Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Też myślę, że 40 zł za m2 dachu to niezła cena. Ja płaciłem rok temu dużo więcej, tyle, że za krycie dachówką (w każdym razie tak sobie tłumaczę, żeby nie mieć poczucia, że przepłaciłem).

 

A przy okazji. Może ktoś mógłby polecić dobrą firmę, która kompleksowo zamontuje mi szambo. Chodzi mi o całość, bo te oferty, które do tej pory dostałem polegają na tym, że przywożą mi szambo i "wrzucają" do dołka, ale muszę go sobie sam wykopać. Boję się, że przy takiej opcji nikt nie będzie się poczuwał do tego, żeby zrobić dobrze i zgodnie z projektem. Kopacz pewnie zapyta gdzie i jak głęboko ma kopać (a skąd ja mam wiedzieć np. jak głęboko). "Szambiarze" wstawią szambo do wykopu takiego jaki będzie i też nie będą przejmować się szczegółami. Chyba, że źle myślę. W każdym razie namiary na sprawdzoną firmę bardzo mile widziane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Na tej drodze do Łęcznej to kilka fajnych chałupek niedawno postawili- to się ludziska chyba cieszą co? Przynajmniej w zimie będziesz miała drogę zawsze odśnieżoną bo nasza boczna gminna przypomina czasami lodowisko. :D

 

Ewa nie wiem czy sie bede cieszyla jak tam Tiry beda walic :roll: Licze na 2 rzeczy. Ze odrolnia i ze tiry nie beda tematedy jezdzic. Na razie jezdza kolo Groszka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Podpowiedźcie mi czy cena 25-30 tyś zł za wykonanie wykopów pod fundament zalanie fundamentów postawienie domu do dachu ze stropem łącznie to cena przystępna ? Materiał ytong domek 130 m2 powierzchni użytkowej z poddaszem

Pozdrawiam

 

Za wybudowanie domu o pow. 200 m2 z porothermu: fundament,ściany, więźba dachowa i pokrycie dachówką płaciliśmy 42 000 zł (wykonanie 2008 r.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Podpowiedźcie mi czy cena 25-30 tyś zł za wykonanie wykopów pod fundament zalanie fundamentów postawienie domu do dachu ze stropem łącznie to cena przystępna ? Materiał ytong domek 130 m2 powierzchni użytkowej z poddaszem

Pozdrawiam

 

Jeśli dobrze zrozumiałem fundamenty(oczywiście lane z gruchy), murowanie ścian parter i poddasze( ściany jednowarstwowe) ,schodzy w środku i na zewnatrz, stropy, balkony. Ja bym się targował. Moim zdaniem max 22 tyś.

 

Wie ktoś gdzie można znaleść pojemnik/szambo ok. 2000 L na wode z drenażu, cos czego ziemia nie zgniecie?

 

 

Kupowałem lindab za namową dekarza w VDS na Nowodworskiej ale srednio jestem zadwolony. Żle wymierzyli dach, po tygodniu dowieźli brakujacą blachę, która okazał się za krótka, i dopiero po następnym tygodniu dowieźli dobrą - prawie 3 tygodnie opóźnienia. A skoro źle wymierzyli dach to musiałem dopłacić jeszcze za to co nie wzięli wcześniej pod uwagę przy wycenie - ok 1,5 tys. zł. czyli dostajesz wycenę na 15 tys a poźniej się okazuje, że płacisz 16,5 tys. zł. Na plus można zaliczyć im, że przyjęli membranę która mi została ( zostało pół rolki)

Cenowo w Lublinie - chyba w Neptunie było podobnie

 

Tak byłem już w VDS cenowo chyba najtaniej w Lubartowie jeśli chodzi o blachy. Teraz jest promocja na blachy ruukki 23,5 metr2 w połysku. Nawet się opłaca. Natomiast folie dachową maja już wmniej przytępnych cenach. Zastanawiam się też nad gontami ale ceny płyty OSB są duże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Podpowiedźcie mi czy cena 25-30 tyś zł za wykonanie wykopów pod fundament zalanie fundamentów postawienie domu do dachu ze stropem łącznie to cena przystępna ? Materiał ytong domek 130 m2 powierzchni użytkowej z poddaszem

