Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 14,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

A ja mam pytanko ile płaciliście/umówieni jesteście że zapłacicie za robociznę przy więźbie i dachu. Mam bardzo rozbieżne oferty i próbuję coś wypośrodkować. Interesuje mnie realna cena za kompletne wykonanie dachu z podaniem czy blachodachówka czy dachówka, sama robocizna.

Ekipy z którymi miałem do chwili obecnej "przyjemność" rozmawiać oceniają raczej na ile można ogolić Klienta zamiast podawać realne wyceny. Stąd moja prośba. No bo jak można wytłumaczyć rozzbieżność aż na 21tys przy dachu o powierzchni 270 m2 ? Oczy mi wyłażą z orbit, jeden chce 19 tys, inny 40 tys. skąd oni biorą te ceny ? Zwykły dach czterospadowy bez lukarn i tym podobnych cudów. Tylko okna połaciowe. 19 tys to mi sie wydaje i tak za dużo... Opiszcie jak u Was to się rozegrało cobym błędów nie powielał.

dach 4-spadowy, 2 lukarny, kryty dachówką cementową z obróbkami blacharskimi i więźbą 70zł/m2 w Lublinie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanko ile płaciliście/umówieni jesteście że zapłacicie za robociznę przy więźbie i dachu. Mam bardzo rozbieżne oferty i próbuję coś wypośrodkować. Interesuje mnie realna cena za kompletne wykonanie dachu z podaniem czy blachodachówka czy dachówka, sama robocizna.

Ekipy z którymi miałem do chwili obecnej "przyjemność" rozmawiać oceniają raczej na ile można ogolić Klienta zamiast podawać realne wyceny. Stąd moja prośba. No bo jak można wytłumaczyć rozzbieżność aż na 21tys przy dachu o powierzchni 270 m2 ? Oczy mi wyłażą z orbit, jeden chce 19 tys, inny 40 tys. skąd oni biorą te ceny ? Zwykły dach czterospadowy bez lukarn i tym podobnych cudów. Tylko okna połaciowe. 19 tys to mi sie wydaje i tak za dużo... Opiszcie jak u Was to się rozegrało cobym błędów nie powielał.

dach czterospadowy ok 260m2 - 50zł/m2 w tym zamontowanie 9 okien dachowych,wszelkie obróbki i orynnowanie, oczywiście w cenie cała więźba dachowa. Jestem bardzo zadowolony.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanko ile płaciliście/umówieni jesteście że zapłacicie za robociznę przy więźbie i dachu. Mam bardzo rozbieżne oferty i próbuję coś wypośrodkować. Interesuje mnie realna cena za kompletne wykonanie dachu z podaniem czy blachodachówka czy dachówka, sama robocizna.

Ekipy z którymi miałem do chwili obecnej "przyjemność" rozmawiać oceniają raczej na ile można ogolić Klienta zamiast podawać realne wyceny. Stąd moja prośba. No bo jak można wytłumaczyć rozzbieżność aż na 21tys przy dachu o powierzchni 270 m2 ? Oczy mi wyłażą z orbit, jeden chce 19 tys, inny 40 tys. skąd oni biorą te ceny ? Zwykły dach czterospadowy bez lukarn i tym podobnych cudów. Tylko okna połaciowe. 19 tys to mi sie wydaje i tak za dużo... Opiszcie jak u Was to się rozegrało cobym błędów nie powielał.

 

 

U mnie dach kryty dachówką stalową z posypką (Ahi Roofing), więźba dachowa, obróbki, orynnowanie kosztowało 21 tys zł (dom parterowy z garażem, dach kopertowy ponad 350 m2)- wychodziło jakieś 60 zł/m2. Fachowcy przez prawdziwe "F".

Jakoś nie wierzę, żeby ktoś kto robi dach za 30 zł z metra miał prawdziwe pojęcie. NIedawno u sąsiadow tacy pseudo fachowcy robili dach i zawaliły im się wszystkie krokwie z wielkim hukiem podczas stawiania.

Jak to niektórzy powiadają: nie da się jeść szynki w cenie pasztetowej;))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanko ile płaciliście/umówieni jesteście że zapłacicie za robociznę przy więźbie i dachu. Mam bardzo rozbieżne oferty i próbuję coś wypośrodkować. Interesuje mnie realna cena za kompletne wykonanie dachu z podaniem czy blachodachówka czy dachówka, sama robocizna.

