Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam!

 

znaleźliśmy juz wykonawców dachu... :D

co prawda za 28 tys. z rynnami i obróbkami blacharskimi za więźbę i krycie dachówka ceramiczną...

napiszcie czy to drogo jak na dzisiejsze ceny?

 

Jeszcze jakbyś napisała, jaka jest powierzchnia dachu, czy są okna dachowe, dach prosty czy mocno łamany, to może by ktoś mógł powiedzieć, czy to tani czy też drogo. Z samej kwoty nic nie wynika. Nawet nie piszesz, czy te 28k zł to robocizna z materiałem czy też bez :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

:oops:

wyszłam z założenia, że jak mój domek ed88 muratora widnieje na obrazku pod moją nazwą to jasne jaki dach buduję... :oops:

dach jest dość skomplikowany (choć bywają bardziej :) )

czterospadowy + duża lukarna z przodu, dodatkowo obniżany czterospadowy dach nad garażem, dwie małe lukarny od elewacji ogrodowej (zamienione na jedną dużą jak od frontu) i dodatkowe łamanie nad zadaszonym kawałkiem tarasu

ponadto 6 okien dachowych i 1 lub 3 świetliki

dwa kominy

pow. dachu to 330 m2

więźba też dość skomplikowana

cena jest za samą robociznę bez materiałów (materiały będą pewnie drugie tyle... :cry: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:oops:

wyszłam z założenia, że jak mój domek ed88 muratora widnieje na obrazku pod moją nazwą to jasne jaki dach buduję... :oops:

dach jest dość skomplikowany (choć bywają bardziej :) )

czterospadowy + duża lukarna z przodu, dodatkowo obniżany czterospadowy dach nad garażem, dwie małe lukarny od elewacji ogrodowej (zamienione na jedną dużą jak od frontu) i dodatkowe łamanie nad zadaszonym kawałkiem tarasu

ponadto 6 okien dachowych i 1 lub 3 świetliki

dwa kominy

pow. dachu to 330 m2

więźba też dość skomplikowana

cena jest za samą robociznę bez materiałów (materiały będą pewnie drugie tyle... :cry: )

 

Niestety nie jestem specjalistą od rozpoznawania domów po awatarach, druga sprawa że z tego zdjęcia metrażu dachu chyba nikt nie byłby w stanie wyliczyć. Z tego co podałaś wychodzi, że panowie czy też firma życzą sobie ponad 84 zł/m2 dachu. Niestety ekspertem nie jestem w tej dziedzinie, bo moja chałupka kryta blachodachówką, ale w lecie ubiegłego roku za taką usługę zapłaciłem 40 zł/m2 (netto) przy powierzchni dachu 280 m2 i takim sobie stopniu skomplikowania. Jak dla mnie 84 zł/m2 to troszkę kosmos, poszukaj na forum np tutaj lub tutaj. Popytaj, poszukaj, powinnaś spokojnie znaleźć wykonawcę, który tą samą usługę wykona za 10-15 zł mniej na m2.

 

A co do kierownika budowy, to musisz się określić ile chcesz za takowego "zapłacić" i czy zależy ci na tym, by pan przychodził na budowę i był "na każde wezwanie", czy też tylko dokonywał odpowiednich wpisów w dzienniku, a na budowie pojawił się 1-2 razy.[/url]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ułożenie blachodachówki jest sporo tańsze...

Dzięki za namiary - poczytałam i uważam, że moi dachowcy nie chca wcale dużo kosmicznie...

A ja nie szukam innej ekipy do dachu

tą którą mam jest sprawdzona i rzetelna (robili u różnych znajomych)

wspaniali fachowcy i wolę zapłacić te 15 zł/m2 więcej byle mieć pewność i dach solidny...

 

Co do kierownika to zależy mi na tym aby bywał na budowie wtedy kiedy potrzebuję (a nie do podpisania papierów tylko)

To ten kierownik powinien określic ile chce... :D tak myślę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:oops:

wyszłam z założenia, że jak mój domek ed88 muratora widnieje na obrazku pod moją nazwą to jasne jaki dach buduję... :oops:

dach jest dość skomplikowany (choć bywają bardziej :) )

czterospadowy + duża lukarna z przodu, dodatkowo obniżany czterospadowy dach nad garażem, dwie małe lukarny od elewacji ogrodowej (zamienione na jedną dużą jak od frontu) i dodatkowe łamanie nad zadaszonym kawałkiem tarasu

ponadto 6 okien dachowych i 1 lub 3 świetliki

dwa kominy

pow. dachu to 330 m2

więźba też dość skomplikowana

cena jest za samą robociznę bez materiałów (materiały będą pewnie drugie tyle... :cry: )

 

Cena myślę w środku stawek które znam z tamtego roku (70-100zł), które podawali "najlepsi". Nie wiem jak się cenią na ten sezon. Ale za te pieniądze możesz od nich wymagać że będzie zrobione wszystko super.

