Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 14,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Witam w świąteczną noc. My zainstalowaliśmy okna 3-szybowe, z ciepłą listwą, 6-komorowe firmy Perfekt z Lublina (na Mełgiewskiej). czy dobre? Nie wiem. JEszcze siedzą w otworach okiennych (od sierpnia). Jedni chwalą takie, inni inne. Mnie się wydaje (mogę się mylić), ale jaki kolwiek wykonawca zrobi 3-szybowe, daje to już lepszą izolację termiczną. Mieszkam teraz w bloku i są2-szybowe to w te mrozy czuć było chłód od szyby. A byłem na budowie, gdzie jeszcze nie dokońca zaizolowany dom (nie ociaplony dach), ale szyby wewnętrzne były ciepłe. Może to złudzenie (bo ręka mogła być bardziej zziębnieta). Zobaczymy w przyszłą zimę.

Wesołego pozostałego święta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie

 

wszystkim forumowiczon życzę Wesołych Świąt:)

 

Co do okien to decyzja została podjęta. Ostatecznie wybrałam okna Jezierskiego Elite Thermal z pakietem 3-szybowyn u=0,6

 

Mam nadzieję ze będe zadowolona.

 

Czyli kolejny etap mam za sobą:) i jak to przy budowie bywa pojawia się kolejny - instalacja hydrauliczna ( z ogrzewanie).

Marzy mi się piec kondensacyjny z zasobnikiem, kominek z płaszczem wodnym, częściowe ogrzewanie podłogowe (pod płytkami) i solary.

Czy możecie mi polecić sprawdzonego specjalistę w tej dziedzinie?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dzisiaj Was znalazłam. Potrzebuję namiarów na godnego polecenia stolarza (szafka łazienkowa, garderoby, szafy). Dzięki.

 

polecam pana Krzysztofa Michałka tel. 506 068 377

robota solidna, terminowa, pan berdzo konkretny a i ceny całkiem przyzwoite. ma próbniki, wszystko do wyboru, polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polecam pana Krzysztofa Michałka ...

Krzysztof Michałek (KM) polecany przez BeataKM ... hmmm.... popadam w paranoję

 

tak, wygląda na to ze popadamy w paranoję. beata to moje imie a KM to kamil i Maja czyli mój mąż i córeczka ale jak kto woli moze być i krzysztof michałek. faktycznie nie warto nic nikomu polecac na tym forum bo każdy od razu wietrzy jakieś spiski reklamowe. ale dzieki za komentarz...czlowiek uczy sie na bledach swoich i innych i zaczynam rozumieć darka od instalacji grzewczych że szlak go jasny trafiał i przed swiętami ostra wymiana zdań na forum była. w każdym razie pozdrawiam wszystkich goraco a w szczególności fachowców od mebli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i zaczynam rozumiec nie darka ale mariusza d z puław którego równiez pozdrawiam gorąco

To dobrze, że rozumiesz i cieszę się, że się tym podzieliłaś. Jednak nie kwestionuje w Twoim przypadku dobrych intencji (bo również słyszałem o tym Panu) a jedynie chciałem żartobliwie poruszyć temat reklam i głupich skojarzeń z tym związanych. Szlag Cię z tego powodu trafiać nie musi bo nie zarzucam Tobie niczego a jedynie piszę co mi się nasuwa...

Ja też rozumiem mariusza z puław aczkolwiek z innych powodów.

Pozdrowienia dla Mai i męża.

 

Jedni mogą zalać forum życzeniami i innymi świecącymi choinkami a ja w okresie świąt pozwoliłem sobie na małą dygresję OT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z pełnym szacunkiem janku ale moim skromnym zdaniem mogłeś oszczędzic sobie tej dygresji szczególnie w okresie świątecznym a nie wkladac kij w mrowisko. faktycznie popadanie w paranoje nie jest wskazanym zjawiskiem a juz na pewno nie na tym forum i nie w związku z ostatnimi wydarzeniami które miały na nim miejsce (to dla tych którzy w miare regularnie je śledzą). to tyle z mojej strony bo to nie czas i miejsce na tego typu spostrzeżenia jednakże fajnie by było aby niektóre osoby najpierw przemyślały i zastanowily sie nad sensem pisania niektórych postów......
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajnie by było aby niektóre osoby najpierw przemyślały i zastanowily sie nad sensem pisania niektórych postów......

