Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 14,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

 

To mnie zabiłeś. Nie sądziłem, że orange posunie się do takiej zmiany trendu w technologii. Jak to się sprawuje z punktu widzenia latency?

 

gdyby nie limit 3 giga to dosc wygodne bo jest wifi i mozna zabrac ze soba w dowolne miejsce. Teraz sa wieksze limity ale za wiekszą kasę, ja płacę 48 zł

u mnie działa tylko tp i netia ale na małej prędkości dlatego sie zdecydowałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możecie mi polecić gdzie najlepiej kupić bramę garażową? chcielibyśmy roletowe.Słyszałam o Wiśniowskim i Hormannie,co powiecie o nich,która lepsza?

ja mam Hormana ale mamy kilka zastrzeżeń szczególnie teraz w te mrozy. Uszczelka nie jest na całej długości drzwi a do tego nie przylegają idealnie. Musimy zgłosić to do dystrybutora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie docieplenia to max jest na zwykłą zaprawę. Okna z nawiewnikami. Wentylacja grawitacyjna w każdym pomieszczeniu. Koszt styropianu to 3000 a wełny 8000 wić już tu jest różnica 5 tys. A nie wiem jak dalej.

 

Wyjdzie mniejsza rożnica jak dasz styropian o lepszym wspołczynniku i lepszy klej który nie wymaga kołkowania.

 

styropian mam taki jak nizej:

http://www.styropmin.pl/pasywna_fasada_eps_031.php

 

Kupowałem rok temu za 180zł m3

 

Jaką masz grubość? Z frezem czy bez?

Czy to jest styropian grafitowy (z neoporem)?

Jak z jakością: czy płyty były równe?

 

Biorę pod uwagę ten styropian oraz Lambdę Swisspora i Platinum Plus termoorganiki.

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ULANA

 

Też się nad tym zastanawiam.

Wychodzi mi... agregat prądotwórczy :-?

Najlepiej z silnikiem czterosuwowym i przerobiony na gaz LNG.

(Sprawdzałem. Nasi rodzimi fachowcy twierdzą, że to pikuś. Samochody na LNG przerabia się seryjnie.)

Oczywiście przez myśl mi nie przeszło, żeby ten agregat zasilać bezpośrednio gazem ziemnym z instalacji przewodowej, wszak to by było nielegalne :o

 

Pozdrawiam

Radek

 

Pomysł fajny z tym nielegalnym gazem ;-) ale chyba przerabiane seryjnie silniki to raczej pracują na propan-butan, a nie GZ-50 (instalacje na gaz ziemny są u nas rzadko spotykane - kiedyś w Warszawie jeździły taksówki - fiaty Multiple - fabrycznie przerobione na gaz ziemny, ale to wyjątek potw. regułę)

 

Druga sprawa to aspekt ekonomiczny. Już sam agregat to niemały koszt, do tego przeróbka na gaz (gotowca raczej takiego nie kupisz).

 

Biorąc pod uwagę, że użyjesz tego ze 4-razy w roku to ...

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Domek jak w tytule http://www.domoweklimaty.pl/index.php?page=projects&action=project&project_id=785 wersja podst. 86m kw. w parafii Dąbrowica.

Pytania dot. kosztu robocizny SSO (stan surowy otwarty). Wstępna propozycja wykonawcy (netto): 17000 zł. za prace murarskie (ręczne wykopy, fundamenty częściowo wylewane w gruncie nadmurowane bloczkami +docieplenie z izolacją, ściany z beliksu, strop teriwa, dwa kominy z cegły z wkładem cer.,chudziak pod posadzki i częściowe podpiwniczenie garażu); 15000 zł za wyk. dachu (postawienie więźby, krycie płytą OSB i gątem bitumicznym, jedno okno połaciowe , obróbki blacharskie + orynnowanie). :roll: Proszę o opinie. wydajem isię, że cena za dach jest trochę zawyżona (prawie 79zł/m) :o

Nie jestem pewien co do ceny pokrycia. Wielu twierdzi, że dachówka ceram. lub cementowa jest droższa. Jednak skłaniam się do w/w gątu bo, zależy mi na szczelnym strychu.

Pozdrawiam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domek jak w tytule http://www.domoweklimaty.pl/index.php?page=projects&action=project&project_id=785 wersja podst. 86m kw. w parafii Dąbrowica.