Ekipy z którymi miałem do chwili obecnej "przyjemność" rozmawiać oceniają raczej na ile można ogolić Klienta zamiast podawać realne wyceny. Stąd moja prośba. No bo jak można wytłumaczyć rozzbieżność aż na 21tys przy dachu o powierzchni 270 m2 ? Oczy mi wyłażą z orbit, jeden chce 19 tys, inny 40 tys. skąd oni biorą te ceny ? Zwykły dach czterospadowy bez lukarn i tym podobnych cudów. Tylko okna połaciowe. 19 tys to mi sie wydaje i tak za dużo... Opiszcie jak u Was to się rozegrało cobym błędów nie powielał.

 

 

U mnie dach kryty dachówką stalową z posypką (Ahi Roofing), więźba dachowa, obróbki, orynnowanie kosztowało 21 tys zł (dom parterowy z garażem, dach kopertowy ponad 350 m2)- wychodziło jakieś 60 zł/m2. Fachowcy przez prawdziwe "F".

Jakoś nie wierzę, żeby ktoś kto robi dach za 30 zł z metra miał prawdziwe pojęcie. NIedawno u sąsiadow tacy pseudo fachowcy robili dach i zawaliły im się wszystkie krokwie z wielkim hukiem podczas stawiania.

Jak to niektórzy powiadają: nie da się jeść szynki w cenie pasztetowej;))

 

a mozesz wysłać mi na priv informacje skąd jesteś? bo słyszałam o tym że się więźba zawaliła i ciekawa jestem czy o tym samym przypadku mówisz:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My za skomplikowany dach czterospadowy z 3 balkonami i 5 oknami dachowymi płacimy ok.20 tyś.Dach kryty ceramiką oczywiście.

Przy okazji przestroga!

NIE POLECAM cieśli P.Ćwikły z Lublina, z osiedla Poręba-bardzo nie poważny człowiek!Był z Nami umówiony na zrobienie dachu od pół roku.W wyznaczonym terminie przyjechał na budowę do pracy lecz stwierdził,że nie zrobi tego dachu,bo za skomplikowany dla niego,za grube drzewo itd.

Uważajcie na tego pseudofachowca!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My za skomplikowany dach czterospadowy z 3 balkonami i 5 oknami dachowymi płacimy ok.20 tyś.Dach kryty ceramiką oczywiście.

Przy okazji przestroga!

NIE POLECAM cieśli P.Ćwikły z Lublina, z osiedla Poręba-bardzo nie poważny człowiek!Był z Nami umówiony na zrobienie dachu od pół roku.W wyznaczonym terminie przyjechał na budowę do pracy lecz stwierdził,że nie zrobi tego dachu,bo za skomplikowany dla niego,za grube drzewo itd.

Uważajcie na tego pseudofachowca!

 

To się cieszcie, że gość przynajmniej przyjechał i powiedział, że nie zrobi. Nasz "fachowiec" umówił się na dzień rozpoczęcia roboty, i od tego dnia przestał odbierać telefon. Po tygodniu darowałem sobie go, bo gość jest spod Zamościa, mimo, że zamówiliśmy pod jego zestawienie i rekomendację więźbę, folię i dachówkę. Więc napiszę wprost - ludzie z okolic Zamościa uważajcie na tego człowieka - Sławomir Gębala mieszkający w Zawadzie. Skrajna nieodpowiedzialność i normalnie gówniarstwo. Zostawił nas pod koniec listopada bez dachu, musieliśmy awaryjnie szukać wykonawcy, chyba cudem się nam trafił i do lutego mieliśmy ułożoną dachówkę (dodatkowo na szczęście zimna stwierdziła że pożałuje śniegu).

Dlatego mam dach pokryty dachówką Ruppa, 345m2 (dach kopertowy, 3 lukarny, balkon, liczba okien dachowych nieistotna) za 31tys. za WSZYSTKO, a dzisiaj nie klikam już ze stancji. Nawet jak zapłaciłem dużo za m2, to karencję spłaty kapitału kredytu mamy już za sobą, a każdy miesiąc odsetkowy na końcu to było ok 1,5tys. zł. oddane bankowi bez efektu. I taka kalkulacja mnie teraz interesuje:-)

Wydaje mi się, że kto teraz będzie miał dobrze zrobiony dach kryty dachówką za 60-70zł/m2 niech się cieszy, że "dobrze i nie drogo";)