 

Jak tylko zlikwidujesz wszelkiej maści życzenia i inne świąteczne bzdury np. w postach o podłogówce - to znikną lokalne dygresje. Jak słusznie zauważyłaś powyżej sens postów zarówno tych chybionych tematycznie (dygresji) oraz reklam jest nikły.

 

A propos mebli - jak chcecie oszczędzić sobie bólu głowy i macię choć odrobinę chęci i umiejętności to polecam zrobienie sobie mebli samemu. Dzisiaj i tak wszystko sprowadza się do właściwego projektu (ten kosztuje 500-1000zł). Cała reszta to jak składanie klocków. Zakłady stolarskie chętnie wszystko przytną na wymiar i okleją - mało tego z ich usług korzystają Ci sami fachowcy od mebli. Aczkolwiek są wspaniałe wyjątki osobiście znam kilku Panów od mebli którzy zrobią to w sensownych pieniążkach i z bardzo ciekawy pomysłem i pasją ale znam tyle samo wszelkiej maści studii i lotnych naciągaczy którzy za dwa razy tyle pieniędzy przyślą wam na koniec grupę partaczy którzy silikonem będą próbowali zamaskować błędy w pomiarach i wykonawstwie (dzisiaj są takie listwy wykończeniowe - że nawet 2cm szpary to żaden problem).

Ja robię sobie sam, ale zostałem bardzo solidnie zainspirowany projektami Panów oferujących meble pod wymiar i gdybym tylko kuchnie samą robił to bym z ich usług skorzystał - ale oprócz kuchni mam 200m2 do wykończenia i każdy grosz się liczy i nie stać mnie na ewentualność wpuszczenia partaczy.

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z okolic Lublina polecam nr tel 602183759. Nie wiem gdzie dokładnie mieści się firma, na pewno w Lublinie. Nr telefonu naklejony był na barierce rozgraniczającej jezdnie. Za dwa punkty na górze i na dole oraz jeden w kuchni i instalację oraz rurki zapłaciliśmy 500 zł. Nie wiem czy to dużo czy mało. Szybko, terminowo i solidnie. Nam się podobało. Cały osprzęt Pan przywiózł ze sobą. A odkurzacz oczywiście dodatkowo jaki chcesz......
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuję za odpowiedź, cena wydaje sie rozsądna. Napewno sie skontaktuję. Dzieki.

Kidyś pomysł odkurzacza w ścianie wydawał sie niedorzeczny, ale im wiecej spotykam uzytkownikow i im wiecej poczytałam, tym bardziej wydaje mi sie taki wydatek zasadny. Tym istotniejsze jest to teraz , ze jak teraz nie zrobie instalacji, to potem nie będzie juz to mozliwe, i nawet jeśli okaże sie to niewypałem, to z jednostka cenrtalną można sie w najgorszym razie pożegnać, a koszt rzedu 500 zł w porównaniu z innymi kosztami budowlanymi nie jest przytłaczjący.

jeszcze raz dzięki za odzew i namiar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie

 

wszystkim forumowiczon życzę Wesołych Świąt:)

 

Co do okien to decyzja została podjęta. Ostatecznie wybrałam okna Jezierskiego Elite Thermal z pakietem 3-szybowyn u=0,6

 

Mam nadzieję ze będe zadowolona.

 

Czyli kolejny etap mam za sobą:) i jak to przy budowie bywa pojawia się kolejny - instalacja hydrauliczna ( z ogrzewanie).

Marzy mi się piec kondensacyjny z zasobnikiem, kominek z płaszczem wodnym, częściowe ogrzewanie podłogowe (pod płytkami) i solary.

Czy możecie mi polecić sprawdzonego specjalistę w tej dziedzinie?

 

Pozdrawiam

 

--------

czyli marzy Ci sie to wszystko co ja mam:) I polecam.

O specjaliscie, by to wszystko polaczyl w pewna zalezna od siebie calosc nalezy myslec juz po pierwszej wylewce:)

Pozdrawiam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie również na temat okien, ale dachowych.

Które lepiej zastosować Fakro czy Velux i w jakim rozmiarze.

I na jakiej wysokości od podłogi je zamontować?

 

 

--------------------

ja mam veluxy drewniane, a w prawlni z powloka plastikowa. Opinie sa podzielone co do wyzszosci jednych nad drugimi i zalezy, jak sadze, od tego kto jakie ma:)

Co do wysokosci ja montowalam na takich wysokosciach bym mogla otwierac bez stolka:) nie jestem za wysokoa - 163cm:) Ponadto projekt i ewentualne zmiany w nim czesto na nas wymuszaja wysokosc montazu i rozmiar okien.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...