Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 14,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Wczoraj dostałem dobrą wiadomość od ekipy, która mi robiła przyłącze energ. (w sumie to znajomy rodziców nimi "zarządza". Kazał szykować kasę, podobno LUBZEL ma odbierać kabelek :) Czyli skończy się wożenie agregatu na działkę. i muszę się pochwalić, znalazłem ekipę do dachu (blachodachówka) 40 zł/m2 (oczywiście bez ocieplenia). Jak coś mogę dać namiary, mój majster ich polecał, a chłopaki młode i widać, że znają się na robocie.

 

czołem.

To ja się usmiechnę :D :D :D o namiary na brygadę od dachu. na Priva prosze .

-dzięki

-zapozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ta cena - 30 zł za m2 - byłaby "na gotowo", tzn. z gipsowaniem i szpachlowaniem to podejrzanie mało. Ja wynegocjowałem za opcję "na gotowo" 45 zł, a i to tylko dlatego, że wstępna rozmowa była kilka miesięcy wcześniej i wykonawca chciał pokazać, że jest honorowy. Inni wołali 50, a nawet 55 zł za m2.

Ocieplenie robiłem w styczniu tego roku i z powodu temperatury tylko wełna + płyty. Gipsowanie połączeń na wiosnę. Dzieląc kwotę na te dwa etapy wykonawca wziął 36 zł za wełnę i płyty a 9 zostawił sobie za gipsowanie połączeń (gładzi nie będę robił). Pewnie nie odzwierciedla to rzeczywistych kosztów wykonania tych elementów, bo podejrzewam, że wycenił to tak, żeby więcej dostać już teraz (zgodziłem się, bo generalnie wydaje się solidny i jakoś się nie boję, że nie przyjdzie dokończyć).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piteriks poszło na prv. A powiedzcie mi, czy 30 zł za ocieplenie dachu - wełna i płyta k-g to rozsądna cena ?

Witam,

jako wykonawca ta cena jest za mała jeśli to na "gotowo" czyli z jednokrotnym malowaniem.

U mnie cena na "gotowo", czyli wełna 15+5, stelaż, folia, płyta, uniflott + siatka, szlifowanie oraz jednokrotne malowanie na biało wynosi 45 zł/m2.

A 30 zł/m2 to może tylko robota do szpachlowania, jeśli to miałoby być robione teraz, gdzie temperatura jest niska a nie ma ogrzewania w domu.

Podam na ostatnim moim przykładzie:

W styczniu br. wykonaliśmy ocieplenie poddasza a z racji nieogrzewanego domu zostawiliśmy resztę prac na okres wiosenny - cieplejszy. W tym przypadku wziąłem od inwestora kwotę 35 zł/m2, pozostałe 10 zł/m2 na później.

Może w Twoim przypadku wykonawca chce postąpić tak samo.

Sprawdź to, wypytaj, żeby potem nie było za późno.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rurki pewnie można dawać różnie, choć chyba teraz najczęściej daje sie w warstwie posadzki. U mnie w każdym razie tak jest.

Jeśli chodzi o kolejność to pewnie też różnie można to sobie ustawić. U mnie było po tynkach, bo hydraulik uznał, że rozłożenie rur przez tynkarzami jest ryzykowne, bo mogę uszkodzić np przesuwając maszynę (tynki gipsowe maszynowe). Instalacja była więc rozłożona po tynkach (ale przed wylewkami). Przed tynkami wyprowadził jedynie piony kanalizacyjne i rury, które szły w ścianie, żeby przykryć je tynkiem. Teraz niedługo mam dopiero mieć robiony drugi etap, czyli istalowanie kotłowni i zakładanie grzejników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj dostałem dobrą wiadomość od ekipy, która mi robiła przyłącze energ. (w sumie to znajomy rodziców nimi "zarządza". Kazał szykować kasę, podobno LUBZEL ma odbierać kabelek :) Czyli skończy się wożenie agregatu na działkę. i muszę się pochwalić, znalazłem ekipę do dachu (blachodachówka) 40 zł/m2 (oczywiście bez ocieplenia). Jak coś mogę dać namiary, mój majster ich polecał, a chłopaki młode i widać, że znają się na robocie.

 

 

jeśli można to ja także poproszę o namiary na ekipę do dachu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Centralne ogrzewanie robi się przed czy po tynkach???

 

U nas: Elektryka - Tynki - Hydraulika - Wylewki - Poprawienie tynków (kosmetyka po hydrauliku).

Każde inne podejście jest mało praktyczne i ryzykowne. Przynajmniej robiąc nowocześnie - teraz wszystko się chowa pod/w wylewkę jak się da.. z grzejnikami na czele :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

 

Mam pytanie do osób, które sa już po instalacji co, ile Was wysniosła instalacja co z alpex , oczywiscie bez pieca i grzejnikow, własnie jestem na etapie rozmow z wykonawcami i chciałbym się zorientowac . Bedzie ok 260 m rur i podłogówka na 20 m 2, 2 rozdzielnie. Chcialbym zlecic robocizne z materialami.

Dziekuje za informacje

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do osób, które same rozłożyły instalację centralnego odkurzacza.

Gdzie w Lublinie kupowaliście elementy do instalacji - chodzi mi o miejsce gdzie sprzedadzą, ew. doradzą a nie będą namawiać na usługę

Kupowaliśmy większość materiałów do centralnego odkurzacza na Krańcowej. Nie wiem czy świadczą też wykonawstwo instalacji bo do niczego nie namawiali.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ravic napisał:

Mam pytanie do osób, które same rozłożyły instalację centralnego odkurzacza.

Gdzie w Lublinie kupowaliście elementy do instalacji - chodzi mi o miejsce gdzie sprzedadzą, ew. doradzą a nie będą namawiać na usługę

 

Firma OSTERM na ul. WERTERA kupowałem i była konkurencyjna dla mnie od krańcowej

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Vaclav - ja mam Viessmana. Piec i kaloryfery. Jestem zadowolony.

 

Co do firmy KOLOR - to dla ciekawych powiem, ze ze 2-3 lata temu było na tym wątku sporo opisów tej firmy. I były to opisy NEGATYWNE - zdecydowanie. Osobiście też zetknąłem się z zupełnym brakiem zainteresowania klientem. Przez kilka dni otrzymywałem ofertę - "już gotową".

Były też negatywne oceny towaru oraz montażu.

Proponuję pobuszować na "lubelskim".

Nie wykluczam, że się coś zmieniło. Ale smród pozostał. I z mojego rocznika forumowiczów - z firmy KOLOR nikt nie skorzystał.

 

Co do drzwi zewnętrznych - osobiście zakupiłem GERDĘ. Nie były drogie. Nie narzekam.

 

Ktoś pisał o kwotach za wykończenie domu. 3tys /m2 być może sprawdzą się przy technologi belit + styropian + blachodachówka. Wydaje mi się, że warto przy takich informacjach podawać szczegóły technologii budowy.

Jak wiecie ściana z ceramiki, 3-warstwowa z wełenką w środku podwyższy koszt sporo. Dodatkowo dachówka ceramiczna. Wtedy za 3 tys/m2 - nie wybudujecie domu pod klucz.

 

Ktoś pytał o tynki cementowo wapienne wewnętrzne. Jeżeli nadal jest zainteresowany - proszę o info na priv. Wyślę namiar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...