Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Vaclav, (żeby nie wyjść że i ja jestem czyimś adwokatem :)) masz jak najbardziej rację ale reakcja kilku osób wzięła się zapewne stąd, że Vectomek nie oskarżał firmy X za jakość obsługi/usługi/reklamacji ale za jakość firmy Y a to wprowadza tylko niepotrzebne zamieszanie.

Ja oczywiście nie mam nic do konkretnych firm wymienianych w tych postach. Pozwoliłem sobie na taką refleksję ogólnej natury, choć przyznaję, że nie do końca pasuje ona do tego co było tu pisane o sprawie tych drzwi. Ot, był to trochę pretekst żeby wyrazić swoje zdanie sprzeciwu wobec dość powszechnej w branży budowlanej "spychologii".

Pozdrawiam

 

To w tym duchu i w takiej formie ja przyłączam się do tego protestu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Witam. Macie może jakąś sprawdzoną firme do wykonania przyłącza energetycznego (okolice Świdnika). Musimy znaleść kogoś nowego bo facet który miał nam wykonać przyłącze zostawił dom, rodzine i słuch po nim zaginął. Szukamy kogoś nowego ale zawsze lepiej juz sprawdzonego.

 

Proponuję udać się do urzędu gminy, pod który podlega twoja działka i tam popytać. Powinnaś dostać namiary na ludzi, którzy mają wydeptane ścieżki w LUBZELu czy innym zakładzie energetycznym i nie będziesz czekać jak ja na odbiór przyłącza (już ponad 4 miesiące). I pamiętaj, że zakład ma na odbiór dwa lata czy jakoś tak (tego nie jestem pewien).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinnaś dostać namiary na ludzi, którzy mają wydeptane ścieżki w LUBZELu czy innym zakładzie energetycznym i nie będziesz czekać jak ja na odbiór przyłącza (już ponad 4 miesiące). I pamiętaj, że zakład ma na odbiór dwa lata czy jakoś tak (tego nie jestem pewien).

 

Mam nadzieje że u mnie pójdzie to szybciej i nie bede musiała czekac tak długo. Niech tylko troche ziemia rozmarznie to trzeba się brac za kopanie i kładzenie kabelka. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj dostałem dobrą wiadomość od ekipy, która mi robiła przyłącze energ. (w sumie to znajomy rodziców nimi "zarządza". Kazał szykować kasę, podobno LUBZEL ma odbierać kabelek :) Czyli skończy się wożenie agregatu na działkę. i muszę się pochwalić, znalazłem ekipę do dachu (blachodachówka) 40 zł/m2 (oczywiście bez ocieplenia). Jak coś mogę dać namiary, mój majster ich polecał, a chłopaki młode i widać, że znają się na robocie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

matysia , a masz już wszelkie wymagane papierki..? bo mnie już powoli krew zalewa....

papierki mam już do dawna tylko jakoś nigdy nie było okazji żeby się wziąść za wykonanie przyłącza. zresztą nie było takiej potrzeby bo buduje się obok teściów więc wystarczył 20 metrowy przedłużacz no i nie dostawalismy rachunków za prąd budowlany który do tanich nie należy. jednak mały kroczkami zbliża sie przeprowadzka czas więc najwyższy na własne przyłacze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a swoją drogą to z tymi papierkami to jest chodzenia. u nas mielismy problem z usytuowaniem skrzynki. chcieli ją nam wstawić w granicy działki. a działka ma 1,22 ha. tak jak chciał lubzel to niebieska linia, tak jak my czerwona. po 3 miesiacach wydeptywania sciezek w zakładzie energetycznym , gminie, starostwie udało nam sie przeforsować nasz projekt

http://images40.fotosik.pl/66/6db6ca7cf7fd99f3m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie kochani budowniczy. Na samym początku serdecznie gratuluję wam wszystkich postępów prac i STALOWYCH NERWÓW bez których, jak widzę, ani rusz. U nas na szczęście z papierkami poszło w miarę sprawnie i szybko, bo od kupienia projektu do uzyskania pozwolenia na budowe minęły zaledwie niespełna 2 mies. Czekamy już jedynie na dobrą pogodę, by ruszyć do boju :wink: . Dziś właśnie podpisaliśmy umowę kredytową. Ryzykowny ruch w dobie dzisiejszego kryzysu, ale cóż...Mam nadzieję,że podołamy wyzwaniu. I tak trzeba myśleć i działać. Część materiałów zakupiliśmy wcześniej z oszczędności, czy dobrze? Mam nadzieję, że tak, bo w dość dobrych cenach i z możliwością przechowania w składzie. Planujemy rozpocząc budowę w połowie marca, oczywiście jeśli pogoda pozwoli :roll: Tak w ogóle, to chcialam wam jeszcze napisać, że kiedy się czyta jak ludzie dzielnie "przemykaja" przez tak ciężki temat jak budowa domu, to aż się człowiekowi żyć chce :D Jasne, nie ma to jak dążyć do stawianych sobie celów i spełniać własne marzenia...:wink: Pozdrawiam wszystkich !!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

matysia to jakoś dziwne bo ja miałem to samo "skrzynka w granicy dzałki" ale mam dziwnych sąsiadów i nie zgodzili się na to, jeden wyjazd do LUBZELU ( podlegam pod Kraśnik) zmiana brzmienia umowy na: "przy granicy" i koniec problemów wszystko trwało 15 minut bardzo fajni Panowie ( pozdrowienia dla nich )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...