Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 14,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

@ULANA

 

Też się nad tym zastanawiam.

Wychodzi mi... agregat prądotwórczy :-?

Najlepiej z silnikiem czterosuwowym i przerobiony na gaz LNG.

(Sprawdzałem. Nasi rodzimi fachowcy twierdzą, że to pikuś. Samochody na LNG przerabia się seryjnie.)

Oczywiście przez myśl mi nie przeszło, żeby ten agregat zasilać bezpośrednio gazem ziemnym z instalacji przewodowej, wszak to by było nielegalne :o

 

Pozdrawiam

Radek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agregat podobno kosztuje 100 zł na dobę tzn jego praca. Pompki chyba nie potrzebują dużo energii.. Chyba zrezygnujemy z wkładu z płaszczem na rzecz zwykłego i dgp zamontujemy wtedy możemy palić do woli, aż drzewa starczy i nic nie wybuchnie i nie przegrzeje się :D A kuchenkę to na pewno założę gazową. :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Praca agregatu niestety nie jest tania, druga sprawa to sytuacja, gdy wyjeżdża się na narty i agregatu nie ma kto włączyć. Coś czytałem, że zrobienie automatu wymaga zgody energetyki, żeby się prąd nie cofnął czy jakoś tak :) Nie wiem jaka dokładnie jest moc pompki i ogólnie pobór mocy przez piec, ale jeśli niewielka, to dobry UPS na jakiś czas załatwił by sprawę. A kuchenki nie będę miał gazowej tylko indukcyjną :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agregat podobno kosztuje 100 zł na dobę tzn jego praca. Pompki chyba nie potrzebują dużo energii.. Chyba zrezygnujemy z wkładu z płaszczem na rzecz zwykłego i dgp zamontujemy wtedy możemy palić do woli, aż drzewa starczy i nic nie wybuchnie i nie przegrzeje się :D A kuchenkę to na pewno założę gazową. :)

 

Zasilacz to nie problem http://www.allegro.pl/item896411056_zasilacz_awaryjnego_zasilania_zasilacz_awaryjny.html

Są i tańsze :D

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ULANA a co tu jest do projektowania :) Projektowanie mogło być na etapie projektu - poprowadzenie kanałów od kominka w ścianach. Teraz to tylko kwestia czy możesz rury wypuścić na poddasze i stamtąd rozprowadzić po pokojach, czy będzie trzeba coś kombinować i puszczać rury np. przy suficie. A przy okazji, rozprowadzenie robocizna + materiały wyszło mnie 2k zł.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możecie mi polecić gdzie najlepiej kupić bramę garażową? chcielibyśmy roletowe.Słyszałam o Wiśniowskim i Hormannie,co powiecie o nich,która lepsza?

Kupiłem Wiśniowskiego z napędem Beninca i póki co działa :wink: Jeśli chodzi o bramy to Wiśniowskiego można polecić, jeśli o napędy to już nie. I trzeba trochę pojeździć za tym, bo ceny różnią się diametralnie. Ja kupiłem w Atosie na Czechowie, była 400 zł tańsza!!! niż ta sama na Rusałce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jesteś chociaż zadowolony??? Jaki wkład dałeś do kominka ??

 

Wkład mam SPARTHERM AMBIENTE BRAVO. Zadowolony to będę jak wszystko będzie gotowe, na razie wypuszczone są rury i wstawiony wkład. Trochę mogę narzekać na terminowość, na wykonanie już nie, przynajmniej na tym etapie.

 

Co do pytanie Dorothy to kupowałem w BRAMTECH-u u pana A. Hawajskiego, Wiśniowski z napędem Hormana jeśli mnie pamięć nie myli, jak na razie spisuje się bez zarzutu, ale to dopiero pół roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możecie mi polecić gdzie najlepiej kupić bramę garażową? chcielibyśmy roletowe.Słyszałam o Wiśniowskim i Hormannie,co powiecie o nich,która lepsza?

Kupiłem Wiśniowskiego z napędem Beninca i póki co działa :wink: Jeśli chodzi o bramy to Wiśniowskiego można polecić, jeśli o napędy to już nie. I trzeba trochę pojeździć za tym, bo ceny różnią się diametralnie. Ja kupiłem w Atosie na Czechowie, była 400 zł tańsza!!! niż ta sama na Rusałce.

Bardzo dziękuję :wink:a co jest złe w tych napędach?Czy jeszcze raz kupiłbyś taką samą czy już nie?Przepraszam za natłok pytań ale chcę się dowiedźieć jak najwięcej :wink: A jaki jest średnio koszt takiej bramy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję :wink:a co jest złe w tych napędach?Czy jeszcze raz kupiłbyś taką samą czy już nie?Przepraszam za natłok pytań ale chcę się dowiedźieć jak najwięcej :wink: A jaki jest średnio koszt takiej bramy?

 

Za wcześnie pisać jak to się będzie sprawować, bo póki co brama jest mało eksploatowana :wink: Póki co wybrałbym tą samą. Jeśli chodzi o napęd, to wybrałem Beninc'e, bo ponoć porównywalny z FAAC'em a trochę tańszy. A co do kosztów bramy, to zależy jaki kolor, przetłoczenia no i wymiar :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję :wink:a co jest złe w tych napędach?Czy jeszcze raz kupiłbyś taką samą czy już nie?Przepraszam za natłok pytań ale chcę się dowiedźieć jak najwięcej :wink: A jaki jest średnio koszt takiej bramy?

 

Za wcześnie pisać jak to się będzie sprawować, bo póki co brama jest mało eksploatowana :wink: Póki co wybrałbym tą samą. Jeśli chodzi o napęd, to wybrałem Beninc'e, bo ponoć porównywalny z FAAC'em a trochę tańszy. A co do kosztów bramy, to zależy jaki kolor, przetłoczenia no i wymiar :p

Dzięki.Wyszperałam jeszcze temat o bramach na forum to spróbuję się trochę dokształcić w tej dziedzinie :lol: :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...