Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

gdzie najlepiej udać się po blachodachówkę??

polećcie coś!!!

 

Kupowałem w Orionie - w siedzibie w Baraku, są też w razie czego na Zemborzyckiej 57.

 

A ja się zapytam o ekipę z miksokretem - ile kosztuje m2 z materiałem ? Najlepiej jakby chłopaki układali też pod tym styropian, jakoś nie wierzę we własne siyły w zakresie ładnego wypoziomowania i szczelnego ułożenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Gdzie najtaniej kupię rury PCV do kanalizacji ?

Na razie na ułożenie pod chudziakiem.

pozdrawiam

 

Podpinam się do pytania o koszty rur kanalizacyjnych.

Ile bierze hydraulik za rozłożenie instalacji przed zalaniem chudziaka ?

Kupiłem w Neptunie na Mełgiewskiej. Mają dużo materiału,a jeszcze udało się wytargować mały rabat :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdzie najlepiej udać się po blachodachówkę??

polećcie coś!!!

...A ja się zapytam o ekipę z miksokretem - ile kosztuje m2 z materiałem ? Najlepiej jakby chłopaki układali też pod tym styropian, jakoś nie wierzę we własne siyły w zakresie ładnego wypoziomowania i szczelnego ułożenia :)

 

Robocizna około 12 zł za m2 (z ułożeniem styropianu), piach i cement około 15 zł na m2 a styropian zależy jaka grubość i gdzie kupiony :)

 

Tak, a nawet drogo! U nas biorą po 25, a i za 23 zrobią

A gdzie takie tanie ekipy występują?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!!

Czy ktoś robil na dachu instalację odgromową (piorunochron), bo tak się nad tym zastanawiam. Właśnie fachowcy układają mi blachodachówkę na dachu i przy okazji mogliby zrobić i to.

Nie wiecie, gdzie to się kupuje- jakieś uchwyty do gąsiorów, drut i takie tam, i ile to w ogóle kosztuje ????

Pozdrawiam !!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam jeszcze kilka pytań. Czy ktoś miał doświadczenia z firmą OSTERM ? Robią u mnie odkurzacz, c.o. i wod.-kan. ? Drugie pytanko - czy ktoś robił wentylację nawiewno-wywiewną ? Bo się nad takim czymś mocno zastanawiam, dom przy obecnej technologii jest w miarę szczelny i nie wiem, czy zwykła wentylacja grawitacyjna będzie wystarczająca. Dom mam tak 1000m3, może ktoś robił wentylację w domu o podobnej kubaturze i może powiedzieć ile go to wyniosło ? Oczywiście wersja prosta, bez odzysku ciepła. I ostatnie pytanie - zrezygnowałem z kominka z płaszczem, zdecydowałem sięna normalny z DGP. Fachowiec powiedział mi za całość - kominek + rozprowadzenia + akcesoria + obudowa niegrzejącą = 15 000 zł. Troszkę mnie ta cena przeraziła, nawet licząc, że sam wkład będzie kosztował 5 000 zł.Co możecie powiedzieć z własnego doświadczenia na ten temat ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!!

Czy ktoś robil na dachu instalację odgromową (piorunochron), bo tak się nad tym zastanawiam. Właśnie fachowcy układają mi blachodachówkę na dachu i przy okazji mogliby zrobić i to.

Nie wiecie, gdzie to się kupuje- jakieś uchwyty do gąsiorów, drut i takie tam, i ile to w ogóle kosztuje ????

Pozdrawiam !!!!

 

Witam!

Rozmawiałem sobie ostatnio z naszą elektryczką na ten temat i oto co mi wyszło:

 

1. Piorunochron nie zawsze jest wymagany (w sensie formalnym, tzn. do odbioru budynku). U mnie akurat nie jest. Nie ta strefa zagrożenia.

 

2. Pomimo to ludzie czasami instalują sobie piorunochrony, nawet jeśli nie muszą (ja olewam).

 

3. Jeżeli dom jest kryty blachą (czy tam blachodachówką - wszystko jedno) to dach może być potraktowany jako piorunochron, pod warunkiem, że blacha ma przynajmniej 0,5mm grubości.

 

4. Jeśli metalowy dach ma być piorunochronem to trzeba go uziemić, przy czym uziemienie to nie może być bezpośrednio połączone z uziemieniem budynku podłączonym do głównej tablicy rozdzielczej.

