Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Gdzie mogę zobaczyć w Lublinie dachówkę ruppceramika sirius 13 miedziana?

Będę bardzo wdzięczny za info.

 

I może ktoś zna dobrą hurtownię aby zamowić pokrycie dachowe (ceramikę)?

 

Zobacz na mój avatar - to jest Syriusz miedziany, 345m2:-)

Co do materiałów na dach to brałem też w Matelbudzie, wal do Mariusza i powołuj się na ten domek w Zemorzycach. Co do wykonawcy dachu to robił go Jurek Sienkiewicz, też mogę polecić. Tylko żądaj żeby więźbę stawiał pan Ignac:-)

Mam pytanie ; sami kupowaliście materiały czy robił to Wasz wykonawca, pytam ze względu na różnicę w podatku VAT. Jeśli robi to firma to wychodziło by 15% taniej..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dorciaz, Apieczyk dzięki za info. W takim razie jutro się zgłoszę do Metalbudu dzisiaj byłem w Omedze na jutro mam mieć cenę.

 

Apieczyk a może posiadasz jakieś fotki? Chętnie bym jeszcze zerknoł, ewent. prosiłbym na [email protected]

Zastanawiam się jeszczepoważnie nad brylantem 13v kasztan - dzisiaj oglądałem dach i ma niezłą powłokę. Błyszczy się jak w tym powiedzeniu ..... ;)

 

Raffi75 ja kupuję wszystko sam oczywiście oprócz "drobnicy". Jak masz zaufanie do wykonawcy to czemu nie ale nie wydaje mnie się, że nie ma wykonawca nic z tego więc i tak zapaewne zapłacisz więcej. A wniosek o zwrot każdy może napisać do US.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie mogę zobaczyć w Lublinie dachówkę ruppceramika sirius 13 miedziana?

Będę bardzo wdzięczny za info.

 

I może ktoś zna dobrą hurtownię aby zamowić pokrycie dachowe (ceramikę)?

 

Zobacz na mój avatar - to jest Syriusz miedziany, 345m2:-)

Co do materiałów na dach to brałem też w Matelbudzie, wal do Mariusza i powołuj się na ten domek w Zemorzycach. Co do wykonawcy dachu to robił go Jurek Sienkiewicz, też mogę polecić. Tylko żądaj żeby więźbę stawiał pan Ignac:-)

Mam pytanie ; sami kupowaliście materiały czy robił to Wasz wykonawca, pytam ze względu na różnicę w podatku VAT. Jeśli robi to firma to wychodziło by 15% taniej..

Wiem, że taniej, ale w Matelbudzie materiał kupowaliśmy na siebie. Za to wykonawca sam umawiał i załatwiał transport z hurtowni tak jak im to pasowało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorciaz, Apieczyk dzięki za info. W takim razie jutro się zgłoszę do Metalbudu dzisiaj byłem w Omedze na jutro mam mieć cenę.

 

Apieczyk a może posiadasz jakieś fotki? Chętnie bym jeszcze zerknoł, ewent. prosiłbym na [email protected]

Zastanawiam się jeszczepoważnie nad brylantem 13v kasztan - dzisiaj oglądałem dach i ma niezłą powłokę. Błyszczy się jak w tym powiedzeniu ..... ;)

 

Raffi75 ja kupuję wszystko sam oczywiście oprócz "drobnicy". Jak masz zaufanie do wykonawcy to czemu nie ale nie wydaje mnie się, że nie ma wykonawca nic z tego więc i tak zapaewne zapłacisz więcej. A wniosek o zwrot każdy może napisać do US.

A jesteś pewny, że w przypadku dachówek i całej reszty materiału na dach przysługuje zwrot VAT...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie mogę zobaczyć w Lublinie dachówkę ruppceramika sirius 13 miedziana?

Będę bardzo wdzięczny za info.

 

I może ktoś zna dobrą hurtownię aby zamowić pokrycie dachowe (ceramikę)?

 

Zobacz na mój avatar - to jest Syriusz miedziany, 345m2:-)

Co do materiałów na dach to brałem też w Matelbudzie, wal do Mariusza i powołuj się na ten domek w Zemorzycach. Co do wykonawcy dachu to robił go Jurek Sienkiewicz, też mogę polecić. Tylko żądaj żeby więźbę stawiał pan Ignac:-)

Mam pytanie ; sami kupowaliście materiały czy robił to Wasz wykonawca, pytam ze względu na różnicę w podatku VAT. Jeśli robi to firma to wychodziło by 15% taniej..

 

 

Kupowalismy sami....Przecież możesz sie starac o zwrot VAT,kupujesz na fakture.My równiez byliśmy w Omedze...odwiedz kilka miejsc i sie pochwal w każdym ,że nie jest pierwszy;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorciaz, Apieczyk dzięki za info. W takim razie jutro się zgłoszę do Metalbudu dzisiaj byłem w Omedze na jutro mam mieć cenę.

 

Apieczyk a może posiadasz jakieś fotki? Chętnie bym jeszcze zerknoł, ewent. prosiłbym na [email protected]

Zastanawiam się jeszczepoważnie nad brylantem 13v kasztan - dzisiaj oglądałem dach i ma niezłą powłokę. Błyszczy się jak w tym powiedzeniu ..... ;)

 

Raffi75 ja kupuję wszystko sam oczywiście oprócz "drobnicy". Jak masz zaufanie do wykonawcy to czemu nie ale nie wydaje mnie się, że nie ma wykonawca nic z tego więc i tak zapaewne zapłacisz więcej. A wniosek o zwrot każdy może napisać do US.

