Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 14,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Z praktyki - wyznaczanie słupków trwa dłużej niż kopanie dołków, kopanie dołków trwa dłużej niż ich zalewanie przy użyciu betoniary.

 

Najgorzej z ustaleniem poziomów, ale to udało się nam dopracować na trzeciej ściance i juz wiem jak się do tego zabrać, jak trzeba będzie to służę radą.

 

Świder Fiskars ( Fispo ) 23 cm średnicy kosztuje w sklepie ogrodniczym na Zemborzyckiej ( dawny PNOS ) 140 zł. Widziałem w sklepie na O. na Chemicznej za 127 zł ale to było z miesiąc temu. To jest oczywiście narzędzie ręczne. Nosiłem się z zamiarem zakupu spalinowego świdra ( allegro około 1000zł) ale kupiłem ręczny i nie żałuję. Nie kupuj innej firmy ( są takie ocynkowane - kaszana całkowita ) Fispo jest czarny malowany proszkowo. Solidny, z grubej blachy ma ślimak.

 

Świder koniecznie trzeba naostrzyć, wystarczy pilnik do metalu lub szlifierka, świder idzie w ziemię ( u mnie glina twarda jak beton ) jak w masło. Nowy kupiony jest zwykle bardzo tępy i pot się lał mocno, naostrzyłem i gitara. Pamiętać trzeba żeby co kilka obrotów wyrzucać ziemię a nie wiercić ile siły bo i tak ziemia się obsypuje do dołka.

 

Co do wypożyczalni - to ma sens jeśli się przygotujesz dokładnie , tzn wyznaczysz punkty wiercenia, ustalisz do jakiej głębokości wiercić trzeba , no i gdy nie masz drzew w pobliżu trasy ogrodzenia. U mnie kasztany w odległości około 10 m spowodowały że dwa dni usuwałem korzenie zamiast wylewać beton, i kiedy będziesz miał świder spalinowy wynajęty na dobę to Cię krew zaleje bo nic nie zrobisz. Wwiercisz się na 20 cm i świder stanie bo korzenia nie da rady przeciąć. W najlepszym wypadku zgaśnie, w najgorszym ulegnie uszkodzeniu. Dodatkowo jeśli działka jest zapuszczona ( łąka ) to będzie sporo zabawy z usuwaniem kłączy roślin. Do świdra spalinowego warto mieć dwie osoby bo jednej może się wyrwać.

Jeśli zostawisz dołki na noc to rano kreciki zasypią wiele z nich i czeka Cię wybieranie ziemi , ale to już pikuś.

 

Absolutnie polecam zrobić to samemu jak ktoś ma przynajmniej jedną prawą rękę. U mnie w sumie 290 m ogrodzenia. Gdybym miał czas całymi dniami zrobiłbym wszystko w 3 dni. A tak dziubię po kawałku, powoli ale z uporem.

 

W moim przypadku zlecenie tej roboty firmie 290 m x 35 zł to kwota nieco ponad 10 tys.

 

Do chwili obecnej zapłaciłek :

słupki 120 szt po 14,5 - 1740 zł

cement - 20 worków - 210 zł ( w Nomi był po 10 zł - może jeszcze mają )

piasek - 22 tony 350 zł - zostanie mi 3/4 z tej kupki

betoniarka 790 zł - Nomi ( 125 l pojemności - akurat wychodzi betonu na jedną pełniutką na styk taczkę ) z pól worka cementu udaje się zrobić beton na 3-4 słupki ( wiercone na głębokość 50-60 cm )

Siatka - kupię od dostawcy słupków w cenie 8,5 zł za mb ( ocynk 2,8 mm ) - 2465 zł , dostawa w 4-5 dni. Czekam aż beton zwiąże.

druty naciągowe, słupki narożne, drut wiązałkowy, naciągi - zmieszczę się w kwocie 500-600 zł.

W sumie materiały - 6155 zł ( w tym piasek i betoniarka które wykorzystam jeszcze nie raz do innych celów )

Można przyjąć że 5 tys + robocizna mnie to wyniesie, moja robocizna rzecz jasna. Zastanawiam się nad otwarciem firmy budującej ogrodzenia. Jak będę musiał odejść z pracy czy coś to zawsze jakaś alternatywa jest ;)

 

 

Poza wszystkim wiem że jest to zrobione dobrze. Jak się siatka wywali to będę miał wyłącznie do siebie pretensje.