Pozdrawiam

 

czesc

U mnie koparką wykopali olbrzymi dół i łopatami ławy,strop(teriva)dom z użytkowym poddaszem(scianki działowe),bez piwnicy,180m.Materiał BELIX

płace 29.000 w tym wszystko załatwia majster ja tylko sprawdzam ceny,nie jezdze za materiałami....tez jestem ciekawa czy to dużo.Ale wyszłam z założenia że na dobrej ekipie nie bede oszczedzać i tak czekałam na nich 8 m-cy :wink:

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas za całość (wykopki + postawienie ścian ze stropem) robocizna 30 tyś. Belix, strop teriva, powierzchni użytkowej 194 m2(po podłodze 284m2). Ale mnie nic nie interesuje (mają swoją betoniarę, stemple i inne narzędzia. Zaczęli 7 kwietnia, a w poniedziałek zalewają strop (czekaliśmy na strop 10 dni, no i zrobił się poślizg). Za dach zapłacę 65 zł/m2 - dachówka ceramiczna z więźbą (252 m2 - 16400 zł). A własna studnia 60 m głębokości, z doprowadzeniem do domu 13200 zł. pozdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

posadzki miksokretem - 11zł/m2 (bez układania styropianu) to dużo czy standardowa cena?????

 

Kańczugowski tyle bierze. Z czystym sumieniem radzę zapłacić więcej. Widzeliśmy wylewki po 9zł i tańsze i są bez porównania, przy ścianach nie równo, różnice między pomieszczeniami.... Po Kańczugowskim nie musisz nic więcej robić - tylko klej i jazda z płytkami. Tylko poproś o tą dobrą ekipę ;)

Jeden z niewielu fachowców których mogę polecić po mojej budowie.

 

No niestety nie mogę zgodzić sięz ta opinią. u nas robił Kańczugowski i była to najgorsza ekipa jaką mieliśmy która najbardziej zchrz.............ła robotę. :x :x :x posadzki w łazienkach trzeba było skuwać i wyrównywać żeby dało się płytki położyć a o spadkach jakie mieli zrobić to wogóle można było zapomnieć... o garażu to już nie wspomnę spadki wprawdzie zrobili ale na "okrągło" jeśli ktoś układał glazurę to wie o czym mówię, w każdym razie czeka mnie duuuuuużo kucia i wyrównywania przed ułożeniem tam płytek.... :evil: :evil: a przed robotą było dużo zapewnień w stylu "...będzie pan zadowolony..."...w każdym razie nie polecam a wręcz odradzam. U kolegi robiła tańsza mniej znana ekipa i zrobili o niebo lepiej... Uważam że Pan Kańczugowski to w tej chwili "jedzie" na opinii którą kiedyś sobie wyrobił... pytanie jak długo tak pociągnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i pozdrawiam wszystkich forumowiczów z lubelskiego.

Zwracam się do Was z prośbą. Kto widział domek SELENE (wersja podstawowa 86m kw.) w Lublinie lub okolicach ?

http://www.domoweklimaty.pl/index.php?page=projects&action=project&project_id=785

 

Proszę o namiary. Oczywiście w celu ew. obejrzenia itp.

W połowie maja wreszcie odebrałem (już prawomocne) zezwolenie na budwę!!! :lol:

Domek zaplanowany jest na mojej działce w Kolonii Płouszowice (Gmina Jastków).

W działce woda, gaz i szafka el.(po 2,5 rocznym ku....a oczekiwaniu) :evil: .

Mam nadzieję że, decyzja co do projektu była słuszna (dla dwojga "wapniaków"-dzieci już na swoim)...

Wątpię czy zacznę w tym roku. Czy wyk. fundamentów i kontynuacja w następnym roku ma sens ???

W celu ew. szybszego ruszenia z budową sprzedałbym połowę lub część swojej 56arowej działki.

Jednak dziwna uchwała Rady Gminy dot. podziału pozbawiłaby nowe działki prawa budowy, ale to już inny temat. :-? :-?

 

Jeszcze raz pozdrawiam wszystkich budujących i życzę zdrowia...

Waldek.[/img]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc

U mnie koparką wykopali olbrzymi dół i łopatami ławy,strop(teriva)dom z użytkowym poddaszem(scianki działowe),bez piwnicy,180m.Materiał BELIX

płace 29.000 w tym wszystko załatwia majster ja tylko sprawdzam ceny,nie jezdze za materiałami....tez jestem ciekawa czy to dużo.Ale wyszłam z założenia że na dobrej ekipie nie bede oszczedzać i tak czekałam na nich 8 m-cy :wink:

pozdr.

