Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

W koncu kupilem dzialke! :) Ten etap mam za soba. Teraz poszukuje dobrej ekipy do SSO.Mozecie kogos polecic? Bo wykonczeniowke zrobie sam ale w poczatkowym stadium budowy jestem troche zielony :roll: A moze poszukuje ktos sumiennej ekipy od poddaszy?? Zainteresowanych zapraszam na P.W. Pozdrawiam wszystkich
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Witam wszystkich budujących

 

Piszę pierszy raz chociaż forum czytam już od około 2 miesięcy. Jestem w trakcie załatwiania formalności z pozwoleniem na budowę i około maja mam nadzieję że to wszystko ruszy:D

 

Mianowicie chodzi mi o taką rzecz przeglądałem ostatnio oferty stali zbrojeniowej i zamawiając cały transport (ok.24t) cena brutto wynosi ok 1800zł za tonę to moim zdaniem bardzo tanio tylko ten warunek 24t:/ Dlatego też mam pytanie do wszystkich budujących czy ktoś przymierza się rozpocząć budowę w tym terminie i byłby zainteresowany dołączeniem się do takiego zamówienia. Lokalizacja mojej budowy trasa Lublin-Łęczna najlepiej żeby wasze były w niedalekiej odległości:D

 

Pozdrawiam i czekam na kontakt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez ostatnie tygodnie ceny materiałów budowlanych tak ładnie spadały ale jak widać nic nie może trwac wiecznie :x W piatek dowiadywalismy się o cene wełny 15 rockwoola - 15zł/m2, dziś pojechalismy kupować i kosztowała już 16zł i podobno jeszcze pójdzie w góre. Dla zaczynających budowe pocieszenie że ceny pustaków narazie stoją w miejscu. Jak widać sezon budowlany powoli sie rozkręca i ma w nosie cały ten kryzys :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki kryzys. Suporki ponoć poszły styczeń-luty, teraz wełna i styropian w górę 10-15%. To jest pic na wodę z tym kryzysem. Albo oszukują dziady jedne, aby tylko próbować wyciągnąć dotacje z budżetu, że niby budowlanka leży, albo specjalnie teraz podwyższają, bo kto chce ruszyć na wiosnę to musi kupić, a potem dziadom nie będzie szło to będą musieli obniżać. A ja jak się wybuduję to za takie zagrywki życzę dziadom, żeby upadli. pozdr Krzysiek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Górnik - o tym, ze nie ma kryzysu powiedz tym, którzy w lipcu wzięli kredyt hipoteczny w CHF, przy stanie CHF=2,0 PLN. Dzisiaj 3,20. Oni mają KRYZYS przez DUŻE K. I w ich przypadku będzie to kryzys budowlany.

 

Proponuję popatrzeć globalnie, a nie przez pryzmat pustaka, czy wełny ;)

Ja się wcale nie dziwię, że sprzedawcy podnoszą ceny. Transport międzynarodowy rozliczany w EURO - zdrożał znacznie, kredyty fizycznie zdrożały. Koszty prowadzenia działalności wzrosły. Siłą rzeczy właściciele firm podwyższają ceny, redukują zatrudnienie, aby przetrwać. Wszędzie jest tak samo.

 

A nazywać ich dziadami, za to, że chcą przeżyć na rynku - to lekka przesada. A życzenie im upadku to hmm? jak to powiedzieć - brakuje mi słów. Sam sobie dopowiedz. Ale jeżeli wszyscy mniejsi poupadają, to zostaną największe hurtownie. Ustalą między sobą ceny i wtedy to już zupełnie nie powalczysz w negocjacjach.

 

Powiem więcej - prawo rynku - rośnie popyt - rośnie cena. Zawsze na wiosnę ceny szły w górę. A teraz jest dodatkowy bodziec. Wiem, ze tobie się to nie podoba, bo płacisz. Dlatego masz prawo wyboru dostawcy.

 

Wiem co mówię. Ja mieszkam w domu już od 3 lat. Przeszedłem sporo i zdarzało mi się zaskakiwać na forum uzyskaną ceną. Ale nigdy nie nazwałem sprzedawcy dziadem.

 

A jak się będziecie każdą podwyżką przejmować - to szybciej zaliczycie zawał serca niż skończycie budowę. Taka prawda. Proponuję większy dystans. Będzie zdrowiej. I będzie więcej siły na targowanie się.

 

powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego fizyk/Grzesiek. Ja dziadami nie nazwałem sprzedawców, a producentów. Chociaż to nie miejsce na takie dygawacje, ale skrótem tylko napiszę, że prowadzę działalność od 14 lat i wiem co to walka na rynku i związane z tym zwloty i upadki. Od 9 lat w mojej firmie nie podwyższano ceny za usługi i mimo zwiększenia klientów w tym okresie o ok. 450% to raczej zwiększają się koszty a nie zarobki. cena sprzętu spada, a nie rośnie. Więc dlatego producentów budowlanki tak nazwałem, bo wykorzystują sytuację nie patrząc na przyszłość rżnęli ile się da, zarobki szły bardzo w górę (przez co średnia szła w górę, a za tym idzie ja musiałem płacić większy ZUS), a teraz to oni bidni. Mogli odkładać w celu zabezpieczenia na przyszłość. Dlatego mi ich nie żal tych pazernych, a nieprzewidujących. Dlatego życzę im upadku. A co do CHFa to też jestem w tym klubie (kredyt po 2,3469-3,19) i co. Łopata i ryjesz dalej. Ale nic to lecim z następnym kredytem i budujemy dom. Bo trzeba żyć dalej. A o nerwach co Ty, ja się nie denerwuję. Tylko jak mi klienci narzekają (mimo i ż sprzęt tanieje !!!) to ja też sobie trochę pomarudzę. A co :) pozdrawiam z uśmiechem Krzysiek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedno jest pewne że na rynku teraz będzie dominować tendencja do podwyżek. Z tym że mam wrażenie nie uzasadnionych. Tam gdzie to rzeczywiście uzasadnione - nie mam pytań, kursy euro jak ktoś importuje wykańczają. Tylko kto importuje cement czy piasek ? Cementu nie opłaca się wozić na odległość większą niż 100 km. O piasku nie wspomnę.

