Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

mam pytanko :)

Ile teraz bierze kierownik budowy?

 

Zależy co ma dany kierownik robić.

Taki który będzie się tylko podpisywał w dzienniku i ani razu nie będzie na budowie to pewnie 1000 zł lub mniej.

 

Kierownik który odwiedza budowę kilka razy w tygodniu, pilnuje wykonawców, zamawia materiał, szuka tanich materiałów czy nawet załatwia sprawy papierkowe to pewnie od 2000-4000 tyś lub więcej.

 

Raczej wątpię, czy znajdziesz kierownika za te pieniądze, który by się tym wszystkim zajął. U mnie kierownik bierze 3k zł, w tym mam jego samodzielne wizyty na działce + zlecone przeze mnie. Tzn. dzwonię, mówię że jest to i to do obejrzenia i jedziemy. Nie ma mowy o chodzeniu po urzędach, szukaniu materiałów i takich tam. U znajomej, kierownik kosztował 3k zł, ale na miesiąc. I budowa ich wtedy nie obchodziła, jedynie jej finansowanie. Człowiek pracował dla nich praktycznie na etacie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

mam pytanko :)

Ile teraz bierze kierownik budowy?

 

Zależy co ma dany kierownik robić.

Taki który będzie się tylko podpisywał w dzienniku i ani razu nie będzie na budowie to pewnie 1000 zł lub mniej.

 

Kierownik który odwiedza budowę kilka razy w tygodniu, pilnuje wykonawców, zamawia materiał, szuka tanich materiałów czy nawet załatwia sprawy papierkowe to pewnie od 2000-4000 tyś lub więcej.

 

Raczej wątpię, czy znajdziesz kierownika za te pieniądze, który by się tym wszystkim zajął. U mnie kierownik bierze 3k zł, w tym mam jego samodzielne wizyty na działce + zlecone przeze mnie. Tzn. dzwonię, mówię że jest to i to do obejrzenia i jedziemy. Nie ma mowy o chodzeniu po urzędach, szukaniu materiałów i takich tam. U znajomej, kierownik kosztował 3k zł, ale na miesiąc. I budowa ich wtedy nie obchodziła, jedynie jej finansowanie. Człowiek pracował dla nich praktycznie na etacie :)

 

Kwestia dogadania się. Moim znajomym np. kierownik załatwiał sprawy związane z pozwoleniem na budowę ( nie wiem ile mu płacili). Albo płacisz więcej i masz budowę z głowy albo płacisz mało i za wszystkim biegasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za tyle odpowiedzi :)

przyznam szczerze ...spora rozpiętość cenowa :-?

mi zależy na osobie, która będzie kierownikiem budowy w pełni znaczenia tego słowa!

więc trzeba będzie zapłacić więcej :-?

 

Czesc

ZUD(projety POŚ,energetyka,hydraulika)zjazd, wszystko potrzebne do pozwolenia na budowe 3500zł

i 1400 za prowadzenie dziennika budowy +wizyty na budowie

Jestem zadowolona

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poszukuje agregatu prądotwórczego na budowę (bo coś mi się zdaje że Lubzel może niezdążyć mnie podłaczyć) :( , może ktoś podpowie jaki kupic i gdzie ?

 

pozdrawiam

Artmas - jeśli rozważasz kupno agregatu z drugiej ręki, to ja bardzo chętnie sprzedam mój - stan idealny, używany był przez jakieś trzy miesiące, a teraz odpoczywa w garażu. Szczegóły na priv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko ile trwa w Lublinie uzyskanie wpisu do hipoteki i ile to kosztuje?

 

Podatek od czynności cywilnoprawnych,podatek VAT 22% i opłate sądową masz stałą. Taksa notarialna waha sie w granicach od 450zł wzwyż .Założenie hipoteki w formie aktu notarialnego powinno kosztować od 900zł nawet do 1200zł .Chyba, że masz założenie hipoteki zwykłej i kaucyjnej...to może sie być drożej...Zadzwoń do notariusza-powie Ci dokładnie, a najlepiej do kilku :wink: Ja znalazłam na Spokojnej 8a najtaniej...

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko ile trwa w Lublinie uzyskanie wpisu do hipoteki i ile to kosztuje?

 

Podatek od czynności cywilnoprawnych,podatek VAT 22% i opłate sądową masz stałą. Taksa notarialna waha sie w granicach od 450zł wzwyż .Założenie hipoteki w formie aktu notarialnego powinno kosztować od 900zł nawet do 1200zł .Chyba, że masz założenie hipoteki zwykłej i kaucyjnej...to może sie być drożej...Zadzwoń do notariusza-powie Ci dokładnie, a najlepiej do kilku :wink: Ja znalazłam na Spokojnej 8a najtaniej...

Pozdr.

