Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 14,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Ponawiam prośbę o namiary na sensowną firmę do wykonania szamba. Może ktoś ma już to za sobą i może kogoś poradzić. Jedyne firmy jakie udało mi się znaleźć są spod Radomia.

 

Ja tez sie podlacze pod to zapytanie.

 

To proponuje sie zkrzyknac - zamowic jedna ekipe do kopania oraz z jednym transportem zamowic z Radomia zbiorniki?

 

Jezlei ktos reflektuje to prosba o kontakt na priva

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam prośbę o namiary na sensowną firmę do wykonania szamba. Może ktoś ma już to za sobą i może kogoś poradzić. Jedyne firmy jakie udało mi się znaleźć są spod Radomia.

 

Ja tez sie podlacze pod to zapytanie.

 

To proponuje sie zkrzyknac - zamowic jedna ekipe do kopania oraz z jednym transportem zamowic z Radomia zbiorniki?

 

Jezlei ktos reflektuje to prosba o kontakt na priva

 

Niezły pomysł. Trzeba by się tylko zgrać z terminami, żeby u wszustkich dało się to zrobić w tym samym czasie.

Jeśli chodzi o wcześniejsze pytanie to w projekcie mam dwa łączone zbiorniki - w sumie chyba 7,2 m2, ale to chyba jakiś niestandardowy wymiar, więc pewnie wezmę 8 m2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezły pomysł. Trzeba by się tylko zgrać z terminami, żeby u wszustkich dało się to zrobić w tym samym czasie.

Jeśli chodzi o wcześniejsze pytanie to w projekcie mam dwa łączone zbiorniki - w sumie chyba 7,2 m2, ale to chyba jakiś niestandardowy wymiar, więc pewnie wezmę 8 m2

 

tak w ogole to proponuje brac 10m3 - dluzej sie napelnia, a szambonurki zazwyczaja biora kase za zanuzenie a nie za ilosc m3

Wiec bierzesz Stara 10m3 na raz.

 

Ja sie zastanawiam wlasnie nad 10m3 bez podzialu - bo w perspektywnie mam kanalizacje - kolega zrobil szambo na 16m3 i wybiera raz na 2-3 miesiace, drugi ma 6m3 i lata po szambonurka co 4 tygodnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich budujących.

Mam do sprzedania ok 150 szt pustaków stropowych produkcji LEWTAK Lubarów w niskiej cenie, mój budowlaniec pomylił sie w obliczeniach i zostało, niestety nie mogę zapewnić transportu, budowa jest w Motyczu. Jakby ktoś reflektował to czekam na kontakt.

Pozdrawiam

 

A jakie to pustaki betonowe czy keramzytowe dwu czy więcej komorowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam prośbę o namiary na sensowną firmę do wykonania szamba. Może ktoś ma już to za sobą i może kogoś poradzić. Jedyne firmy jakie udało mi się znaleźć są spod Radomia.

 

Ja tez sie podlacze pod to zapytanie.

 

Z tymi szambami to opcji jest ze trzy:

- szambo "spod Radomia" - do włożenia potrzebny jest dźwig lub HDS, chyba są tam firmy które załatwiają od razu i montaż, ale wykop trzeba chyba samemu przygotować,

- szambo z gotowych kręgów - tutaj zamontowanie w wykopie da radę zrobić koparką, która zrobi i wykop, ekipa musi to poskładać,

- szambo wylewane - z formy kręgu 120, 200 cm lub innej średnicy, robociznę liczą od metra wysokości szamba plus swój materiał (cement, piasek, zbrojenie, izolacja itp.), cenowo wychodzi najtaniej.

 

Ja znalazłem gościa, który robi właśnie te wylewane z form 120 lub 200 cm, umówiłem się na wizję lokalną to do piątku będę wiedział dokładnie jak ta opcja wygląda. Szczególnie w sprawie przepuszczalności takiej konstrukcji wylewanej, bo prefabrykaty mają jakieś dodatki poprawiające wodoszczelność.

 

A z tą pojemnością to rzeczywiście warto pojemność określić pod szambiarkę bo wywózka liczona jest za kurs, a nie m3. Szambiarki mają średnio po 10m3 pojemności to szambo powinno być ok. 10-12m3 (12m3 ma mój znajomy i twierdzi, że opróżniał jednym kursem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

Potrzebuje osoby/firmy na wykonanie ogrodzenia z siatki - około 150 mb + 30 mb ogrodzenie frontowe z gotowych elementów.

Interesuje mnie również ile płaciliście za ogrodzenie tzn materiały + robocizna

Odpowiedzi proszę przesłać na priv.

Z góry dziękuję

 

 

Witamy na Forum :)

My płaciliśmy 41 zł za siatkę (powlekaną,zieloną) razem ze słupkami i montażem.

 

 

 

Może jest ktoś na forum kto buduje Librę lub rodzeństwo - tj. Tytana,Manuelę , Emanuelę lub Opałka?Bo to bardzo podobne projekty różnią się jedynie detalami....My budujemy Librę z podwójnym garażem w Lublinie.