 

Pozdr

 

JH

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sprawy. Po to jest to forum.

 

Jeszcze jedno mi się przypomniało - siatka tylko ocynkowana jest "sztywna" i twarda, a w otulinie pcv zwykle drut jest miękki, taka siatka "siada" po czasie . Może dłużej nie będzie problemu z jej rdzewieniem ale jest bardziej podatna na odkształcenia.

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

Odnośnie pytań o Veluxy firma nazywała się Extradach, cena była rewelacyjna, ale nie wiem czy dalej sprzedają na Allegro, można ew do nich się zwrócić z prośbą o wycenę.

Apieczyk - styropian kupowałem w MTL Mielec, znalazłem ich też na allegro, cena również nie do pobicia, styro Swisspor Lambda.

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry!

Nie wiem za bardzo czy piszę w odpowiednim miejscu moje pytania (gdyż dopiero od niedana śledzę forum).

Planuję remont mieszkania 65 m2(3 pokoje) w bloku (wieżowiec). Ogólnie mieszkanie do remontu od podstaw. Instalacje elektryczne (stara jest z lat 70), gładź na ścianach, podłogi, płytki, okna ... znaczy się wszystko. W związku z powyższym mam kilka pytań: Ile w Lublinie kosztuje wymiana instalacji elektrycznej wraz z robocizną, kładzenie gładzi, wyciszenie ścian, planuję tez trochę zmienić bieg rurek z gazem do kuchenki. Na razie tyle pamiętam. Z góry dziękuję z odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy wita wszystkich zasiedziałych bywalców.

Buduję pod Lublinem, na dziś zaizolowane ściany fundamentowe, ocieplone i zasypane. W przyszłym roku stan surowy zamknięty. Rozglądam się za dekarzami. Rozmawiałem już z p. Sienkiewiczem z Ciecierzyna, ma opinię solidnego i cenowo umiarkowanego, robi wszystko od więźby do pokrycia. Kogo jeszcze z tej branży moglibyście polecić? Będę wdzięczny za wszelkie sugestie.

Zbyszek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś polecić sprawdzoną ekipę od posadzek, oprócz Kańczugowskiego bo widzę że różne opinie na jego temat się pojawiają?

 

Pan Grzesio.......bezkonkurencyjny facet......a ja jestem bardzo wymagający :lol:

501460840

 

A JA PILNIE SZUKAM EKIPY DO OCIEPLENIA PODDASZA !!!!!!!!

PILNE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siatka dotarła, błyszczy się jak wiecie co, niezła kupka ;) słupki narożne, naciągi i inne duperelki też. Teraz tylko czasu brak żeby to skończyć.

 

Słupki "zwykłe" podrożały do 15 zł. Narożne po 55 zł zapłaciłem. 2,5 m wysokośc, rura 76 mm z wspawanymi mocawaniami do podpór i naciągów. Pomalowana minią, z daszkiem.

 

Życzcie mi więcej wolnego czasu ;m

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy wita wszystkich zasiedziałych bywalców.

Buduję pod Lublinem, na dziś zaizolowane ściany fundamentowe, ocieplone i zasypane. W przyszłym roku stan surowy zamknięty. Rozglądam się za dekarzami. Rozmawiałem już z p. Sienkiewiczem z Ciecierzyna, ma opinię solidnego i cenowo umiarkowanego, robi wszystko od więźby do pokrycia. Kogo jeszcze z tej branży moglibyście polecić? Będę wdzięczny za wszelkie sugestie.

Zbyszek

 

Witamy serdecznie :wink:

Ja mam dekarza z Janowa Lubelskiego,na razie mam wylany strop,wiec lada dzień zacznie robote...kupiłam u niego drewno na wieźbe-którą ma zrobić,i cały dach(okna,rynny,podbitki) bierze 70zł za metr.Facet z polecenia....zobaczymy.

Jak na razie z czystym sumieniem moge polecic murarzy!Dla kogos kto nie miał nigdy do czynienia z budową i nie ma kto pilnować, beda idealni-jak dla mnie....u mnie sie sprawdzili-najważniejsze znaja sie na robocie i uczciwi!

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...