Pytania dot. kosztu robocizny SSO (stan surowy otwarty).

 

Sorry ale nie mogłem się powstrzymać i zacytuję tu fotkę:

http://www.domoweklimaty.pl/fileadmin/APA/houses/785/wiz.jpg

Auto ma ukryty przekaz do podświadomości...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domek jak w tytule http://www.domoweklimaty.pl/index.php?page=projects&action=project&project_id=785 wersja podst. 86m kw. w parafii Dąbrowica.

Pytania dot. kosztu robocizny SSO (stan surowy otwarty).

 

Sorry ale nie mogłem się powstrzymać i zacytuję tu fotkę:

http://www.domoweklimaty.pl/fileadmin/APA/houses/785/wiz.jpg

Auto ma ukryty przekaz do podświadomości...

 

Tu chodzi o to, że większy samochód nie zmieści się do tego garażu 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta :) Albo, że cena postawienia domu jest porównywalna :) A co do wypowiedzi s-waldek, to czy adaptator projektu uwzględnił ci zmianę poszycia ? I dlaczego upierasz się przy tym goncie, bo wersja i braku przewiewu na strychu jakoś mnie nie przekonuje - wszytko zależy od ekipy, która ci to kładzie. I cena troszkę wysoka, szukaj dalej pewnie kilka złotych da się oszczędzić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W środę kupowałem, ale takie drzwi akurat są poza moim przedziałem cenowym i z żoną zdecydowaliśmy się na Classen Malaga. Spory wybór będziesz miał w sklepach na ul. Rusałka, np. na drugim parkingu po prawej jak mnie pamięć nie myli jadąc od Buczka. Z resztą na całej ulicy jest kilak sklepów handlujących drzwiami. I warto pojechać do OBI, ceny takie sobie ale wybór jest całkiem niezły. A potem przeglądarka, net i zamawiać :) Ja zdecydowałem się na zakup lokalny, bo skrzydła które zamawialiśmy były dostępne od zaraz i w promocji, różnica między sklepem a siecią była niewielka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W środę kupowałem, ale takie drzwi akurat są poza moim przedziałem cenowym i z żoną zdecydowaliśmy się na Classen Malaga. Spory wybór będziesz miał w sklepach na ul. Rusałka, np. na drugim parkingu po prawej jak mnie pamięć nie myli jadąc od Buczka. Z resztą na całej ulicy jest kilak sklepów handlujących drzwiami. I warto pojechać do OBI, ceny takie sobie ale wybór jest całkiem niezły. A potem przeglądarka, net i zamawiać :) Ja zdecydowałem się na zakup lokalny, bo skrzydła które zamawialiśmy były dostępne od zaraz i w promocji, różnica między sklepem a siecią była niewielka.

 

Dobrze to powiedz mi jeszcze ile placisz za montaz? Bo z jedej z firm dostalem oferte na 120,00zl netto za sztukę oczywiscie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Przyjzyj sie ofercie Krispolu, ja zdecydowalem sie po namowie kolegi i chwale sobie, duzo ladniejszy orzech niz u konkurencjii

Pozdr

 

Możecie mi polecić gdzie najlepiej kupić bramę garażową? chcielibyśmy roletowe.Słyszałam o Wiśniowskim i Hormannie,co powiecie o nich,która lepsza?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Przyjzyj sie ofercie Krispolu, ja zdecydowalem sie po namowie kolegi i chwale sobie, duzo ladniejszy orzech niz u konkurencjii

Pozdr

 

Zależy jeszcze jak duża ta brama. Bo taka do 3m to wszystko jedno który producent. Schody się zaczynają przy szerokich bramach np. 5m. Ja kupiłem Normstahla - który wyszedł po prostu najtaniej - stargowałem z 1,5tys zł - i stanęło na 6,2tys. z napędem.

Było kilka poprawek po montażu - ale sama brama i napęd - super. Jak montażyści powiedzieli - Panie taka brama 1 czy 2 na rok się sprzedaje, normstahl to mercedes wśród bram.

Bardzo mi pasuje, że rolki są bezpiecznie schowane. Brama jest naprawdę świetna. Chodzi cichutko a napęd jest bezproblemowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...