Pozdawiamy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....architekt tez poszukiwany, najlepiej sprawdzony......

z gory dziekuje!

Witam

A w jakiej sprawie ten architekt? Bo ja jestem architektem (Puławy i okolice).

Info na stronie www

Pozdrawiam

 

adaptacja projektu, kilka zmian typu przesuniecie scianek dzialowych, okien.

 

.....powtarzam sie z tym geodeta, wolalabym kogos z polecenia, jesli macie kogos....(lublin)

 

 

Polecam architekta:

Jacek Kowalczuk:

Lublin tel.(081) 443-28-03 lub 880117297

 

a namiary geodety mogę Ci jutro podać , bo klikam z pracy a dokumenty budowy mam w domu.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Podpowiedźcie mi czy cena 25-30 tyś zł za wykonanie wykopów pod fundament zalanie fundamentów postawienie domu do dachu ze stropem łącznie to cena przystępna ? Materiał ytong domek 130 m2 powierzchni użytkowej z poddaszem

Pozdrawiam

 

 

To Chyba cena "normalna" ani wysoka ani niska.Ja za mój projekt Libra II z dobredomy.pl za murarkę płacę ok.22 000 zł.Uzgadniam jeszcze wielkość wylewanych tarasóe w schodów.

A swoją drogą - podobno "kryzys" panuje i ceny robocizny powinny być niższe...Ciekawe gdzie :o

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Potrzebuję namiary na konkretnych fachowców od schodów drewnianych w stylu nowoczesnym. Na ten moment mam otwór w stropie i potrzebuję schodów. Macie kogoś godnego polecenia???

 

Zastanawiałem się również nad schodami na konstrukcji metalowej modułowej - macie jakieś doświadczenia w tym temacie - może jakiś konkretny wykonawca???

 

Dardurdka co z tym phonem do Tudrujków???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Znalazłem swoją stara wypowiedz o firmie hydraulicznej

Wiem, że robią instalację CO oraz instalację gazową, ale nie wiem jak z podłogówką i resztą. Musisz zapytać. Jeśli chcesz to mieć solidnie, a nie tanio, co w dziesiejszych czasach i z "fachowcami" = tragicznie to polecam firmę która znajduje się na ul. Budowlanej 11 w Lublinie (telefonu nie mam niestety może w googlach będzie) oni zajeli się mojemu bratu w domku całą instalacją i jest w pełni zadowolony.

dla ciekawych nawet ich stronę w googlach znalazlem :D http://serwis.go3.pl/

 

 

Polecić mogę tych hydraulików, to moja stara wypowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam prośbę o namiary na sensowną firmę do wykonania szamba. Może ktoś ma już to za sobą i może kogoś poradzić. Jedyne firmy jakie udało mi się znaleźć są spod Radomia.

 

Ja tez sie podlacze pod to zapytanie.

 

- szambo wylewane - z formy kręgu 120, 200 cm lub innej średnicy, robociznę liczą od metra wysokości szamba plus swój materiał (cement, piasek, zbrojenie, izolacja itp.), cenowo wychodzi najtaniej.

 

Ja znalazłem gościa, który robi właśnie te wylewane z form 120 lub 200 cm, umówiłem się na wizję lokalną to do piątku będę wiedział dokładnie jak ta opcja wygląda. Szczególnie w sprawie przepuszczalności takiej konstrukcji wylewanej, bo prefabrykaty mają jakieś dodatki poprawiające wodoszczelność.

 

Proszę o info ile to kosztuje i co trzeba do tego kupić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich budujących.

Mam do sprzedania ok 150 szt pustaków stropowych produkcji LEWTAK Lubarów w niskiej cenie, mój budowlaniec pomylił sie w obliczeniach i zostało, niestety nie mogę zapewnić transportu, budowa jest w Motyczu. Jakby ktoś reflektował to czekam na kontakt.

Pozdrawiam

 

A jakie to pustaki betonowe czy keramzytowe dwu czy więcej komorowe

 

Pustaki keramzytowe, trzykomorowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My mamy szambo dwukomorowe wylewane/wysypywane na miejscu - bo to tak naprawdę się wsypuje półsuchy beton do okoła formy i ubija co kilkanaście centymetrów - podnosząc formę do samej góry. Mogę polecić dobrych chłopaków na priv. Przyjeżdżają i kopią ręcznie (istotne). Nie straszne im gliny i kamienie które można przetaczać w 2 osoby :).

Średnica 160cm - płaci się od metra bieżącego 300-350zł. Nasze wyszło ok. 2,2tys zł plus cement i piach (ok.800zł), przy wszystkich innych ofertach zaczynających się od 4,8tys. Szambo powyżej 10m3, w cenie było też wykonanie przyłącza kanalizacyjnego.

Szambo jak szambo - przy tej cenie nawet nie myśleliśmy o oczyszczalni bo różnica między dwukomorowym z górnym przelewem a oczyszczalnią rozsączającą to po prostu rozlewanie tego co jest w drugiej komorze po polu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...