Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam wszystkich, a szczególnie poszukujących materiałów na ogrodzenie.

 

Jest taka aukcja na allegro :

http://www.allegro.pl/item548411190_slupki_ogrodzeniowe_hurt.html

 

szukam chętnych do spółdzielni na zakup tych słupków. Gość chce 700 szt sprzedać a ja aż tyle nie potrzebuję.

 

Jeśli będzie ktoś zainteresowany to dajcie znaki. 14,50 za słupek to całkiem przyzwoita cena choć nie są to najpiękniejsze słupki jakie widziałem.

Ja potrzebuję 80 szt ale zagospodarować mogę 125 szt.

 

Do końca aukcji zostało 6 dni. Jak się znajdzie ktoś chętny to dawajcie znaki na forum albo priva.

 

Pozdrawiam wszystkich zainteresowanych i niezainteresowanych też.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

vaclav dzieki za podpowiedź co do producentów o to mi właśnie chodziło bo na rynku jest tego za dużo a teraz już mniej więcej wiem czego szukać.

Jeśli chodzio namiary na ekipy budowlane mam 2 sprawdzone źródła (budowali u znajomych i polecają szybkość dokładność i cenę ) tylko nie wiem czy na forum można pisać nr telefonów ???????????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani podpowiedzcie proszę....gdzie kupie solidne drzwi zewnetrzne ?????

Wybaczcie mi tę łatwizne......ale po ostatnim pilnowaniu mojej ekipy i ciagłym przemawianiu do nich "jezykiem ludu'.....troszke nózki juz mi szwankuja i nie mam po prostu siły lazic po sklepikach

Ja kupowałem w firmie Atos na ul. Choiny 33. Drzwi Gerdy - okazało się, że mają nieco taniej niż w sklepie firmowym Gerdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(........)

"Szwedzka blacha najlepsza (SSAB) przy czym musi być naprawdę szwedzka (na spodzie ma być napis skad jest blacha)"

To co sam przeczytałem, usłyszałem

Czołówka firm to Planja, Lindab, Ruuki ale podobno bratex tez robi ze szwedzkiej blachy (a parę złotych jest tańszy)

Spotkałem parę krytycznych uwag o blachach Pruszyńskiego.

No i zawsze pojawia się kwestia czy nie lepiej położyć dachówkę (beton lub ceramika) Przy skomplikowanym dachu nie powinno wyjść dużo drożej niż za blachę.

 

A i na tym nie wyczerpuje się możliwość wyboru (i bólu głowy z tym związanego). Jest przecież jeszcze chociażby gont bitumiczny (nie mylić z eternitem). Sam nie mam, ale kumpel właśnie takie pokrycie założył i jest zadowolony. Bardzo polecał mi to też mój dekarz. Ostatecznie stanęło na dachówce i jestem zadowolony, ale gdybym miał robić to jeszcze raz, to napewno bardzej poważnie wziąłbym po uwagę też gont.

 

czołem.

Ja już dawno zrezygnowałem z dachówki i blachy na rzecz Gontu bitumicznego. Na dodatek zamierzam go sam sobie położyć (prosta sprawa ale trzeba trzymać sie technologi) i tym samym zmniejszyć koszty. Byłem na kilku dachach i rozmawiałem z ludzmi którzy mają położony gont i większośc była zadowolona. Byłem u takiego gościa , który ma gont od 15 lat i twierdzi że jedyną rzecz jaką zrobił to uszczelnił połączenie przy kominie, ale nie dlatego, że przeciekło tylko bo gont w tym miejscu podniósł się trochę do góry......

Wszystko jest kwestią kasy, ale mi się osobiście gont bardzo podoba.

-zapozdrawaim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czołem.

Ja już dawno zrezygnowałem z dachówki i blachy na rzecz Gontu bitumicznego. Na dodatek zamierzam go sam sobie położyć (prosta sprawa ale trzeba trzymać sie technologi) i tym samym zmniejszyć koszty. Byłem na kilku dachach i rozmawiałem z ludzmi którzy mają położony gont i większośc była zadowolona. Byłem u takiego gościa , który ma gont od 15 lat i twierdzi że jedyną rzecz jaką zrobił to uszczelnił połączenie przy kominie, ale nie dlatego, że przeciekło tylko bo gont w tym miejscu podniósł się trochę do góry......

