Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam wszystkich budujących.

Mam do sprzedania ok 150 szt pustaków stropowych produkcji LEWTAK Lubarów w niskiej cenie, mój budowlaniec pomylił sie w obliczeniach i zostało, niestety nie mogę zapewnić transportu, budowa jest w Motyczu. Jakby ktoś reflektował to czekam na kontakt.

Pozdrawiam

 

A jakie to pustaki betonowe czy keramzytowe dwu czy więcej komorowe

 

Pustaki keramzytowe, trzykomorowe

 

a ile byś chciał za nie? A nie wiesz przypadkiem czy któryś ze skladów w Lublinie i okolicach sprowadza ich wyroby bo ceny mają raczej korzystne ale transport spod Lubartowa niweluje zyski. a ponadto mój fachowiec twierdzi że jeśli chodzi o strop to lepiej żeby był w całości od jednego producenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Witam!

Rozglądamy sie za blachodachówką na dach. Dostaliśmy właśnie wycenę z blachy FINCO-STAL- 11 tys. zł za 260 m2 blachy, cena brutto, z rynnami, bez okien + wszystkie niezbędne dodatki.

Czy ktoś z was robił dach z tej blachy??? Jaką ma opinię u fachowców-dekarzy???

Może mi coś poradzicie i podpowiecie, bo nie bardzo wiem, jak tą blachę wybrać, tyle tego jest. A gdzie najtaniej można w Lublinie i okolicach kupić materiał na dach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Rozglądamy sie za blachodachówką na dach. Dostaliśmy właśnie wycenę z blachy FINCO-STAL- 11 tys. zł za 260 m2 blachy, cena brutto, z rynnami, bez okien + wszystkie niezbędne dodatki.

Czy ktoś z was robił dach z tej blachy??? Jaką ma opinię u fachowców-dekarzy???

Może mi coś poradzicie i podpowiecie, bo nie bardzo wiem, jak tą blachę wybrać, tyle tego jest. A gdzie najtaniej można w Lublinie i okolicach kupić materiał na dach.

 

Firma SOLAN kierunek na Turkę producent,docinają ,mierzą i jak coś zabraknie to bez problemu dotną, wygną,przegną na miejscu i nawet bez vatu!!!

Ja zamawiałem u nich i jeste baaaardzo zadowolony

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich budujących.

Mam do sprzedania ok 150 szt pustaków stropowych produkcji LEWTAK Lubarów w niskiej cenie, mój budowlaniec pomylił sie w obliczeniach i zostało, niestety nie mogę zapewnić transportu, budowa jest w Motyczu. Jakby ktoś reflektował to czekam na kontakt.

Pozdrawiam

 

A jakie to pustaki betonowe czy keramzytowe dwu czy więcej komorowe

 

Pustaki keramzytowe, trzykomorowe

 

a ile byś chciał za nie? A nie wiesz przypadkiem czy któryś ze skladów w Lublinie i okolicach sprowadza ich wyroby bo ceny mają raczej korzystne ale transport spod Lubartowa niweluje zyski. a ponadto mój fachowiec twierdzi że jeśli chodzi o strop to lepiej żeby był w całości od jednego producenta.

 

Wydaje mi się, że Stalmet i Omega kupują u nich. Co do ceny to wysyłam Ci na priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Rozglądamy sie za blachodachówką na dach. Dostaliśmy właśnie wycenę z blachy FINCO-STAL- 11 tys. zł za 260 m2 blachy, cena brutto, z rynnami, bez okien + wszystkie niezbędne dodatki.

Czy ktoś z was robił dach z tej blachy??? Jaką ma opinię u fachowców-dekarzy???

Może mi coś poradzicie i podpowiecie, bo nie bardzo wiem, jak tą blachę wybrać, tyle tego jest. A gdzie najtaniej można w Lublinie i okolicach kupić materiał na dach.

 

Robiłem troszkę droższą blachę ruukki, 305m2 + rynny i całą reszta wyszło mnie 16000. Ale mam 15 lat gwarancji na powłokę i blacha jest uznanego producenta.

 

A powiedzcie mi coś w innym temacie - 15 zł/1m2 tynku C-W, bez żadnej pomocy z mojej strony to dużo mało, czy też normalnie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiedzcie mi coś w innym temacie - 15 zł/1m2 tynku C-W, bez żadnej pomocy z mojej strony to dużo mało, czy też normalnie ?

