Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Ja mam jeszcze kilka pytań. Czy ktoś miał doświadczenia z firmą OSTERM ? Robią u mnie odkurzacz, c.o. i wod.-kan. ? Drugie pytanko - czy ktoś robił wentylację nawiewno-wywiewną ? Bo się nad takim czymś mocno zastanawiam, dom przy obecnej technologii jest w miarę szczelny i nie wiem, czy zwykła wentylacja grawitacyjna będzie wystarczająca. Dom mam tak 1000m3, może ktoś robił wentylację w domu o podobnej kubaturze i może powiedzieć ile go to wyniosło ? Oczywiście wersja prosta, bez odzysku ciepła. I ostatnie pytanie - zrezygnowałem z kominka z płaszczem, zdecydowałem sięna normalny z DGP. Fachowiec powiedział mi za całość - kominek + rozprowadzenia + akcesoria + obudowa niegrzejącą = 15 000 zł. Troszkę mnie ta cena przeraziła, nawet licząc, że sam wkład będzie kosztował 5 000 zł.Co możecie powiedzieć z własnego doświadczenia na ten temat ?

 

A ja zachowałem sobie na pamiątkę wycenę z tej firmy na poziomy kanalizacyjne opiewającą na 11tys.zł , którą mi dostarczył kierownik naszej budowy, którego wykopałem (prawie dosłownie) tuż przed wykonaniem więźby...myślał że znalazł doją krowę.

 

U nas OSTERM robił całość instalacji, wod-kan, stacja uzdatniania wody, ogrzewanie z podłogówką, wentylacja mechaniczna z rekuperatorem i GWC, instalację solarną i podłączenie hydrauliczne kominka z płaszczem wodnym. Ogólnie nie mam większych zastrzeżeń. Były pewne niedociągnięcia ale zawsze poprawione... 8)

Jeśli chodzi o terminowość to wszystko było zgodnie z umową. Jak na razie instalacje działają bez zarzutu... Mieszkamy od kwietnia, zobaczymy jak będzie w zimie... :D :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

A co do kominka z płaszczem, też mieliśmy robić, ale jednak zrezygnowaliśmy, z uwagi na fakt, że musiałby pracować z układzie zamkniętym, a w tym przypadku o przegrzanie instalacji nie trudno.

 

Totalnie nie zgadzam się z Twoją argumentacją. Co jest przeciwwskazaniem dla układu otwartego? Jeśli piecyk gazowy i problem jego sprawności to wymiennik to koszt niewielki. Przy kominku z PW potrzebny jest wieeeelki bufor i można śmigać w układzie otwartym z podłogówką.

Przegrzanie instalacji w zamkniętym? Standardem są płaszcze chłodzące (działające na wodzie więc niezależnie od elektryki).

 

Co do kominków polecam Robirena na Pięknej - autorskie konstrukcje ale dobrze zaprojektowane - jeśli ktoś chce popatrzeć na prostą i możliwą do pożenienia ze wszystkim instalację to w Andbudzie w nowej gali była ciekawa ekspozycja.

 

 

Dokładnie... 8) Kominek płaszczem tylko z układzie otwartym zabezpieczony naczyniem wzbiorczym i zaworami bezpieczeństwa. Z układem zamkniętym współpracuje poprzez wymiennik płytowy... i wszystko działa jak się patrzy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do kominka z płaszczem, też mieliśmy robić, ale jednak zrezygnowaliśmy, z uwagi na fakt, że musiałby pracować z układzie zamkniętym, a w tym przypadku o przegrzanie instalacji nie trudno.

 

Totalnie nie zgadzam się z Twoją argumentacją. Co jest przeciwwskazaniem dla układu otwartego? Jeśli piecyk gazowy i problem jego sprawności to wymiennik to koszt niewielki. Przy kominku z PW potrzebny jest wieeeelki bufor i można śmigać w układzie otwartym z podłogówką.

Przegrzanie instalacji w zamkniętym? Standardem są płaszcze chłodzące (działające na wodzie więc niezależnie od elektryki).

 

Co do kominków polecam Robirena na Pięknej - autorskie konstrukcje ale dobrze zaprojektowane - jeśli ktoś chce popatrzeć na prostą i możliwą do pożenienia ze wszystkim instalację to w Andbudzie w nowej gali była ciekawa ekspozycja.

 

W układzie mam piec kondensacyjny i solary, dlatego będzie zamknięty a nie otwarty. Do tego zasobnik z podgrzewaczem 300l. W układzie zamkniętym, przy dzieciach, zachodzi duże prawdopodobieństwo przegrzania układu.

 

Nieprawda. U nas też jest układ zamknięty, piec kondensacyjny, solar i zasobnik 300l i kominek w układzie otwartym współpracuje z nim rewelacyjnie. Jakie przegrzanie...? :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie namiary na kogos kto moze smieci z budowy zabrac gruz,odpady po dachowce i smieci?

 

Pozdrawiam

 

 

Na wiosnę wzięłam Pana z ogłoszenia w Anonsach. Pięknie posprzątał mi w jeden dzień całą działkę ze wszystkich śmieci, styropianu, gruzu itp.

Mam nadzieję, że nr tel nadal aktualny: 697-474-943

Pozdrawiam

 

Ja długo szukałem jakiejś firmy, która zabrałaby styropiany, folie itp. Wszyscy mówili, że nie mogą wywozić żadnych śmieci poza gruzem. Może to jedynie robić MPO i liczy sobie za to 590 zł - dają na 3 dni kontener 7 m3 i potem odbierają - sprzątanie i załdunek oczywiście we własnym zakresie. Zastanawiam się co to za człowiek z Anonsów i w jakim lesie wyrzuca te styropiany.