Wszystko jest kwestią kasy, ale mi się osobiście gont bardzo podoba.

-zapozdrawaim

 

Gont bitumiczny powiadasz.....hmmm....mam mieszane uczucia :lol:

 

1. prawda - gont dobry jakościowo nie jest tani, sa to ceny rzędu 50-60 zł/mkw

2. prawda - tylko dobry gont, a tym samym ten nieco droższy, poleży na dachu 15 lat

3. prawda - nawet jeśli poleży 15 lat.....w co wątpie to i tak nie polezy tyle co dachówka, a mysle rownież, że i markowa blacha w tej cenie poleży dłużej.

4. prawda - gont za te 15 lat będzie w dobie dzisiejszych zapedów proekologicznych, jednym z najbardziej syfiastych odpadów i od razu trzeba sobie odkładać na jego utylizację tak jak sie to dzisiaj dzieje z wszelkiego rodzaju azbestem, ktory w epoce gierkowskiej pełnił rolę taniego pokrycia jak dzisiaj gont bitumiczny.

5. prawda - pewnie jesteś bardzo zdolny.......ale zobaczymy czy uda Ci sie wyprowadzic konty....to taka drobna podpowiedź techniczna 8)

 

Te wszystkie 5 pkt. powinienem zacząć od słowa "mit", a nie "prawda" bo gont bitumiczny to mit napedzany marketingiem producentów.

Ale oczywiście jak się nie ma co sie lubi to sie lubi.........pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, a szczególnie poszukujących materiałów na ogrodzenie.

 

Jest taka aukcja na allegro :

http://www.allegro.pl/item548411190_slupki_ogrodzeniowe_hurt.html

 

szukam chętnych do spółdzielni na zakup tych słupków. Gość chce 700 szt sprzedać a ja aż tyle nie potrzebuję.

 

Jeśli będzie ktoś zainteresowany to dajcie znaki. 14,50 za słupek to całkiem przyzwoita cena choć nie są to najpiękniejsze słupki jakie widziałem.

Ja potrzebuję 80 szt ale zagospodarować mogę 125 szt.

 

Do końca aukcji zostało 6 dni. Jak się znajdzie ktoś chętny to dawajcie znaki na forum albo priva.

 

Pozdrawiam wszystkich zainteresowanych i niezainteresowanych też.

 

czołem.

jacekh spoko pomysł. Ja się na niego piszę. Potrzeba mi jakieś 80 szt.

-zapozdrawaim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czołem.

Ja już dawno zrezygnowałem z dachówki i blachy na rzecz Gontu bitumicznego. Na dodatek zamierzam go sam sobie położyć (prosta sprawa ale trzeba trzymać sie technologi) i tym samym zmniejszyć koszty. Byłem na kilku dachach i rozmawiałem z ludzmi którzy mają położony gont i większośc była zadowolona. Byłem u takiego gościa , który ma gont od 15 lat i twierdzi że jedyną rzecz jaką zrobił to uszczelnił połączenie przy kominie, ale nie dlatego, że przeciekło tylko bo gont w tym miejscu podniósł się trochę do góry......

Wszystko jest kwestią kasy, ale mi się osobiście gont bardzo podoba.

-zapozdrawaim

 

Gont bitumiczny powiadasz.....hmmm....mam mieszane uczucia :lol:

 

1. prawda - gont dobry jakościowo nie jest tani, sa to ceny rzędu 50-60 zł/mkw

2. prawda - tylko dobry gont, a tym samym ten nieco droższy, poleży na dachu 15 lat

3. prawda - nawet jeśli poleży 15 lat.....w co wątpie to i tak nie polezy tyle co dachówka, a mysle rownież, że i markowa blacha w tej cenie poleży dłużej.

4. prawda - gont za te 15 lat będzie w dobie dzisiejszych zapedów proekologicznych, jednym z najbardziej syfiastych odpadów i od razu trzeba sobie odkładać na jego utylizację tak jak sie to dzisiaj dzieje z wszelkiego rodzaju azbestem, ktory w epoce gierkowskiej pełnił rolę taniego pokrycia jak dzisiaj gont bitumiczny.

5. prawda - pewnie jesteś bardzo zdolny.......ale zobaczymy czy uda Ci sie wyprowadzic konty....to taka drobna podpowiedź techniczna 8)

 

Te wszystkie 5 pkt. powinienem zacząć od słowa "mit", a nie "prawda" bo gont bitumiczny to mit napedzany marketingiem producentów.

