Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

A ja chciałem się przywitać.

Zaczynam budowę w Kozubszczyźnie. Na razie przyłącza (prąd jest,w tej chwili szambo i woda), humus zdjęty i kwestia paru dni do fundamentów :)

Przy okazji:

Może ktoś ma na odsprzedanie(tanio) stemple na tymczasowe ogrodzenie ?

Garaż,kontener w rozsądnej cenie też.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Polecam Pana Andrzeja robil piony i bedzie robil dalej :)

 

Piony to nie wszystko, a nie chce dzielić roboty pomiędzy kilku wykonawców. Jeśli ktoś ostatnio robił c.o., wodę i sanitarkę niech napisze, ile za co zapłacił, przynajmniej orientacyjnie.

 

I druga sprawa - ile płacicie/płaciliście za wapno hydratyzowane 1t, cement portlandzki II 1t i aluminiowe kątowniki do mokrych tynków wewnętrznych 2.5m ? Właśnie zacząłem robić i ceny jakie mam w tej chwili to odpowiednio 462zł/t, 420zł/t i 2.5zł/szt. W Syke-Bud ceny podali wyższe, a tam zazwyczaj było najtaniej i nie wiem, czy szukać innego dostawcy czy zostać przy obecnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja chciałem się przywitać.

Zaczynam budowę w Kozubszczyźnie. Na razie przyłącza (prąd jest,w tej chwili szambo i woda), humus zdjęty i kwestia paru dni do fundamentów :)

Przy okazji:

Może ktoś ma na odsprzedanie(tanio) stemple na tymczasowe ogrodzenie ?

Garaż,kontener w rozsądnej cenie też.

 

pozdrawiam

Witaj

Mam w Motyczu ok.190 szt stempli różnej długości od 2,7 do 3,0, będziesz potrzebował na późniejszym etapie do podstemplowania stropu. Tanio sprzedam. Jeśli jesteś zainteresowany pisz na priv

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Choć nie buduję, a zamierzam remontować bardzo proszę o pomoc grupę lubelską. Poszukuję sprawdzonego architekta z Lublina, zależy mi na wykonaniu dobrego projektu remontu domu (zakres: podbitka fundamentów, klamry, wymiana poszycia dachu, itp.). Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja chciałem się przywitać.

Zaczynam budowę w Kozubszczyźnie. Na razie przyłącza (prąd jest,w tej chwili szambo i woda), humus zdjęty i kwestia paru dni do fundamentów :)

Przy okazji:

Może ktoś ma na odsprzedanie(tanio) stemple na tymczasowe ogrodzenie ?

Garaż,kontener w rozsądnej cenie też.

 

pozdrawiam

 

Trochę się kolega spóźnił.Garaż sprzedałem....w rozsądnej cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem pierwszą ofertę na ogólnie pojętą hydraulikę. I normalnie się delikatnie zdziwiłem. Robocizna z materiałami netto 50 000 zł. Tylko chyba gdzieś fachowcowi w materiałach kominek z płaszczem uciekł bo nie widzę. Za grupę grzewczą wyliczoną przez wykonawcę, bez ww. kominka (dalej netto) wychodzi mu tyle, co pełny zestaw z kominkiem brutto na Alledrogo :) Nic poczekamy na następne wyceny, może będzie troszkę lepiej.

 

Jeszcze jedna sprawa - poszukuję ekipy/firm, która wykonałby mi przyłącze gazowe, tj. pociągnęła rurę od skrzynki do domu. Nawet kopać dużo nie trzea, bo dom (piwnica) dalej na wierzchu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem pierwszą ofertę na ogólnie pojętą hydraulikę. I normalnie się delikatnie zdziwiłem. Robocizna z materiałami netto 50 000 zł. Tylko chyba gdzieś fachowcowi w materiałach kominek z płaszczem uciekł bo nie widzę. Za grupę grzewczą wyliczoną przez wykonawcę, bez ww. kominka (dalej netto) wychodzi mu tyle, co pełny zestaw z kominkiem brutto na Alledrogo :) Nic poczekamy na następne wyceny, może będzie troszkę lepiej.