 

5. Należy zatem zakopać w ziemi kilkadziesiąt metrów bednarki (najlepiej dookoła domu) i połączyć ją w kilku punktach z dachem. Takie rozwiązanie jest zgodne z nie tylko z przepisami budowlanymi, ale także z fizyką, a nawet zdrowym rozsądkiem.

 

Pozdrawiam

Radek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdzie najlepiej udać się po blachodachówkę??

polećcie coś!!!

 

Witam!

My kupowaliśmy w Inwestorze.

Mieli konkurencyjne ceny i dostarczali wszystko, łącznie z oknami dachowymi.

Nie było też problemu z czymś takim jak zwrot tego co nie poszło.

 

Z innych firm, które braliśmy pod uwagę pamiętam jeszcze WAT

Też mieli niezłe ceny.

 

Pozdrawiam

Radek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dardurko!

 

(...)

Czy 35 zł za robociznę m2 elewacji (ze zrobieniem cokołu i podbitką) to realna cena?

 

Tak, a nawet drogo! U nas biorą po 25, a i za 23 zrobią

 

Czy w tej cenie faktycznie jest wszystko?

(cokół, podbitka, malowanie, itd.)

 

Pozdrawiam

Radek

 

Z tego co wiem, to tak... choć u nas jeszcze elewacji nie ma... np. Tudrójki robią elewację po 35zł, ale jest też kilka ekip z okolic Niedrzwicy co robią po 25zł... Każdy ma swoje argumenty, choć ja robót ani jednych ani drugich nie oglądałam, choć będę ale jeszcze nie teraz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam jeszcze kilka pytań. Czy ktoś miał doświadczenia z firmą OSTERM ? Robią u mnie odkurzacz, c.o. i wod.-kan. ? Drugie pytanko - czy ktoś robił wentylację nawiewno-wywiewną ? Bo się nad takim czymś mocno zastanawiam, dom przy obecnej technologii jest w miarę szczelny i nie wiem, czy zwykła wentylacja grawitacyjna będzie wystarczająca. Dom mam tak 1000m3, może ktoś robił wentylację w domu o podobnej kubaturze i może powiedzieć ile go to wyniosło ? Oczywiście wersja prosta, bez odzysku ciepła. I ostatnie pytanie - zrezygnowałem z kominka z płaszczem, zdecydowałem sięna normalny z DGP. Fachowiec powiedział mi za całość - kominek + rozprowadzenia + akcesoria + obudowa niegrzejącą = 15 000 zł. Troszkę mnie ta cena przeraziła, nawet licząc, że sam wkład będzie kosztował 5 000 zł.Co możecie powiedzieć z własnego doświadczenia na ten temat ?

 

A ja zachowałem sobie na pamiątkę wycenę z tej firmy na poziomy kanalizacyjne opiewającą na 11tys.zł , którą mi dostarczył kierownik naszej budowy, którego wykopałem (prawie dosłownie) tuż przed wykonaniem więźby...myślał że znalazł doją krowę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja zachowałem sobie na pamiątkę wycenę z tej firmy na poziomy kanalizacyjne opiewającą na 11tys.zł , którą mi dostarczył kierownik naszej budowy, którego wykopałem (prawie dosłownie) tuż przed wykonaniem więźby...myślał że znalazł doją krowę.

 

Troszkę dziwna ta cena - u mnie wod.-kan. wyceniony jest bez przyłączy na niecałe 4k zł. Mam do porównania wycenę od "niezależnego" fachowca i jest ona droższa na całości o jakieś5k zł, nie mówiąc o różnicy w proponowanych urządzeniach i ogólnie rozwiązaniu instalacji. W archiwum znalazłem kilka osób, które miały styczność z tą firmą i dobrze ją oceniały, może tylko tobie się tak trafiło, albo kierownik bardzo ładnie przekręcił ofertę:) Ja przy nich zostanę, po zakończeniu prac opiszę co i jak :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radecki, no właśnie mozesz coś powiedzieć o blachodachówce z WAT?

u nas na lokalnym składzie są po 20 zł i zastanawiam się czy warto.

 

Niewiele mogę powiedzieć, bo koniec końców jej nie kupiłem.

Opinii miałem niewiele, ale muszę przyznać, że były raczej pozytywne.

(WAT robi różne blachy, nas interesowały te troszkę solidniejsze)

Ostatecznie u nas na dach poszła PLANNJA (ponoć szwedzka), po 26 PLN za m2 brutto.

Coś bardzo podobnego w WAT-cie wychodziło o złotówkę taniej.

To było w październiku 2008.

 

Pozdrawiam

Radek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...