 

A propos, do tych co ich dach zimuje teraz pierwszy raz, komu zaczął przeciekać?:-) Bo przecież jest z czego:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj z żoną pojechaliśmy zostawić termometr w domu i niestety zauważyłem przecieki przy obu kominach. Dwa niewielkie, jeden troszkę lepszy, woda tworzy malownicze sople :) Nie wiem co z tym fantem zrobić w chwili obecnej, w poniedziałek fachowcy mają zacząć robić K-G na poddaszu, od wtorku druga firma ma zacząć montaż c.o. Nie wiem, czy spływająca po ścianie woda nie uszkodzi płyty K-G, a poprawki blachy pewnie dopiero na wiosnę jak śnieg zejdzie (do domu). Całe szczęście nie jest najgorzej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wstrzymała bym się z zamontowaniem płyt w miejscach przecieku. Bo jak zechcesz likwidować te przecieki od wewnątrz to będziesz musiał i tak odkręcać płyty. Odnośnie fachowców, a raczej ceny z robotę to jest to 100 zł za dzień robocizny. Do ocieplenia jest 250 m2 poddasza i strychu i można to zrobić samemu, ale pod warunkiem, że nie chodziłbyś do pracy, a pensja wpływała by ci na konto :lol: Chyba, że się rozdwoisz. Dwa dni układali wełnę w krokwiach, teraz ten szkielet metalowy robią. Nie wiem czy to dużo czy mało, czy szybko czy wolno. Gołym okiem widać postępy a to cieszy.

 

Anna

 

Odnośnie dachu to pozytywne opinie zbiera w lubelskich okolicach niejaki pan Sienkiewicz. Podobno dobry fachowiec, kilku znajomym robił dach, kryty dachówką i byli bardzo zadowoleni. Nie wiem skąd ten pan jest. Nam robili inni fachowcy, też dobrze ale kryli blachdachówką z posypka kwarcową więc nie wiem jak inne pokrycia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ocieplenie chłopaki robili za 9zł/m2 - też miałem sam układać, bo w sumie żadna filozofia, ale rozchodziło się właśnie o czas. Co do K-G to nie będzie problemu ze zdejmowaniem płyty, bo do szczytu mam ładny kawałek, wejście będzie bo schodki muszę zamontować do wyłazu dachowego, co najwyżej problemem będzie światło w środku, bo strych nieużytkowy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie dachu to pozytywne opinie zbiera w lubelskich okolicach niejaki pan Sienkiewicz. Podobno dobry fachowiec, kilku znajomym robił dach, kryty dachówką i byli bardzo zadowoleni. Nie wiem skąd ten pan jest. Nam robili inni fachowcy, też dobrze ale kryli blachdachówką z posypka kwarcową więc nie wiem jak inne pokrycia.

 

P. Sienkiewicz to firma "Sajdrex" z Ciecierzyna-nam wycenili robociznę (dach 310m2 czterospadowy, bez lukarn, tylko okna dachowe,kryty dachówka ceramiczną) na 90zł/m2 i była to najwyższa wycena jaką dostaliśmy. Może i dobry fachowiec, ale....jak dla nas drogi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po przerwie.

Jestem na etapie kompletowania dokumentów do odbioru i mogę polecić człowieka do tzw. punktu 13, czyli:

świadectwo charakterystyki energetycznej budynku

Standardowa cena u niego to 450 PLN, a jest solidny i baaardzo dokładny :wink:

Kontakt -> http://www.jeszczecieplej.pl/

 

Pozdrawiam

Radek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie dachu to pozytywne opinie zbiera w lubelskich okolicach niejaki pan Sienkiewicz. Podobno dobry fachowiec, kilku znajomym robił dach, kryty dachówką i byli bardzo zadowoleni. Nie wiem skąd ten pan jest. Nam robili inni fachowcy, też dobrze ale kryli blachdachówką z posypka kwarcową więc nie wiem jak inne pokrycia.

 

P. Sienkiewicz to firma "Sajdrex" z Ciecierzyna-nam wycenili robociznę (dach 310m2 czterospadowy, bez lukarn, tylko okna dachowe,kryty dachówka ceramiczną) na 90zł/m2 i była to najwyższa wycena jaką dostaliśmy. Może i dobry fachowiec, ale....jak dla nas drogi.

 

Robił i mój dach i nie żałuję, chociaż drogo, ale warto. Cenił robociznę z metra, a nie doliczał za lukarny, okna dachowe itp. Poza tym ma dobrą, doświadczoną ekipę od więźby, którą potem chwalili wykonawcy od wykończeniówki. Np. niech ktoś mi napisze komu inni cieśle wycinali gniazdka? A i co do samego efektu końcowego też był chwalony przez obcych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Jestem na etapie stanu surowego i ostro zabieram się za kolejne.

 

Wychwyciliście może jakieś niezłe promocje w naszych SB? Chodzi mi o materiały do ocieplania/wykończania/instalacji.

 

Pozdrawiam

P.

 

-odsprzedam tanio----------------------

STROP LEFTAK NOWY:Belki-1x5m;2x5,4m;2x5,8m, Pustaki(3kom, keramzyt)DEKLOWANY-70szt, ZWYKŁY:70szt.Zestaw nowy i oryginalny-majster przeliczył się robiąc zamówienie, elementy leżą na paletach nieruszone od momentu rozładunku.CenaDoUzgodnienia.PomogęZaładować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jadąc z Nałęczowa do Kazimierza po lewej stronie za skrzyżowaniem na Rąblów stoi domek z ytonga i z tego co pamiętam to jest na płycie fundamentowej Bardzo miły właściciel myślę że coś podpowie

Dzięki Cyborg :) Rozumiem, że informacje o charakterze Pana już sprawdzone - znaczy byłes i pytałeś już o coś? :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...