A jesteś pewny, że w przypadku dachówek i całej reszty materiału na dach przysługuje zwrot VAT...?

 

Ja tak, bo już zwrot za dach dostałem, równe 3 miesiące czekania w I US w Lublinie. Zrobiłem lekkie rozeznanie, ale faktura z hurtowni miała ze 3 strony A4 a śpieszyłem się bardzo, więc wpisałem całą - korygowałem tylko 2 pozycje tzn. wkręty farmerskie i palety zwrotne;) Te pomyłki sam znalazłem kilka dni po złożeniu wniosku, po prostu wina pośpiechu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również zaliczam się do grona zadowolonych klientów firmy Matelbud. Ceny mieli bardzo dobre. Jak robicie wyceny dachu w różnych firmach, to patrzcie jakie materiały policzyli. Często jest też tak, że zaniżają powierzchnię dachu przy obliczeniach i trzeba potem sporo różnych rzeczy dokupować. W Matelbudzie tego problemu nie miałem. Ze zwrotem nadwyżek też żadnych problemów nie było.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest w woli krasienińskiej skład budowlany i oni też wykonują budowy i ludzie są zadowoleni gość nazywa się Gąsior

 

My na razie w tej drugiej grupie ale już niebawem zaczniemy - mam nadzieję.

Potrzebuję namiarów na jakiegoś sprawnego i rozsądnego cenowo geodetę.

No i czy ktoś z Was zlecał badania warunków geologicznych przed budową ?

Bierzemy pod uwagę pompę ciepła i takowe badania będą potrzebne. Dodatkowo przyda się wiedza co tam w ziemi piszczy zanim coś na niej postawimy.

 

Działka jest w Krasieninie Kolonii, może jest ktoś budujący w tej okolicy ?

Prawdopodobnie będziemy budować Faworyta c183b wariant II w wersji lustrzanej.

 

Pozdrosy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest w woli krasienińskiej skład budowlany i oni też wykonują budowy i ludzie są zadowoleni gość nazywa się Gąsior

 

My na razie w tej drugiej grupie ale już niebawem zaczniemy - mam nadzieję.

Potrzebuję namiarów na jakiegoś sprawnego i rozsądnego cenowo geodetę.

No i czy ktoś z Was zlecał badania warunków geologicznych przed budową ?

Bierzemy pod uwagę pompę ciepła i takowe badania będą potrzebne. Dodatkowo przyda się wiedza co tam w ziemi piszczy zanim coś na niej postawimy.

 

Działka jest w Krasieninie Kolonii, może jest ktoś budujący w tej okolicy ?

Prawdopodobnie będziemy budować Faworyta c183b wariant II w wersji lustrzanej.

 

Pozdrosy

 

Witam !!! My budujemy nasz dom w Nasutowie, to prawie po sąsiedzku. :) Dopiero zaczynamy, w połowie maja zalewamy fundamenty. Pozdrawiam !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to chyba cytat z mojego posta. Dzięki za info.

Kolonia Krasienin to u mnie.

U mnie na działce na razie niewiele się dzieje. Sadzik rośnie, jak na razie nikt nie ukradł drzewek. Posadziłem też ałyczę na część żywopłotu, reszta będzie wsadzona w przyszłym tygodniu.

Ziemia u nas na działce to 30-40 cm humusu (ciekawe że niby jest teraz susza a u mnie centymetr na wierzchu suchy i twardy jak beton a pod spodem wilgotna ziemia), niżej glina twarda jak skała. Nie wkopałem się na razie głębiej bo mi się szpadel połamał ale dla pompy ciepła to może nie być najlepsze podłoże. Mam nadzieję że pod tą gliną coś bardziej przyjaznego znajdę. Jak nie to będzie kocioł na pelety. Nie będę płacił Ruskim za gaz choćbym miał w swetrze chodzić w domu albo palić meblami. Chałupa będzie mocno docieplona więc się chłodów nie boję.

Projekt już jest, na razie czekam jedynie na zmiany które wprowadza architekt, muszę się wreszcie zabrać za wodę i prąd, woda 4 m od granicy, jakieś 10 do pomieszczenia gospodarczego więc powinno mało zaboleć po kieszeni, prąd niestety 100m. Lubzel dał mi wycenę i zrobię to na własną rękę.

Brak kasy mnie nieco wyhamował ale zacznę kopytkować niebawem nieco szybciej.

Rozglądam się za blaszakiem bo już mi się w garażu graty na budowę przestają mieścić.

 

Pozdrosy dla wszystkich sąsiadów, mam nadzieję że zaczniemy niebawem coś więcej niż sadzenie drzewek. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

potrzebuje garaż blaszany.....moze ktos moze polecic jakąś sprawdzona firme?

pozrd.

My kupiliśmy w zeszłym tygodniu II gatunek 3x5. Przywieźli i zamontowali zaraz na drugi dzień. Cena 1180 z dowozem i montażem. Jakość w porządku.

TEL. 787-130-333 , 606-633-303

 

 

....i o to mi wlaśnie chodziło! :D

dziękuje bardzo

pozdr/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem nowy na forum i chciałbym zacząć budowę pod koniec wakacji. Niestety nie mam jeszcze ekipy budowlanej. Mógłbym prosić namiary na jakiechś poleconych, sprawdzonych i solinych fachowców (najlepiej z lublina, bądź okolic)?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...