Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Czy może mi ktoś polecić ekipę od tynków cementowo-wapiennych oraz gipsowych z okolic lublina. Po ile teraz biorą od takich tynków ?

 

tynki 606 629 287

nie pamiętam nazwiska ale człowiek sprawdzony przez forumowiczów i nie tylko

robota fachowa i szybko

cena 25 zł/m2 za cementowo wapienne z ich materiałem

tynków gipsowych nie polecam ...

 

Kochani .....mam serdeczna prośbe.....szukam dobrej ekipy do wykonania tynków maszynowych cementowo-wapiennych, może znacie kogoś naprawde sprawdzonego ?

I drugie pytanie jakie tynki...mam na mysli producenta........są w chwili obecnej " na topie" ????????????

 

Na wstępie witam wszystkich po długiej przerwie spowodowanej nawałem prac... Jeśli chodzi o tynki gipsowe to polecam firmę Pana Kociuby było już o niej na forum. Szybko tanio i solidnie a przy tym bardzo sympatyczni panowie. Ekipa Wojtek i Grzesiek. Namiary na priva.

I tu chciałbym wyjaśnić tym którzy czytają forum ,iż nasze plany o wykończeniu ścian płytami KG zostały zweryfiowane życiem. Otóż mieliśmy okazję porozmawiać z osobami które miały tak zrobione ściany kilka lat temu i okazało się że KG pod wpływem wilgoci kruszy się i rozlatuje, a argument że tynki gipsowe są miękkie zweryfiowany został organoleptycznie - nie potwierdzam. Tak więc zdecydowaliśmy się na gipsowe - rewelacja.

 

Obecnie jesteśmy na etapie wykonywania posadzek przez Pana Kańczugowskiego - jak na razie pełen profesjonalizm. Mała rada żeby pomiar poziomów wykonać przed ułożeniem styropianu i ewentualnego ogrzewania podłogowego. U nas było po i zrobiło się opóźnienie w pracach bo trzeba było dokładać 2 cm styropianu pod podłoówkę już ułożoną, bo podłoga wychodziła za nisko w stosunku do drzwi wejściowych.

 

Przy okazji ponawiam prośbę o namiary na solidnego wykonawcę schodów samonośnych z rejonu Lublina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Witam wszystkich,

 

ponawiam propozycję społdzielni na zakup słupków ogrodzeniowych w cenie 14,50 zł brutto/szt

Słupki są nowe, transport do Lublina gratis na koszt sprzedającego. Aukcja kończy się w środę więc wszystkich zainteresowanych proszę o kontakt ze mną na forum albo na priva zanim to nastąpi. Kontaktowałem się ze sprzedającym te słupki i można je obejrzeć na żywca jeśli ktoś ma potrzebę i będzie w Biłgoraju lub okolicach. Mam możliwośc nieodpłatnie przechować te słupki przez jakiś rozsądny czas ( powiedzmy do wiosny kiedy będzie już można montować )

To nie jest żadna krypciocha i nie jestem związany ze sprzedającym te słupki, bedę grodził swoją działkę i poszukiwania materiałów doprowadziły do tej aukcji :

 

http://www.allegro.pl/item548411190_slupki_ogrodzeniowe_hurt.html

 

Jak na razie zainteresowanie wyraziła jedna osoba, to za mało żeby się udało.

Zostaje jeszcze 500 tych słupków.

 

Chętnie przyjmę propozycje ciekawych ofert na siatkę 1,5 m , interesuje mnie też chodnik z rozbiórki, trelinka lub płyty drogowe ( jumbo ) moga być w słabym stanie.

 

Pozdrawiam wszystkich i sory jeśli komuś takie ogłoszenia "sprzedam-zamienię" nie pasują do forum, postaram się więcej tym nie zaśmiecać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka

Dam Ci dwa namiary:

-Salon ROKO ul.Rusałka6

-Salon drzwi i okien KOLOR (Hurt-Detal) ul.Fabryczna 11

Mają tam duży wybór i przystępne ceny.

 

Popieram ten drugi salon, ponieważ sam jako wykonawca remontów często zamawiam tam drzwi i okna. Wybór jest bardzo dużo, wielu producentów mają m.in: DRE, Centurion, Drozdowski, Mikea, Agmar. Co do cen to zależy kto kupuje ale jako zwykły klient dostaniesz dobrą cenę.

To ich strona: http://www.kolor-drzwi.pl/ a główną siedzibę i największy salon mają na Zemborzyckiej

 

Witam. Nie polecam drzwi z firmy "Kolor". Kupiliśmy z tej firmy drzwi DRE do mieszkania (już byłego) i po dwóch latach użytkowania folia odchodziła na krawędziach... :evil: porażka... zwłaszcza że w cale mało nie kosztowały... :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich

 

Mam ogromna prośbe o namiary na dobrą sprawdzoną ekipę murarską oraz ekipę ktora robi dachy.

 

Jezeli chodzi o projekt mojego domku to wybór padł na "Dom w lubczyku" z garażem dwustanowiskowym.

Projekt był wybrany w trybie ekspresowym - 2 godziny. wczesniej miała to być Maja II z mg projekt, ale okazało sie że absolutnie sie nie zmieści, gdyż ku mojemu zaskoczeniu okaało sie ze na mojej działce jest droga?????

więc na działce budowlanej ktora ma 24 m szerokości może stanąć dom max 11 m szeroki.

tak więc dom musi stanąć zupełnie w innym miejscu niż było to planowane, wejście będzie od południa i dlatego wybór padł na Dom w lubczyku.