 

Ja zdecydowałem się na tynki gipsowe robione maszynowo. Cena 23 zł z m2 ze wszystkim, tzn. materiał (łącznie z narożnikami, siatkami, itp.) i robocizna. Myślę, że cena będzie jeszcze do małej negocjacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przymierzam się powoli do robienia elektryki w domku, także przydało by się wstawić w drzwi i okna to i owo :) Powiedzcie gdzie kupowaliście bramy i okna ? Co do tego pierwszego to interesuje mnie model ocieplany, chyba segmentowy, z napędem - nie wiem czy lepszy segment czy lite skrzydło (miejsca nad progiem mam sporo). Co do okien to na model 150x150 z montażem, pcv, biały, dzielone skrzydło na 6 części, dostałem ofertę 1010 zł. Wiem, że to trochę dużo, ale profil jest świetny, z bajerami :) Ile płaciliście za porównywalne okna, gdzie kupowaliście i jaki był czas realizacji ?

 

Oj z tymi oknami to chyba najtrudniejszy wybór, tyle profili, a producentów w ciul, a każdy najlepszy:-) My wybraliśmy okienka z Oknoplastu. Dają 7 lat gwarancji i wykonanie bardzo dobre w detalach. Na nasz zestaw okienek miałem wyceny od ok. 9tys. zł. do bodajże 15,5tys. (OknoDom). Wybraliśmy "środek" - Oknoplast za ok.12tys.zł.

Taka ciekawostka - robiłem rozeznanie producentów po rodzajach profili i zadzwoniłem do firmy Cholewińska Okna i Drzwi z pytaniem z czego robią. Dostałem odpowiedź, że takiej informacji udzielają po podpisaniu umowy:-) Więc skreśliłem ich od razu. Inni nie robili z tego takiej tajemnicy, hi, hi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak więc sama sobie odpowiem. Może ktoś skorzysta.

 

Płyty gipsowo-kartonowe Rigips (najlepsze) dostałam w Drewnostalu na Krochmalnej - cenowo paręnaście groszy drożej niż Norgips (najgorsze) w lokalnym składzie. Bardzo dobra cena na profile CD i UD. UW i CW niestety tylko markowe (2razy droższe), ale wydają się sztywniejsze, choć po ostatniej wpadce z ulotkami Rigipsa nie jestem w stanie przyjąć takich kolosalnych różnic jak podaje producent, nie wnikam bo za dużo ich nie trzeba było kupować. Oczywiście cała reszta akcesoriów bije na głowę to co niby okazyjnie można dostać w obi, ceny porównywalne z allegro.

Wyraźnie można skorzystać na kryzysie.

 

Gruz 0-3cm - oczywiście w cenie jak pisałam wcześniej to bardzo korzystna oferta, standardem jest 40zł/t plus transport. Kupiliśmy u lokalnego właściciela kopalni piasku, nie zdradził skąd bierze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nam FINCO-STAL wyceniali w Ciecierzynie. Bardzo mila i fachowa obsługa. Nie wiem, tylko jakie sa opinie o tej blachodachówce???

 

Pozdrawiam !!!

 

ile metrów dachu mieliscie ? i na jaką firme wkoncu zdecydowaliście sie ? szukam jakiejs w miare dobrej blachodachówki i dam do wyceny do firmy finco-stal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieliśmy 200 m2 dachu, a blachy wyliczyli nam 250 z lekkim zapasem. Jakby zostało to można im oddać.

Jeszcze nie podjeliśmy decyzji, ale prawie na 90% weźniemy od nich tą FINCO-STAL.

 

a można wiedzieć po ile wychodził metr tej blachy czy cena wyszla na gotowo z plaską blachą obróbkową ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena zależy od koloru i od tego czy to jest mat, czy połysk. My wybraliśmy kolor grafitowy w macie po 25 zł/m2.

Mieli nam policzyć wszystko co jest potrzebne, tak więc ta płaska blachę tez, gąsiory, wkrety, rynny, taśma kalenicowa, klin, uszczelniacz dek i folię dachową.

Mam nadzieję, że już nic wiecej nie bedzie potrzebne.

 

Pozdrawiam !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...