 

Nie polecam bo duzo kasy na tym stracisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Podpowiedźcie mi czy cena 25-30 tyś zł za wykonanie wykopów pod fundament zalanie fundamentów postawienie domu do dachu ze stropem łącznie to cena przystępna ? Materiał ytong domek 130 m2 powierzchni użytkowej z poddaszem

Pozdrawiam

 

U nas dom 306m2 - 3 kondygnacje (bo fundament wys. 2,70m) czyli fundamenty, parter, poddasze bez dachu - 30 tys. po 10tys. za kondygnacje. Ekipa solidna, godna polecenia :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpowiedzcie prosze...gdzie pojechać i na co zwrócic uwage odnośnie okien.Moze jest ktoś zadowolony z konkretnej firmy...

dzieki z góry

pozdr.

Ja jako wykonawca dla bardziej wymagających klientów pod względem wykonania polecam okna firmy Veka. Dlatego, że okna są 6 komorowe, współczynnik przenikania ciepła Uw = 0,9 W/m2K (klasa A) i kolor jest barwiony w masie a nie okleina która może szybciej odejść od okna.

Jest też Urzędowski ale ma wysokie ceny. Ogólnie nie znam jego produktów dlatego nie wypowiadam się na temat jego okien. Może ktoś ma te okna to niech coś napisze o jakości.

Mogę polecić też Okno-Plast. Dobre okna w dobrej cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpowiedzcie prosze...gdzie pojechać i na co zwrócic uwage odnośnie okien.Moze jest ktoś zadowolony z konkretnej firmy...

dzieki z góry

pozdr.

 

Mamy okna z Okno Domu i jesteśmy bardzo zadowoleni. Piękne profile Salamandra, montaż wzorowy a jak nam się próbowali włamać i zniszczone zostało okno tarasowe ekipa serwisowa przyjechała przed policją :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

posadzki miksokretem - 11zł/m2 (bez układania styropianu) to dużo czy standardowa cena?????

 

Kańczugowski tyle bierze. Z czystym sumieniem radzę zapłacić więcej. Widzeliśmy wylewki po 9zł i tańsze i są bez porównania, przy ścianach nie równo, różnice między pomieszczeniami.... Po Kańczugowskim nie musisz nic więcej robić - tylko klej i jazda z płytkami. Tylko poproś o tą dobrą ekipę ;)

Jeden z niewielu fachowców których mogę polecić po mojej budowie.

 

No niestety nie mogę zgodzić sięz ta opinią. u nas robił Kańczugowski i była to najgorsza ekipa jaką mieliśmy która najbardziej zchrz.............ła robotę. :x :x :x posadzki w łazienkach trzeba było skuwać i wyrównywać żeby dało się płytki położyć a o spadkach jakie mieli zrobić to wogóle można było zapomnieć... o garażu to już nie wspomnę spadki wprawdzie zrobili ale na "okrągło" jeśli ktoś układał glazurę to wie o czym mówię, w każdym razie czeka mnie duuuuuużo kucia i wyrównywania przed ułożeniem tam płytek.... :evil: :evil: a przed robotą było dużo zapewnień w stylu "...będzie pan zadowolony..."...w każdym razie nie polecam a wręcz odradzam. U kolegi robiła tańsza mniej znana ekipa i zrobili o niebo lepiej... Uważam że Pan Kańczugowski to w tej chwili "jedzie" na opinii którą kiedyś sobie wyrobił... pytanie jak długo tak pociągnie?

 

Tak to niestety jest z tymi ekipami, które 2-3 lata temu były super solidne. W tym roku siostra robiła wylewki i Pan Kończugowski jakoś nie wzbudził jej zaufania- umawiał się i zapominał. Wylewki robił Pan Makuch- bez zastrzeżeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpowiedzcie prosze...gdzie pojechać i na co zwrócic uwage odnośnie okien.Moze jest ktoś zadowolony z konkretnej firmy...

dzieki z góry

pozdr.

 

Mamy okna z Okno Domu i jesteśmy bardzo zadowoleni. Piękne profile Salamandra, montaż wzorowy a jak nam się próbowali włamać i zniszczone zostało okno tarasowe ekipa serwisowa przyjechała przed policją :D

 

a moge poprosić o adres firmy?

dziekuje z góry

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...