Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witajcie,

 

dawno na grupie lubelskiej nie było tego pytania to pozwalam sobie zadać :

 

Czy może wiecie gdzie tanio kupić żwir w okolicach Lublina (potrzebuję do gruntowego wymiennika ciepła) ?

 

Pozdrawiam,

Jacek L.

Spróbuj w Niemcach/Lublina.My tam kupowaliśmy pospółkę w bardzo konkurencyjnej cenie.

Pozdr!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Jak nie masz piwnicy i nie za dużo przeróbek to polecam Wartacza - gość budzi różne emocje i jest trochę dziwny ale u mnie pełna profeska, wszystko tak jak było umówione. Za adaptację ( nic mnie nie interesowało ) po dostarczeniu wszystkich niezbędnych dokumentów zapłaciłem 3000. W tym projekt oczyszczalni, przyłącza prądu i wody oraz projekt zjazdu. Biuro na Bursaki 19. Kilkanaście stron wcześniej była dyskusja o architektach. Ja jestem zadowolony ale wiem że komuś tam coś spaprał.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie kontakt z Wartaczem był zdecydowanie negatywny.

 

1. Na początku było dobrze ale im bliżej końca tym gorzej pod koniec to moja żona biegała po urzędach i wszystkiego się dowiadywała i załatwiała. Może to i norma ale miało być inaczej :(.

2. Podpisy zbieraliśmy (dzięki) Panu W. na nieaktualnych drukach.

3. Na koniec (sorry nie Pamiętam) ale chyba ZUD czy elektrownia odrzuciły całą inwestycję bo przyłącze elektryczne przechodziło przez mały (50 cm) odcinek działki której Wartacz nie zauważył a więc nie uwzględnił a my w konsekwencji nie mieliśmy zgody właścicieli. Niby nic ale tu uwaga okazało się że w rozumieniu Pana Wartacza (u mnie ksywa Partacz) to wina NASZA !?!? a nie jego.

W trakcie finalnych rozmów Pan Partacz był skrajnie niemiły i warczał na moją żonę.

 

REASUMUJĄC : Szczerze odradzam, właśnie wprowadzam się do domu i w ramach całej inwestycji nie spotkałem gorszej firmy/osoby współpracującej z nami

 

Pozdrawiam,

Jacek L.

 

p.s.

Dostałem go z polecenia 2 osób które były zadowolone, a więc zgadzam się że różnie bywa....

A jeszcze jedno .... Pan W a właściwie P zdecydowanie wybił nam z głowy oczyszczalnie przydomową (tu nie chcę koloryzować ale mówił chyba coś o kłopotach, kosztach, projektach, badaniach geologicznych, przecinaniu się odsączacza z dojściem wody czyli bez wchodzenia w szczegóły szybko nas zniechęcił... a w efekcie tego teraz rzutem na taśmę po namowach znajomego developera (który powiedział a czemu tego nie robicie) i rozważeniu wszystkich + i - (których jest bezliku) wydając dodatkowy $ robimy sobie oczyszczalnię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

ile płaciliście za przyłącze elektryczne od słupa do skrzynki ?

Plus minus oczywiście bo mi chyba powiedzial troche duzo bo 5000zł :| a słup od skrzynki jest w odległości około 15m.

 

pozdr

Jacek

Ja w Biłgoraju zapłaciłem 2600zł w dwóch ratach. Kabel ziemny, od skrzynki sąsiada-40m.

Plus dla mojego elektryka 200zł za podłączenie od licznika + wtyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to i ja z pytaniem... Korzystaliście może z usług firmy posiadającej fadromę, spychacz na gąsiennicach, ew. walec drogowy? :D

 

Mam zagruzowane ok. 200m drogi dojazdowej w Motyczu i chciałbym to ujeździć, żeby się ładnie powciskało w ziemię i ubiło, a wszystkie koparko-ładowarki są za lekkie i mają za delikatne opony na mój gruz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to i ja z pytaniem... Korzystaliście może z usług firmy posiadającej fadromę, spychacz na gąsiennicach, ew. walec drogowy? :D

 

Mam zagruzowane ok. 200m drogi dojazdowej w Motyczu i chciałbym to ujeździć, żeby się ładnie powciskało w ziemię i ubiło, a wszystkie koparko-ładowarki są za lekkie i mają za delikatne opony na mój gruz.