 

Jeszcze jedna sprawa - poszukuję ekipy/firm, która wykonałby mi przyłącze gazowe, tj. pociągnęła rurę od skrzynki do domu. Nawet kopać dużo nie trzea, bo dom (piwnica) dalej na wierzchu :)

 

Co oczekujesz od takiej ekipy?Mam zawalistych chłopaków.Doradzą zanim pomyślisz.Z uprawnieniami z wpisem do DB.

 

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy macie może glazurnika godnego polecenia. Chcę obłożyć płytkami schody i taras... więc musi być dobry... mam już dosyć jakiś popaprańców, bo na takich niestety trafiałam :-( i wiecie ile teraz kosztuje układanie glazury, czy za układanie schodów płaci sie za metr kwadratowy, czy za scodek...?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś się orientuje, ile teraz kosztuje w Lublinie układanie glazury i terakoty?

 

Ja jestem umówiony na 40 zł za m2

 

35zł/m2 z białym montażem

 

Jotem, a sprawdzeni sa ci fachowcy za 35zl? Zrobili juz u Ciebie?

Ja, tak jak Vaclaw, mam propozycje 40zl/m2 (czlowiek sprawdzony i polecony, dobry fachowiec). Gdyby sie jednak okazalo, ze mozna rownie dobrze, a przy okazji taniej, to chetnie skorzystam :wink: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś się orientuje, ile teraz kosztuje w Lublinie układanie glazury i terakoty?

 

Ja jestem umówiony na 40 zł za m2

 

35zł/m2 z białym montażem

 

Jotem, a sprawdzeni sa ci fachowcy za 35zl? Zrobili juz u Ciebie?

Ja, tak jak Vaclaw, mam propozycje 40zl/m2 (czlowiek sprawdzony i polecony, dobry fachowiec). Gdyby sie jednak okazalo, ze mozna rownie dobrze, a przy okazji taniej, to chetnie skorzystam :wink: .

 

Sprawdzeni - jest naprawdę bardzo dobry. Przykład:kupiłem terakotę w taniej płytce za 18zł/m2 tylko okazało się przy układaniu, że są różnicę w wielkości płytek (od 3-5mm). Ułożył tak że nic nie widać a i odpadków mam bardzo mało. Kończy pracę u mnie w tym tygodniu. Jeżeli chodzi o cenę to na taką się z nim umówiłem a wynika ona z tego, że oprócz płytek robił u mnie poddasze (K-G) z ociepleniem oraz elewację zewn też z ociepleniem. Musisz się z nim dogadać 8) . Tel na priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich budujących z Lublina i okolic,

Mam pytanie czy ktoś zna lub korzystał z usług ekipy pana Krzysztofa Sołtysa która robi dach?

Bardzo prosze o opinię.

Ile płaciliście za robociznę dachu(ciesielka+folia+blachodachówka+ wszelkie wykończenia)?

pozdrawiam

 

Za to co piszesz dałem 40 zł/m2. No chyba że przez wykończenia rozumiesz coś więcej niż obróbki, rynny + wyłaz dachowy. Jak coś daj znać, podam namiary na moich fachowców, właśnie skończyli mi dach, nie miałem praktycznie żadnych zastrzeżeń, poza faktem, że zażyczyłem sobie wzmocnienie łączenia krokwi czy jak się one tam nazywają :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybką odpowiedź. Dokładnie o takie wykończenia mi chodziło.

Może masz jakiś dobry namiar gdzie mozna kupić drewno na dach i w jakiej cenie?

 

W tartaku w Łucce koło Lubartowa murłata 15x15 15 zł/mb, łata 1,50zł/mb.

Trzeba się rozglądać po okolicznych tartakach i zobaczyć gdzie wyjdzie najkorzystniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanko :)

Ile teraz bierze kierownik budowy?

 

Zależy co ma dany kierownik robić.

Taki który będzie się tylko podpisywał w dzienniku i ani razu nie będzie na budowie to pewnie 1000 zł lub mniej.

 

Kierownik który odwiedza budowę kilka razy w tygodniu, pilnuje wykonawców, zamawia materiał, szuka tanich materiałów czy nawet załatwia sprawy papierkowe to pewnie od 2000-4000 tyś lub więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...