Ale oczywiście jak się nie ma co sie lubi to sie lubi.........pozdrawiam

 

czołem.

W pewnym sensie masz racje i zgadzam się z twoją opinią..... ale jest jeszcze koronny argument KASY :lol: W zasadzie gdybym miał jej więcej to bez dwóch zdań dachówka, ale tylko w wersji ceramicznej. Wszystko koryguje rzeczywistość. W zasadzie zamiast jeździć 14-letnim samochodem wolałbym sie udać do salonu po nowy.... No wiesz może dziś "ustrzelę" coć w totka i tym samym zapomnę o goncie i jego samodzielnym układnaiu..... :D

Mimo wszystko gont mi się podoba i najprawdopodobniej przy nim zostanę.

 

-zapozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już dawno zrezygnowałem z dachówki i blachy na rzecz Gontu bitumicznego. Na dodatek zamierzam go sam sobie położyć (prosta sprawa ale trzeba trzymać sie technologi) i tym samym zmniejszyć koszty. Byłem na kilku dachach i rozmawiałem z ludzmi którzy mają położony gont i większośc była zadowolona. Byłem u takiego gościa , który ma gont od 15 lat i twierdzi że jedyną rzecz jaką zrobił to uszczelnił połączenie przy kominie, ale nie dlatego, że przeciekło tylko bo gont w tym miejscu podniósł się trochę do góry......

My też się zdecydowaliśmy na gont bitumiczny. Masz już wybrany konkretny gont jakiejś firmy? My na wiosnę mamy kłaść a jeszcze nie wybraliśmy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani podpowiedzcie proszę....gdzie kupie solidne drzwi zewnetrzne ?????

Wybaczcie mi tę łatwizne......ale po ostatnim pilnowaniu mojej ekipy i ciagłym przemawianiu do nich "jezykiem ludu'.....troszke nózki juz mi szwankuja i nie mam po prostu siły lazic po sklepikach

witaj jakies 3 lata temu szukałam drzwi do starej kamienicy na wymiar był to problem bo drogo i nieładne wtedy trafiłam na firmę pana A. JANISZKA zakład produkcyjny robią różne drzwi mają swój sklep firmowy na ul.MIŁEJ CHYBA TEL.0818825167 KOM 0691949530 warto zobaczyć, drzwi moje do tej pory są dobre i ładne dobrze spełniają swoją funkcje jeśli cię to interesuje zajrzyj pozdrowionka BONII http://www.domna5.pl/index.php?opcja=details&id=17&nazwa_projektu=SASZA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My też się zdecydowaliśmy na gont bitumiczny. Masz już wybrany konkretny gont jakiejś firmy? My na wiosnę mamy kłaść a jeszcze nie wybraliśmy...

 

Agatka77Jeśli mogę coś doradzić...

Wybierzcie gont z pełną płaszczyzną samowulkanizującą się. W ofercie są różne gonty - przeważnie tylko z paskami do sklejania od spodu. Takie gonty są przy silnym wietrze podrywane i nie tworzą szczelnego pokrycia :( .

Najlepsze gonty wulkanizują się całą powierzchnią. Ja mam IKO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czołem Agatka77.....

ja myslę o czyms takim: http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=545888421. Wazne żeby na całej szerokości był klej a nie tylko w pasku (zresztą jak napisał poprzednik). Na allegro ceny wydają się być całkiem rozsądne. Na dodatek polecam coś do poczytania :http://www.dachowy.pl/pokrycia_bitumiczne. Isola wygląda dosyć zachęcająco.

 

-zapozdrawaim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka

Dam Ci dwa namiary:

-Salon ROKO ul.Rusałka6

-Salon drzwi i okien KOLOR (Hurt-Detal) ul.Fabryczna 11

Mają tam duży wybór i przystępne ceny.

 

Popieram ten drugi salon, ponieważ sam jako wykonawca remontów często zamawiam tam drzwi i okna. Wybór jest bardzo dużo, wielu producentów mają m.in: DRE, Centurion, Drozdowski, Mikea, Agmar. Co do cen to zależy kto kupuje ale jako zwykły klient dostaniesz dobrą cenę.

To ich strona: http://www.kolor-drzwi.pl/ a główną siedzibę i największy salon mają na Zemborzyckiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...