Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam,

Czy ktoś z tu obecnych buduje z pustaków z Niemiec na klej?

Mam kilka pytań np. jakim klejem, czy prawdą jest że przd zimą koniecznie trzeba dom z takich pustaków ocieplić aby nie nasiąkły wodą ?

Bardzo prosze o kontakt

 

 

Ja mam dom wybudowany z Belixu na klej Reymix.Wybudowany w tym roku SSO czeka do przyszłego na wykończenie.Mojego brata dom stoi w SSO juz 3 lata.Nie spotkałam sie z taką teoria, że trzeba ocieplic....

pozdr.

 

Mofę się tylko pod tym podpisac.

Tak samo dom SSO, na klej Reymix i czekamy do wiosny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

U mnie była zwykłą zaprawa z dodatkiem reymixu, ale to jakaś głupota z tym ociepleniem bo nawet jak zamoknie to wyschnie, inaczej niż np. jak leży na paletach, bo wtedy nie ma takiej wentylacji, ale jak już dom stoi przykryty dachem to nie ma takiej możliwości... niektórzy prze x lat nie ocieplają i superex nie pije wody, natomiast taki co się już "napił" leżąc i czekając na budowę nie raz latami to wtedy nawet ocieplenie mu nie pomoże :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Czy ktoś z tu obecnych buduje z pustaków z Niemiec na klej?

Mam kilka pytań np. jakim klejem, czy prawdą jest że przd zimą koniecznie trzeba dom z takich pustaków ocieplić aby nie nasiąkły wodą ?

Bardzo prosze o kontakt

 

My przezimowaliśmy budynek z bloczków PPMB na klej w stanie surowym, dach nam stawiali od końca listopada do końca stycznia. Ta konieczność ocieplenia to jakaś ściema, martw się aby tylko budynek zadaszyć. Bez dachu to zacieki ze stropu są najbardziej ważne co do nasiąkania. Nie zabijaj na zimę wszystkich otworów, nawet zostawiając jakieś wąskie szpary, zostaw coś żeby był stale dobry przewiew. A wszystko Ci po zimie wyschnie bez problemu. My zabiliśmy otwory od strony gdzie najwięcej nam nawiewało śniegu i tyle. Zabijesz szczelnie, szczególnie jak już Ci coś naleci przez strop, to zacznie kisnąć i prawdopodobne będzie pojawienia się grzyba. Grunt żeby przez otwór nie nawaliło Ci metra śniegu, a to że będzie mokre to nic, aby w każdej chwili mogło sobie podsychać.

 

A klej to Baumit brany ze Stalmetu. Murujący nic nie komentowali więc w robocie był ok, a ściany trzymają się ciągle dobrze;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludziska, napiszcie coś o źródełkach, skąd można wziąć jakieś przyzwoite parapety zewnętrzne. Interesują mnie blaszane lub aluminiowe, ewentualnie granit za pół darmo;) W Vitroplaście (Oknoplast Kraków) mają blaszane lakierowane z deccorativo.pl za 72zł netto/mb, ale tam trzeba czekać do miesiąca. A zwykłe jednokolorowe nie pasują nam do kolorystyki dachu i okien. Może macie jakieś bieżące ceny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam!

kiedyś pytałam, ale może coś się zmieniło: jaką firmę polecacie w jakubowicach konińskich oferującą usługi internetowe; tpsa mi odmówiła, chociaż skrzynkę mam 100 m od domu................

 

ja polecam orange free pro - nadajnik jest w Krasieninie ode mnie jakies 10 km śmiga lepiej niz interent z Multimedia w Lublinie (miałek 256kb/s)

Witam!

a możesz mi przybliżyć koszty, ile modem etc...z dóry dziękuję!

U mnie firma OSTERM robiła instalację hydrauliczną, odkurzacz, wentylację i jestem zadowolona

 

Kalbo najlepiej zerknij na ten link :http://www.orange.pl/portal/map/map/internet_freedom_pro?stamp=1253525525143

Tu wszystko masz napisane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Była mowa o posadzkach...

Właśnie jestem w trakcie 6-cio tygodniowej przerwy technologicznej.

I mam taką ciekawostkę.

Nie było u nas na budowie ani miksokreta, ani nawet betoniarki.

Wszystko poszło z gruchy.

Łącznie z końcową wylewką na podłogówce.

(Jakaś specjalna masa, M11-cośtam, czy jakoś tak).

 

Nie wiedziałem, że tak można, ale jak widać - dało się.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Halo Zemborzyce, Prawiedniki, Krężnica Jara i okolice!

 

Z jakiego internetu korzystacie?

 

Poszukuję sensownego dostawcy - pewnie radiowego (nie mam kabla telefonicznego, wiec neostrada i netia odpadaja).

 

Sprawa pilna.

 

Hej

Ja mam w zemborzycach Blue Connect z Ery, płacę ,39 netto miesięcznie za 1 GB a internet mi śmiga :))

POzdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Forumowiczów zna firmę PARPOL z Jackowa. Robią meble i zabudowy pod wymiar (mają salonik na Zemborzyckiej). Wstępna wycena nieźle wygląda. Ale później już jest co najmniej dziwnie. Na pytanie na jakich prowadnicach robią szuflady padła odpowiedź "na najlepszych Bluma". Na pytanie "tandembox czy metabox" dalej odpowiedź "na najlepszych". Współwłaściciel zapytany na temat frontów na ekspozycji nie potrafił odpowiedzieć czy to mdf czy fornir. Przy cenie szafek stojących w mdf na 3,5 tys opcję z frontami fornirowanymi wyceniono na 6,2 tys. Trochę to dziwne. Nie chcę się rozczarować dlatego proszę o opinie. Przy okazji dziękuję za namiary na stolarzy. Prosze o jeszcze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Forumowiczów zna firmę PARPOL z Jackowa. Robią meble i zabudowy pod wymiar (mają salonik na Zemborzyckiej). Wstępna wycena nieźle wygląda. Ale później już jest co najmniej dziwnie. Na pytanie na jakich prowadnicach robią szuflady padła odpowiedź "na najlepszych Bluma". Na pytanie "tandembox czy metabox" dalej odpowiedź "na najlepszych". Współwłaściciel zapytany na temat frontów na ekspozycji nie potrafił odpowiedzieć czy to mdf czy fornir. Przy cenie szafek stojących w mdf na 3,5 tys opcję z frontami fornirowanymi wyceniono na 6,2 tys. Trochę to dziwne. Nie chcę się rozczarować dlatego proszę o opinie. Przy okazji dziękuję za namiary na stolarzy. Prosze o jeszcze.

 

 

To jak juz jestes w Jackowie to moze warto byłoby podjechac do Mełgwi do pana Rafała Klembowkiego tel.601087037 mi robił meble i jestem bardzo zadowolona.Dobra cena,dobra jakość i ma fajne pomysły...

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Czy wybieracie sie na budowlane targi lubelskie w ten weekend ??

Na wiosennych jest dużo stoisk i ciekawie,ale jak byłem na jesiennych rok temu to nie było miło.

Mało wystawców,więcej chyba banków i developerów było,a cena biletu jak do kina :D

 

A teraz pytanie:

Gdzie jest duży wybór cegły klinkierowej?

Muszę kupić 300 sztuk na obudowę komina i coś nie mogę znaleźć,bo albo nie ma kolorów,albo każą czekać 2 tygodnie,a murarza mam na wtorek.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...