Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 14,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Ta :) Albo, że cena postawienia domu jest porównywalna :) A co do wypowiedzi s-waldek, to czy adaptator projektu uwzględnił ci zmianę poszycia ? I dlaczego upierasz się przy tym goncie, bo wersja i braku przewiewu na strychu jakoś mnie nie przekonuje - wszytko zależy od ekipy, która ci to kładzie. I cena troszkę wysoka, szukaj dalej pewnie kilka złotych da się oszczędzić.

W proj. SELENE więźba jest pod dachówkę. Pokrycie dobrym gątem bitumicznym (oczywiście jest przewidziana wentylacja strychu) jest porównywalne z dachówką ceramiczną. Dachówka cementowa (np. BRAS) wychodzi trochę taniej. Można dostać zawrotu głowy :roll:. A właściwie co to jest ten gont bit. ?????? lepsza papa (połowa Ameryki jest tym kryta)....

Samochód chyba się zmieści w garażu o pow prawie 19m kw. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja zapytam czy ktoś się orientuje ile teraz za m2 glazury???

 

 

od 35 zł/m

 

+ za półki ekstra

+ za szlifowanie krawędzi ekstra

+ za blat pod umywalkę ekstra

+ całe mnóstwo plusów ekstra

 

Z doświadczenia wiem, że się nie opłaca umówić za m glazury. Później dochodzi parę rzeczy które windują cenę. Lepiej pokazać łazienkę i ustalić ile.

Ja galzury i terakoty miałem chyba z 60 m (2 łazienki, kuchnia, wiatrołap) a zapłaciłem za układanie, szlifowanie krawędzi, półki, blaty pod umywalkę i jeszcze parę drobiazgów ponad 8 tys. zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do biura Pana Wartacza - muszę zabrać głos - ja zleciłem tam adaptację projektu do warunków ( projekt domu bez zmian ) + projekt oczyszczalni + projekt zjazdu z drogi gminnej + projekt przyłącza wodociągowego

Dostarczyłem tam kupiony projekt, mapę do celów projektowych, warunki z energetyki, zgodę i warunki z gminy na wykonanie zjazdu i przyłącza wody. No i oczywiście wypis z planu zagospodarowania przestrzennego. Gdyby czegoś brakowało to nie przyjeliby roboty.

 

umówiona cena - 3000 zł, załatwili mi wszystkie uzgodnienia w ZUD-ie, musiałem jedynie podjechać do gminy po jeden papierek i do starostwa żeby wyłączyć z produkcji rolnej grunt pod dom.s

Cała akcja u architekta trwała 5 tygodni.

Moim zdaniem zostałem u Wartacza obsłużony profesjonalnie i każdemu tak życzę. Jestem BARDZO zadowolony i z pewnością w przyszłości z tego biura skorzystam. Na koniec dostałem jeszcze 100 zł rabatu za to że byłem uprzejmym i rzeczowym Klientem

 

Mogę się również wypowiedzieć, bo właśnie dostaliśmy PnB!

Nasze odczucia i procedura zlecenia bardzo podobna j.w. - adaptacja projektu domu , bud. gospodarczego, proj zjazdu, oczyszczalnia, wszystkie przyłącza, wszystkie uzgodnienia - cena umówiona 3500, "po rabacie" - 3100 :lol: :wink:

Rzeczowo, terminowo, profesjonalnie, dokładnie i jak na nasze zlecenie uważam że w rozsądnej cenie. Kompletna dokumentacja złożona przez nas do wydz architektury, bez zastrzeżen, bez uzupełniania braków! Polecam biuro P. Wartacza!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich z lubelskiego, a szczególnie z Lublina ;-)

 

Zaczynamy budowę na wiosnę 2010 (wreszcie !!!) pod Lublinem w m. Majdan Mętowski, gmina Głusk.

 

Budujemy Reprezentacyjny wersja energooszczędna ed88 z Muratora z drobnymi i większymi adaptacjami...

 

Będę wdzięczna za porady i wymianę doświadczeń...

 

Na razie biorę się za czytanie (może przebrnę przez 2009, bo wcześniej chyba nie dam rady - stąd z góry przepraszam, jakbym pytała o coś co było...

 

Murarzy już mamy za 35 tys za fundamenty, ściany, stropy, budynek gosp. i nieckę basenu...nie wiem, czy to dużo (budujemy z silikatów).

 

Szukamy cieśli na razie ...

 

pozdrawiamy wszystkich budujących

Anna i Daniel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam tego pięknego i mroźnego dnia. Czy ktoś z was prowadzi w chwili obecnej w domu bez c.o. prace wykończeniowe ? W przyszłą środę ma wchodzić do mnie glazurnik a pieca niet, kaloryferów niet, ogólnie grzania w domu niet. O zmianie terminu nie ma mowy, o podłączeniu instalacji również, bo gładzi również niet i o założeniu grzejników nie ma mowy (nie będę ich później ściągał). Czy ktoś przechodził/przechodzi przez to samo ? Do zrobienia na chwilę obecną są dwie łazienki, jedna na parterze o powierzchni 4m2, druga na ocieplonym poddaszu, wełna 20cm, ale bez folii i płyty K-G i powierzchni 13m2. Początkowo myślałem o wstawieniu grzejnika elektrycznego, ale zwykły łazienkowy może nie wydolić, a dodatkowo te 2kW x 24h x 4 tygodnie x cena prądu budowlanego, to mi płytki do łazienki w tej cenie wyjdą. Także zacząłem się skłaniać ku ustrojstwu zasilanemu gazem z butli. I tu mam pytanie po tym przydługim wstępie, czy ktoś z czegoś takiego korzystał/korzysta i jak mu się to sprawowało, ile zapłacił, gdzie i jak wychodzą koszty eksploatacji. Ewentualnie może ktoś ma używany, sprawny i zechce się go za rozsądne pieniądze pozbyć :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tu mam pytanie po tym przydługim wstępie, czy ktoś z czegoś takiego korzystał/korzysta i jak mu się to sprawowało, ile zapłacił, gdzie i jak wychodzą koszty eksploatacji. Ewentualnie może ktoś ma używany, sprawny i zechce się go za rozsądne pieniądze pozbyć :)

 

Butla za 42-46zł starcza na max. 2 dni grzania non-stop jesli idzie na full. Także kosztowo to samo co prąd. Na mniejszej mocy to 4-5 dni mizernego grzania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...