 

Co do wykonawców dachów to oceniać ich warto przynajmniej po jednym sezonie, kiedy wiadomo, że dach nie przecieka przy kominach (a jak przecieka to zostanie za darmo poprawiony) i więźba się nie rozjeżdża. Bo tak sobie policzyłem orientacyjnie - jedna dachówka waży 3,8kg, leży mi tego ok. 4,5tys., co daje ok. 17 ton, więc konstrukcja chyba powinna być solidna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Tobą apieczyk cena 60-70 zł/m2 za dach kryty dachówką jest ok. Ja płaciłem pod koniec 2008 roku 65zł za m2 bez opłat za otwory i inne "pierdoły". Rzeczywiście fachowców od dachu powinno się ocenieć po pierwszej ulewie lub zimie. Nic mi na głowę nie leci , dachówki żadnej nie zwiało ani nie podniosło więc można stwierdzić że dach jest zrobiony dobrze. I jeszcze jedno fachowiec co robił mi dach powiedział że dopiero na wiosne położy taśmę pod gąsiory i przy kominie, aby się to wszystko trzymało i nie przciekało.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam pytanie o skup palet. Zna ktoś może miejsce w okolicach Lublina gdzie można dostać jakieś logiczne pieniądze za pozostałe z budowy i różnych dostaw materiałów palety? Na Kazimierzówce chcieli dać po 5 zł za 1 szt. i ... palety nadal leżą. Ktoś może wie gdzie skupują palety po np 10 zł lub więcej za sztukę? Bardzo będe wdzięczny za info bo już patrzeć na tę stertę palet nie mogę a kaucję bym przynajmniej odzyskał. Bo za część z tych palet zapłaciłem kaucję firmie po której słuch zaginął i telefony zamilkły...

palety są z drewna liściastego,zatem polecam do kominka :D

Za europalety jeszcze pare zł można dostać,ale za te zwykłe z budowy to interesu nie zrobisz. Na jednym składzie budowlanym własciciel się mnie pytał czy może wiem co z paletami zrobić bo lezy u niego z 300 sztuk i zagraca plac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest tak źle supermata 5cm 7,6 chyba.

 

Kogo jeszcze możecie polecić od wełny (hurtownię)? - interesuje mnie tylko isover.

 

Jest jeszcze jakaś hurtownia na ul. Firlejowskiej, gdzie można negocjować ceny ale jeszcze nie sprawdzałem.

Może ktoś polecić fachowca od projektu i wykonawstwa instalacji gazowej w budynku?

 

Ja ostatnio zajrzałem do Intergipsu i mieli niezłe ceny:

- wełna ursa 15cm 13zł z haczykiem za m2

- isover super mata 10 cm niecałe 16zł

-płyta G-K 17 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie.

Gdzie w lubelskim można niedrogo kupić parapety wewnętrzne. ( marmur, granit, konglomerat)

 

 

W firmie Astra na Turystycznej mają bardzo dobre ceny (jakaś promocja) dość duży wybór i agglomarmur w cenie konglomeratu.Ceny ok 50 zł za metr niższe niż u konkurencji.Tel 081 444-35-30,602-469-599.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanko ile płaciliście/umówieni jesteście że zapłacicie za robociznę przy więźbie i dachu. Mam bardzo rozbieżne oferty i próbuję coś wypośrodkować. Interesuje mnie realna cena za kompletne wykonanie dachu z podaniem czy blachodachówka czy dachówka, sama robocizna.

Ekipy z którymi miałem do chwili obecnej "przyjemność" rozmawiać oceniają raczej na ile można ogolić Klienta zamiast podawać realne wyceny. Stąd moja prośba. No bo jak można wytłumaczyć rozzbieżność aż na 21tys przy dachu o powierzchni 270 m2 ? Oczy mi wyłażą z orbit, jeden chce 19 tys, inny 40 tys. skąd oni biorą te ceny ? Zwykły dach czterospadowy bez lukarn i tym podobnych cudów. Tylko okna połaciowe. 19 tys to mi sie wydaje i tak za dużo... Opiszcie jak u Was to się rozegrało cobym błędów nie powielał.

 

Jeżeli interesują cię takie ceny to prosze o kontakt na priv.:

- więźba 24 zł

- krycie blachodachówką 28zł

-krycie dachówką 45 zł

- okna połaciowe 150 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...