 

...i jeszcze.... całą papierologią zajmuje sie notariusz.Od 2 do 4 tygodni od podpisania aktu notarialnego możesz sie spodziewać zawiadomienia z sądu o założeniu hipoteki na Twoja nieruchomość :wink: Powodzenia :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za odpowiedź, ale chyba żle się wyraziłem.

Chodzi mi o następującą kwestię: biore kredyt pod budowę domu i potrzebuję wpisu o ustanowienie hipoteki zwykłej i kaucyjnej na zabezpieczenie kredytu.

Czy z tym jest aż tyle załatwiania ?

Myślałem że tylko składam dokumenty do sądu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za odpowiedź, ale chyba żle się wyraziłem.

Chodzi mi o następującą kwestię: biore kredyt pod budowę domu i potrzebuję wpisu o ustanowienie hipoteki zwykłej i kaucyjnej na zabezpieczenie kredytu.

Czy z tym jest aż tyle załatwiania ?

Myślałem że tylko składam dokumenty do sądu?

 

Zadzwoń do notariusza.Ja wszystko bezproblemowo,miło i przyjemnie załatwiam u tej pani tel.081 5324812 (notariusz p.Joanna) odpowie na Twoje pytania.Kiedyś samemu w sądzie zakładało sie hipoteki,teraz robi to za nas notariusz(niestety-nie za darmo) :wink:

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za odpowiedź, ale chyba żle się wyraziłem.

Chodzi mi o następującą kwestię: biore kredyt pod budowę domu i potrzebuję wpisu o ustanowienie hipoteki zwykłej i kaucyjnej na zabezpieczenie kredytu.

Czy z tym jest aż tyle załatwiania ?

Myślałem że tylko składam dokumenty do sądu?

 

Zadzwoń do notariusza.Ja wszystko bezproblemowo,miło i przyjemnie załatwiam u tej pani tel.081 5324812 (notariusz p.Joanna) odpowie na Twoje pytania.Kiedyś samemu w sądzie zakładało sie hipoteki,teraz robi to za nas notariusz(niestety-nie za darmo) :wink:

Pozdr.

 

Dorciaz coś namieszłaś

 

Jeżeli hipoteka ma być zabezpieczeniem kredytu bankowego to nie trzeba iść do notariusza. Bank wydaje oświadczenie o udzieleniu kredytu i wniosek o wpis hipoteki (w banku przygotują Ci dokumenty). Składasz je w sądzie rejonowym (wydział ksiąg wieczystych). Opłata skarbowa jest ale nie wiem ile - chyba ok. 20 zł. Opłata sądowa za wpis hipoteki - chyba 200 zł. W tym przypadku - hipoteka zwykła i kaucyjna więc opłaty są podwójne (chyba)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

czy mógłby ktoś wyrazić swoją opinię na temat firmy STALMET w Lublinie i HOMER? Prosiłabym o szybką odpowiedź, ponieważ niedługo muszę wybrać kogoś do wciągnięcia takiej rury do komina, chyba że macie kogoś dobrego do polecenia ?

 

Z góry bardzo wszystkim dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o Stalmet na Energetyków to polecił mi ich kolega który zamawiał u nich dachówkę i był zadowolony ja wczoraj dałem projekt dachu ( kryty blachodachówką ) do wyceny ale z własnego doświadczenia nic nie powiem - polecono mi ich jako sprawdzonych i konkurencyjnych cenowo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za odpowiedź, ale chyba żle się wyraziłem.

Chodzi mi o następującą kwestię: biore kredyt pod budowę domu i potrzebuję wpisu o ustanowienie hipoteki zwykłej i kaucyjnej na zabezpieczenie kredytu.

Czy z tym jest aż tyle załatwiania ?

Myślałem że tylko składam dokumenty do sądu?

 

Zadzwoń do notariusza.Ja wszystko bezproblemowo,miło i przyjemnie załatwiam u tej pani tel.081 5324812 (notariusz p.Joanna) odpowie na Twoje pytania.Kiedyś samemu w sądzie zakładało sie hipoteki,teraz robi to za nas notariusz(niestety-nie za darmo) :wink:

Pozdr.

 

Dorciaz coś namieszłaś

 

Jeżeli hipoteka ma być zabezpieczeniem kredytu bankowego to nie trzeba iść do notariusza. Bank wydaje oświadczenie o udzieleniu kredytu i wniosek o wpis hipoteki (w banku przygotują Ci dokumenty). Składasz je w sądzie rejonowym (wydział ksiąg wieczystych). Opłata skarbowa jest ale nie wiem ile - chyba ok. 20 zł. Opłata sądowa za wpis hipoteki - chyba 200 zł. W tym przypadku - hipoteka zwykła i kaucyjna więc opłaty są podwójne (chyba)

 

 

....u mnie sie to odbyło w formie aktu notarialnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...