy (prąd i woda) to z góry dziękuję. Mile widziane również namiary na sprawdzonych kierowników budowy, Rozglądamy się również za ekipami budowlańców, interesuje nas na razie stan surowy otwarty+ dach. Pozdrawiamy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,ja również pozwolę sobie dołączyć do Waszego grona.Budowę zaczeliśmy w ubiegłym roku i mamy domek(APS114) w stanie surowym otwartym.Jestem forumowiczem od stycznia 2009.Badzo prosiłabym o namiary na szambo i osoby do wykonania studni wierconej.Dziękuję za wszelkie informację :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, mamy w planach wystartować z budową wiosna 2009 , nie wiem na ile jest to realne biorąc pod uwagę obecny etap i realny czas załatwiania formalności. Obecnie kompletujemy dokumenty a dokładniej warunki techn. przyłączy. Bardzo proszę o namiary na biura projektowe , które solidnie wykonają adaptację i wszelkie związane z tym formalności , uzgodnienia itd, - szybko i bezproblemowo przygotują projekt a przy tym nie "zedrą" za bardzo. Jeśli macie godnych polecenia fachowców od budowy przyłączy (prąd i woda) to z góry dziękuję. Mile widziane również namiary na sprawdzonych kierowników budowy, Rozglądamy się również za ekipami budowlańców, interesuje nas na razie stan surowy otwarty+ dach. Pozdrawiamy

 

czołem.

Ja robiłem adaptację u Pana Wartacza w zakładzie usług projektowych (chyba tak to się nazywa). Siedzibę maja na Bursakach w piecobudowie. Byłem z nich zadowolony i finansowo i czasowo.

-zapozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, widzę ,że facet jest znany.Spróbuję zadzwonić i zapytać o szczegóły.Pozdrawiam

 

ale proponuje zapłać mu post factum.......bo jak czytam te posty "o bezproblemowym zalatwianiu w starostwie".....to jestem wiecej niż pewny, ze niedługo KTOŚ będzie wyprowadzany przez CBA :lol:

W UM w Lublinie mieliśmy juz tego przykład :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W praktyce to na bazie projektu z Archonu powstał nowy projekt, a wyszło taniej niż indywidualny projekt, bo tam zaczynali rozmowę od 12 kółek netto. A ponieważ mam trochę dziki układ z działką (szerokośc, obecny dojazd, przyszły dojazd), więc nie mogłem dobrać gotowego projektu i musiałem zmieniać gotowca. pozdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piteriks napisał:

Jesliu chodzi o studnie to mam taki namiar:

Rafał 781-959-542. facet jest lublina

Mam pytanko.Piteriks czy Ty znasz tego gościa,jest sprawdzony?a może również orientujesz się jak z ceną,dzieki.

 

czołem.

Słyszałem o nich od kilku osób, ale powiem szczerze, że fizycznie roboty nie widziałem. Powiadają ze są solidni. No i gdzies tam zapisałem sobie tel. Warto sprawdzić także u innych źródeł, zobaczyć ich robotę, porównać i wybrać.

 

-zapozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanko do doświadczonych ( szukałem na forum ale jednoznacznie nikt nie udzielił odpowiedzi ) chodzi o pokrycie dachu w grę wchodzi blachodachówka - pytanie jakiej firmy na co zwracać uwagę.

 

Opinie mojego dekarza

"Szwedzka blacha najlepsza (SSAB) przy czym musi być naprawdę szwedzka (na spodzie ma być napis skad jest blacha)"

To co sam przeczytałem, usłyszałem

Czołówka firm to Planja, Lindab, Ruuki ale podobno bratex tez robi ze szwedzkiej blachy (a parę złotych jest tańszy)

Spotkałem parę krytycznych uwag o blachach Pruszyńskiego.

No i zawsze pojawia się kwestia czy nie lepiej położyć dachówkę (beton lub ceramika) Przy skomplikowanym dachu nie powinno wyjść dużo drożej niż za blachę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(........)

"Szwedzka blacha najlepsza (SSAB) przy czym musi być naprawdę szwedzka (na spodzie ma być napis skad jest blacha)"

To co sam przeczytałem, usłyszałem

Czołówka firm to Planja, Lindab, Ruuki ale podobno bratex tez robi ze szwedzkiej blachy (a parę złotych jest tańszy)

Spotkałem parę krytycznych uwag o blachach Pruszyńskiego.

No i zawsze pojawia się kwestia czy nie lepiej położyć dachówkę (beton lub ceramika) Przy skomplikowanym dachu nie powinno wyjść dużo drożej niż za blachę.

 

A i na tym nie wyczerpuje się możliwość wyboru (i bólu głowy z tym związanego). Jest przecież jeszcze chociażby gont bitumiczny (nie mylić z eternitem). Sam nie mam, ale kumpel właśnie takie pokrycie założył i jest zadowolony. Bardzo polecał mi to też mój dekarz. Ostatecznie stanęło na dachówce i jestem zadowolony, ale gdybym miał robić to jeszcze raz, to napewno bardzej poważnie wziąłbym po uwagę też gont.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...