Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 14,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

mam pytanko :wink:

czy robocizna dachu - 60 zł za metr to dużo??

 

To zależy co masz w "cenie" wliczone. U nas za konstrukcję drewnianą i położenie blachy wraz z rynnami i obróbkami płacimy 40 zł/m2. Nie ma w tym deskowania ani ocieplania stropu. 60 zł to lekka przesada.

Ja płacę 65/m2, ale mam kryty dachówką ceramiczną. w tym wykonanie całego dachu wraz z obróbką (ale niestety bez ocieplenia). Chyba w normalnej cenie, bo wahały się oferty (a robiłem "przetarg") od 55 do 90/m2. pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

vincent vega - świetny fachowiec do tynków gipsowych pan Solarski 606 239 215 , są płaszczyzny, wie do czego służy poziomnica ;-) Zdecydowanie polecam!

Jeśli chodzi o płyty, to najlepiej w Intergipsie - mi dali takie ceny, że w niektórych składach za tyle sami nie kupują....

Pozdrawiam budujących ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jestem nowy na forum, przygotowuję się do budowy swojego pierwszego domu :) - załatwiam pozwolenie.

Przeczytałem wpisy z ostatnich 2 lat i wiele się dowiedziałem.

 

Załatwiłem sobie już ekipę od fundamentów i murarzy i tu zaczęły się wątpliwości.

W projekcie mam 10 cm chudego betonu, na to ława 30 cm wysokości i bloczki betonowe. Po wstępnej rozmowie majster od fundamentów twierdzi, że teraz, robiąc fundamenty, nie wylewa się chudego betonu tylko od razu robi ławę. W projekcie mam beton B20, a on mówi, że to wyrzucenie pieniędzy w błoto - wystarczy B15.

 

I teraz proszę o radę czy:

- majster ma rację?

- projektant i ja mamy rację?

 

Dodam tylko że grunt mam taki:

- 10-15 cm humusu

- 70-80 cm piachu

- dalej glina

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W projekcie mam beton B20, a on mówi, że to wyrzucenie pieniędzy w błoto - wystarczy B15.

 

Między tymi dwoma różnicy praktycznie nie ma i tego i tego młotkiem się napocisz żeby pokruszyć. A zamówiony z betoniarni B15 będzie tysiąc razy mocniejszy od tego co najlepszy majster ukręci na budowie.

Osobiście B20 rozważałabym tylko na strop i wieńce... Ale na pewno nie w upalny dzień - nie da się go zatrzeć i wypielęgnować, żeby nie pękał. Chyba, że specjalnie postawisz kogoś, żeby na bieżąco polewał wodą a potem żeby pilnował albo będzie padało 2 tygodnie.

To z punktu widzenia praktycznego, z punktu widzenia kierbuda i bezpieczeństwa jego tyłka lepiej, żebyś miał papier z betoniarni, że to było B20 jeśli tak było w projekcie - bo zazwyczaj i tak jak powiesz, że na fundament to i tak ukręcą coś bliższe B15. Dlatego zawsze zamawiajcie beton na strop - na tym nie oszukują bo wiedzą, że często się zawalają z powodu słabego ostemplowania, a potem inwestor szuka w betoniarni czy przypadkiem nie dali miernego betonu.

 

Ale czy to w ogóle ma sens biorąc pod uwagę różnicę w cenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio dużo się rozglądałem za blachodachówka i wykonawcami.

 

Co do dachów i ich robocizny ceny za m2 to 40-60 zł z tym że 60 zł to już czyste zdzierstwo. Ja bym nie zapłacił więcej niż 50 zł ale udało mi się znaleźć taniej.

 

Co do blachodachówki - byłem w kilku firmach

 

Balex-metal słyszałem różne rzeczy o tych blachodówkach ale ogólnie mało pozytywne chodź blacha tania poniżej 19 zł m2

 

Finco-stal podobno kiedyś robił z japońskiej stali i blacha była dobra teraz bierze też z innych hut i nie wiem jak to wpłyneło na jakość blachodachówek.

 

Ruukki - dobra fińska blacha w promocji w Lubartowie dostałem cenę 23,5 brutto za m2 - blacha połysk, Poliester.

 

Planaja jak na razie mój faworyt dobra szwedzka blacha ceny o dziwo małe 20.50 zł za m2 Poliester

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cron ---- czy mógłbyś mi dać jakies namiary na ruukki w Lubartowie( najlepiej nr tel do nich) . Jakoś tanio, chyba duża promocja. :)

I na planję też :) O planji słyszałam, że co roku mają promocję na jakiś kolor ( w zeszłym podobno czerwony) i cena jest dużo niższa, bo tak to jest dużo droższa od pozostałych.

 

Pozdrawiam!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cron ---- czy mógłbyś mi dać jakies namiary na ruukki w Lubartowie( najlepiej nr tel do nich) . Jakoś tanio, chyba duża promocja. :)

I na planję też :) O planji słyszałam, że co roku mają promocję na jakiś kolor ( w zeszłym podobno czerwony) i cena jest dużo niższa, bo tak to jest dużo droższa od pozostałych.

 

Pozdrawiam!!!

 

Namiary Wysłane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Załatwiłem sobie już ekipę od fundamentów i murarzy i tu zaczęły się wątpliwości.

W projekcie mam 10 cm chudego betonu, na to ława 30 cm wysokości i bloczki betonowe. Po wstępnej rozmowie majster od fundamentów twierdzi, że teraz, robiąc fundamenty, nie wylewa się chudego betonu tylko od razu robi ławę. W projekcie mam beton B20, a on mówi, że to wyrzucenie pieniędzy w błoto - wystarczy B15.

 

Odnośnie b-15 a b-20 to wiele już zostało powiedziane a głównie to, że jeszcze nie tak dawno temu nikt nie brał betonu towarowego tylko się kręciło w betoniarce (niektórzy dalej tak robią) a beton robiony na budwie na pewno nie będzie miał parametrów nawet b-15. Ja też miałem b-20 ale wziąłem na fundament b-15.

Tak jak pisze anatebo - b-20 jest dla bezpieczeństwa projektanta, kierownika bud.

Jesli chodzi o chudy beton to nie dawałem. Ważne żeby zbrojenie nie lezało bezp. na ziemi tylko np. na kwałkach betonu (ktoś pisał na forum zeby nie kłaść na cegłach). Miałem w projekcie chudy beton pod ławę ale nawet kierbud mówił, że rzadko się z tym spotyka że daje ktoś chudziak pod ławę

 

Firlej? To może p. Sz. będzie murował?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podajcie jakies namiary na sklepy z drzwiami wejsciowymi.

 

Akurat jestem na tym etapie :) Ja akurat rozglądam się za Gerdą także wiem, że jest coś takiego jak Master Gerda, Jar-Da (teraz się chyba inaczej nazywa) i Lub-Hand (nie Gerda, w Galerii Błękitnej), Orion w Baraku. A proponuję rozejrzeć się w cieci, za naszymi lubelskimi sklepami. I nie ma chyba za bardzo co szukać lepszej ceny, bo obdzwoniłem wczoraj kilka sklepów i dany model drzwi, z montażem, był tańszy/droższy o 10-15 zł :)

Wróciłem z Oriona, dostałem 10% zniżki, drzwi z montażem i ościeżnicą drewnianą 1880 zł. I się na nie zdecyduje bo jak na razie z firmą mi się dobrze współpracuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...