 

To dopiero początki a ja juz jestem przerażona budową:)

 

Jeżeli są osoby ktore budowały Dom w lubczyku byłabym wdzięczna za rady

 

asiadob

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi przydały by się namiary na kogoś wożącego ziemię, potrzebuję kilkudziesięciu wywrotek do wyrównania działki. Ziemia nie musi być pierwszej jakości, na wierzch pójdzie po budowie coś lepszego pod trawę i kwiatki :) Tylko proszę bez "ofert" za 200 zł/ 22t, bo mi przy czymś takim koszt podniesienie działki wyjdzie jak za wymurowanie domu. Działka Tomaszowice Kolonia - jakieś 10 km od granic Lublina, dojazd asfaltem.

 

I druga sprawa - ile płaciliście (chodzi mi i info w miarę bieżące) za m2 dachu ? Tzn sama robociznę, krycie blachodachówką, dach niecałe 300 m2, dość prosty http://www.dobry-dom.pl/projekt99,638/gotowe_projekty_domow/fiord.html , bez okien. Podano mi cenę 45 zł/m2 za całość (więźba, dach, obróbki), prawdopodobnie da się coś utargować, ale chciałbym wiedzieć, czy warto i jak bardzo się kłócić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi przydały by się namiary na kogoś wożącego ziemię, potrzebuję kilkudziesięciu wywrotek do wyrównania działki. Ziemia nie musi być pierwszej jakości, na wierzch pójdzie po budowie coś lepszego pod trawę i kwiatki :) Tylko proszę bez "ofert" za 200 zł/ 22t, bo mi przy czymś takim koszt podniesienie działki wyjdzie jak za wymurowanie domu. Działka Tomaszowice Kolonia - jakieś 10 km od granic Lublina, dojazd asfaltem.

 

Witam przyszłego sąsiada :)

Namiarów na ziemię w tej chwili nie mam, ale bedę o tym pamiętał.

Może będą wykopy w tej okolicy.

 

Sadurski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Nie polecam drzwi z firmy "Kolor". Kupiliśmy z tej firmy drzwi DRE do mieszkania (już byłego) i po dwóch latach użytkowania folia odchodziła na krawędziach... :evil: porażka... zwłaszcza że w cale mało nie kosztowały... :evil:

 

To chyba wada drzwi firmy DRE a nie Koloru. Bo odchodzenie folii nie ma nic wspólnego z montażem.

To tak z punktu widzenia osoby zamawiającej aktualnie drzwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że firma Kolor ma tu podejrzanie dużo adwokatów.

Ja sam nic do nich nie mam (nie znam), ale chyba nie jest to tak do końca, że firma która montuje i, jak rozumiem, u której kupuje się to coś co jest montowana zupełnie nie odpowiada za skutki. Być może ostatecznym adresatem wszelkich roszczeń jest producent, ale o ile mi wiadomo klient nie zajmuje się śledztwem dotyczącym tego gdzie jego nabytek został wyprodukowany, tylko z wszelkimi uwagami zgłasza się do firmy, z którą zawarł umowę kupna. W przeciwnym razie sklepy mogłyby sobie sprzedawać dowolne badziewie sprowadzone z końca świata, a w razie problemów wysyłać klienta na ów koniec świata, żeby tam domgał się reklamacji.

Sorry, że pozwalam sobie na taką dygresję być może nie do końca na temat, ale wydaje mi się, że mam rację. Jeśli nie, to proszę mnie uświadomić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vaclav, (żeby nie wyjść że i ja jestem czyimś adwokatem :)) masz jak najbardziej rację ale reakcja kilku osób wzięła się zapewne stąd, że Vectomek nie oskarżał firmy X za jakość obsługi/usługi/reklamacji ale za jakość firmy Y a to wprowadza tylko niepotrzebne zamieszanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Wszystkich Forumowiczów wiosna tuż tuż a z nią roztopy i z tym związne jest moje pytanie.

1) Poszukuję płyt drogowych JOMB w zbliżonych wymiarach 1X0,5m lub 1x075m około 20-30 sztuk odkupiłbym w okazyjnej cenie. :wink:

2) Ziemia do wyrównania działki bez gruzu rownież w okazyjnej cenie. :wink:

 

jeśli ktoś chętnie się pozbędzie podaje nr tel. 504-408-889 bądz czekam na info na p.w.

 

Dziękuję

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę,że narobiłam zamieszania tymi drzwiami ale sama aktualnie jestem zainteresowana.Wiem,że tam jest duży wybór drzwi i to z różnych firm.Niestety nie mogę powiedzieć,że ta czy inna firma jest lepsza.Podałam adresy a upodobania ma każdy inne :wink: Znalazłam jeszcze takie drzwi:http://www.drzwi-cal.pl

Drzwi z tej firmy:

BAS-ul.Smoluchowskiego1

OMEGA-ul.Głuska137

Może ktoś z Was ma takie? pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vaclav, (żeby nie wyjść że i ja jestem czyimś adwokatem :)) masz jak najbardziej rację ale reakcja kilku osób wzięła się zapewne stąd, że Vectomek nie oskarżał firmy X za jakość obsługi/usługi/reklamacji ale za jakość firmy Y a to wprowadza tylko niepotrzebne zamieszanie.

Ja oczywiście nie mam nic do konkretnych firm wymienianych w tych postach. Pozwoliłem sobie na taką refleksję ogólnej natury, choć przyznaję, że nie do końca pasuje ona do tego co było tu pisane o sprawie tych drzwi. Ot, był to trochę pretekst żeby wyrazić swoje zdanie sprzeciwu wobec dość powszechnej w branży budowlanej "spychologii".

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...