A to przecież podstawowe surowce do produkcji materiałów budowlanych.

Obserwuję w mojej branży (całkowicie nie - budowlana ) ślepy pęd do podnoszenia cen, "acha, firma X podnosi ceny to i my sobie podniesiemy, a co, Klienci i tak łykną kit że jest kryzys" . Na szczęście moja firma a nie jest to jakiś wypierdek postanowiła utrzymać ceny ( wszystko importujemy ze strefy euro ) , zacisneliśmy pasa i dajemy sobie radę całkiem dobrze, Klienci bardzo to teraz doceniają i mam więcej zamówień niż kiedykolwiek.

 

Dlatego postanowiłem sobie że jak gdzieś usłyszę w hurtowni czy sklepie biadolenie typu "wie Pan, musimy podnosić ceny bo jest kryzys " to wychodzę.

Chyba że usłyszę konkrety dlaczego podnoszą ceny - nie wszystko robi się w końcu z piasku i cementu.

 

Pozdrawiam wszystkich uczciwych handlowców a złodzieje na drzewo albo rowy kopać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

 

poszukuje niedrogiego geodety z lublina,

 

prosze o namiary

 

[email protected]

Podaję namiary tel. 741 38 41 - jest to małżeństwo geodetów " na emeryturze" -dorabiają sobie świadcząc usługi geodezyjne- stąd siłą rzeczy ceny mają naprawde konkurencyjne, sam korzystałem- nigdzie taniej nie znalazłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi Górniku - jednym słowem - nie można wrzucać wszystkich do jednego worka.

 

Ktoś pytał o gruz i o ziemię (wcześniej). Podpowiadam dobrą metodę:

Ja znalazłem tanią ziemię w taki sposób, że zobaczyłem niedaleko siebie ciężarówki wożące interesującą mnie zawartość. Pojechałem za takim autem, potem zaczepiłem kierowcę i zapytałem skąd/gdzie wiezie ziemię i za ile może dowieźć do mnie. Metoda najprostsza.

Teraz mając CB radio - można to załatwić szybciej. nie trzeba jechać za ciężarówką, tylk krzyknąć na kierowcę przez radyjko.

To samo tyczy się gruzu i ziemi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kręgi betonowe - Gdzie można je kupić (Lublin, Puławy?)

 

Ja kupowałam kręgi do studni w Lubartowie. Nazywa się to Zakład Wyrobów Betonowych Wojciech Trykacz, na stronie http://www.trykacz.pl jest cennik. Ja je kupowałam w zeszłym roku, ale trochę można było od tych cennikowych cen jeszcze utargować. Nie wiem natomiast, jak się mają te ceny do innych producentów, bo szczerze mówiąc nie sprawdzałam, jakoś szybko nam były potrzebne te kręgi wtedy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BartekS robocizna za dachy to jakieś 45 do 55 max za m2 połaci plus 180 do 220 za okno w dachu.Rozmawiałem z kilkoma wykonawcami i to są średnie ceny.

 

 

 

Poszukuję solidnej ekipy do pokrycia dachu.

 

Mogę polecić murarzy oraz ekipę od ogrodzeń

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BartekS robocizna za dachy to jakieś 45 do 55 max za m2 połaci plus 180 do 220 za okno w dachu.Rozmawiałem z kilkoma wykonawcami i to są średnie ceny.

 

 

 

Poszukuję solidnej ekipy do pokrycia dachu.

 

Mogę polecić murarzy oraz ekipę od ogrodzeń

 

 

 

To ja bardzo poprosze o jakieś namiary na sprawdzoną ekipe od ogrodzeń.

Chcielibyśmy tanie i proste ogrodzenie z siatki...

Dzieki z góry :wink:

Pozdr.Dorota

PS.Namiary mągą być na priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję solidnej ekipy do pokrycia dachu.

 

Mogę polecić murarzy oraz ekipę od ogrodzeń

 

Bylibyśmy wdzięczni za namiary na murarzy. Niestety nie możemy odwdzięczyć się tym samym jesli chodzi o dekarzy. Jesteśmy na wstępnym etapie budowy więc do tematu 'dach' jest nam trochę daleko :) Z tego co pamiętam jak byliśmy z mężem w hurtownii budowlanej to tam sporo wizytówek było min. wykonawców dachu, możesz więc tam spróbować.

My potrzebujemy solidną ekipę do zbudowania domu z ytonga.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...