 

Podpinam się pod wypowiedź vaclava.... niestety wielu jest takich "sprzątaczy" a lasy kwitną odpadami budowlanymi. Jak ktoś chce zachować się jak cywilizowany człowiek to niestety musi nieco zapłacić. Wywozem zajmuje się kilka firm, m,in, wspomniane MPO, ale tez EKO-TRANS -gm jastków i okoliczne, u nich zapłaciłem 560zł za kontener.

Pozdrav

 

No to podobna cena jak w MPO - u nich ok. 590. Niby sporo i wydaje się, że szkoda tyle płacić za śmieci, ale z drugiej strony jak ładowałem to świństwo (było tego sporo) i pomyślałem, że przez następne n-set lat będzie się to gdzieś rozkładało, to jednak musi to kosztować. Oczywiście pewności nie mam gdzie składuje to MPO - pozostaje mieć nadzieję, że nie na dzikim wysypisku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[quote name="sylwia-artur

Witaj!

Polecam Ci firmę ASTRA z Turystycznej 7 tel.(081)444 35 30 lub 602 469 599.Świetne okna ,w dobrej cenie-a co najważniejsze Sprawny montaż,terminowi i fachowi.Zadzwń a przyjadą na budowę-pomierzą i doradzą.Naprawdę polecam!

Pozdawiam :)[/quote]

Faktycznie mają dobrą ofertę, ale zdecydowałam się na okna z Lubartowa, ten sam profil Veka a troszkę jeszcze taniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szukam dobrej sprawdzonej ekipy od posadzek w Lublinie, pomóżcie proszę

 

Firma nazywa się chyba Spec-Mix, tel: 605-309-376. Cena 12 zł za m2 z ułożeniem styropianu. Robili mi posadzki 2 tygodnie temu, wyglądają rewelacyjnie a czy wszystko dobrze to pewnie okaże się za jakiś czas :wink: Polecił mi ich hydraulik, który też budował dom i robił mu posadzki Kańczugowski. Jest wybitnie niezadowolony z wykonania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szukam dobrej sprawdzonej ekipy od posadzek w Lublinie, pomóżcie proszę

 

Firma nazywa się chyba Spec-Mix, tel: 605-309-376. Cena 12 zł za m2 z ułożeniem styropianu. Robili mi posadzki 2 tygodnie temu, wyglądają rewelacyjnie a czy wszystko dobrze to pewnie okaże się za jakiś czas :wink: Polecił mi ich hydraulik, który też budował dom i robił mu posadzki Kańczugowski. Jest wybitnie niezadowolony z wykonania.

 

Ja polecam chlopakow tel:602 158 830, robili mi chudziaka mixokretem za 9zl/m2 i powiem wam, ze pieknie i rowno a na dodatek zatarte na koniec.

Na bank biore ich do posadzki za miesiac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam!

kiedyś pytałam, ale może coś się zmieniło: jaką firmę polecacie w jakubowicach konińskich oferującą usługi internetowe; tpsa mi odmówiła, chociaż skrzynkę mam 100 m od domu................

 

ja polecam orange free pro - nadajnik jest w Krasieninie ode mnie jakies 10 km śmiga lepiej niz interent z Multimedia w Lublinie (miałek 256kb/s)

Witam!

a możesz mi przybliżyć koszty, ile modem etc...z dóry dziękuję!

U mnie firma OSTERM robiła instalację hydrauliczną, odkurzacz, wentylację i jestem zadowolona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mixer4All - te 9 zł/m2 to z położeniem styropianu ? I powiedzcie mi jeszcze, ile wam wyszedł mniej więcej koszt 1m2 z materiałem (styro+posadzka), bo nie wiem na jakie koszty mam się szykować :) Co prawda w poniedziałek podpisujemy w końcu umowę o kredyt, ale warto się zabezpieczyć.

 

Ja robilem wtedy chudziaka i tylko styro poszedl na podloge w garazu wiec mialem 9zl.

Za miesiac bede wylewal finalna posadzke to bede mogl ci odpowiedziec :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mixer4All - te 9 zł/m2 to z położeniem styropianu ? I powiedzcie mi jeszcze, ile wam wyszedł mniej więcej koszt 1m2 z materiałem (styro+posadzka), bo nie wiem na jakie koszty mam się szykować :) Co prawda w poniedziałek podpisujemy w końcu umowę o kredyt, ale warto się zabezpieczyć.

 

U mnie całkowity koszt 1m2 posadzki wyszedł 40 zł. Na dolnej kondygnacji 10 cm styropianu, na górze i w garażu 5 cm, całkowita powierzchnia posadzek to 250m2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mixer4All - te 9 zł/m2 to z położeniem styropianu ? I powiedzcie mi jeszcze, ile wam wyszedł mniej więcej koszt 1m2 z materiałem (styro+posadzka), bo nie wiem na jakie koszty mam się szykować :) Co prawda w poniedziałek podpisujemy w końcu umowę o kredyt, ale warto się zabezpieczyć.

 

U mnie koszt 40 zł/m2, styropian 10 cm na parterze i 5 na poddaszu. W tym włókna i siatki zbrojeniowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Czy ktoś z tu obecnych buduje z pustaków z Niemiec na klej?

Mam kilka pytań np. jakim klejem, czy prawdą jest że przd zimą koniecznie trzeba dom z takich pustaków ocieplić aby nie nasiąkły wodą ?

Bardzo prosze o kontakt

 

 

Ja mam dom wybudowany z Belixu na klej Reymix.Wybudowany w tym roku SSO czeka do przyszłego na wykończenie.Mojego brata dom stoi w SSO juz 3 lata.Nie spotkałam sie z taką teoria, że trzeba ocieplic....

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...