My korzystaliśmy z usług P. Handrysza z ul. Krężnickiej-mieliśmy teren do wyrównania, ale koparka nie dałaby rady, więc wzięliśmy spychacz na gąsiennicach, pracował u nas 1,5 dnia, zapłaciliśmy 1600zł. Jesteśmy zadowoleni z usługi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój kuzyn też korzystał z usług tego Pana i było fatalnie. Błędy i niekompetencja. I brak jakiejkolwiek woli naprawienia ich. Zdecydowanie odradzam

 

 

 

U mnie kontakt z Wartaczem był zdecydowanie negatywny.

 

1. Na początku było dobrze ale im bliżej końca tym gorzej pod koniec to moja żona biegała po urzędach i wszystkiego się dowiadywała i załatwiała. Może to i norma ale miało być inaczej :(.

2. Podpisy zbieraliśmy (dzięki) Panu W. na nieaktualnych drukach.

3. Na koniec (sorry nie Pamiętam) ale chyba ZUD czy elektrownia odrzuciły całą inwestycję bo przyłącze elektryczne przechodziło przez mały (50 cm) odcinek działki której Wartacz nie zauważył a więc nie uwzględnił a my w konsekwencji nie mieliśmy zgody właścicieli. Niby nic ale tu uwaga okazało się że w rozumieniu Pana Wartacza (u mnie ksywa Partacz) to wina NASZA !?!? a nie jego.

W trakcie finalnych rozmów Pan Partacz był skrajnie niemiły i warczał na moją żonę.

 

REASUMUJĄC : Szczerze odradzam, właśnie wprowadzam się do domu i w ramach całej inwestycji nie spotkałem gorszej firmy/osoby współpracującej z nami

 

Pozdrawiam,

Jacek L.

 

p.s.

Dostałem go z polecenia 2 osób które były zadowolone, a więc zgadzam się że różnie bywa....

A jeszcze jedno .... Pan W a właściwie P zdecydowanie wybił nam z głowy oczyszczalnie przydomową (tu nie chcę koloryzować ale mówił chyba coś o kłopotach, kosztach, projektach, badaniach geologicznych, przecinaniu się odsączacza z dojściem wody czyli bez wchodzenia w szczegóły szybko nas zniechęcił... a w efekcie tego teraz rzutem na taśmę po namowach znajomego developera (który powiedział a czemu tego nie robicie) i rozważeniu wszystkich + i - (których jest bezliku) wydając dodatkowy $ robimy sobie oczyszczalnię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to i ja z pytaniem... Korzystaliście może z usług firmy posiadającej fadromę, spychacz na gąsiennicach, ew. walec drogowy? :D

 

Mam zagruzowane ok. 200m drogi dojazdowej w Motyczu i chciałbym to ujeździć, żeby się ładnie powciskało w ziemię i ubiło, a wszystkie koparko-ładowarki są za lekkie i mają za delikatne opony na mój gruz.

 

Tereszyn może ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tereszyn może ?

 

Nie, Motycz Kolonia Pierwsza ;)

 

g&k, dzięki za pomysł, w sumie to nawet tłuczeń od niego brałem i nie wpadłem, że ma walec. Chociaż kwota 3000zł za 2-3h pracy to... sam nie wiem czy realna czy lekko kosmiczna.

 

A te 200m to dojazdówka do działeczki na sprzedaż (120m od drogi) - 28ar - gdyby ktoś poszukiwał, zapraszam na PW i wizję lokalną ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P. Sienkiewicz to firma "Sajdrex" z Ciecierzyna-nam wycenili robociznę (dach 310m2 czterospadowy, bez lukarn, tylko okna dachowe,kryty dachówka ceramiczną) na 90zł/m2 i była to najwyższa wycena jaką dostaliśmy. Może i dobry fachowiec, ale....jak dla nas drogi.

 

 

witam,

ja korzystałem z usług p. Sienkiewicza i nie mogę złego słowa powiedzieć; owszem może cena nie jest najniższa, ale trzeba pamiętać, że dobrze wykonana robota to podstawa zadowolenia użytkownika; a z doświadczenia mogę powiedzieć, że jak jakiś pseudo fachowiec coś spier... to poprawka jest dużo bardziej bolesna finansowo; dlatego polecam chłopaków, bo naprawdę mają pojęcie o dachach i jak trzeba doradzą różne rozwiązania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie budujący i ci, którzy już zbudowali.

Poszukuję namiary na jakąś firmę (niekoniecznie z Lublina), która ma w swojej ofercie otoczaki płukane (kamień rzeczny).

Może ktoś ostatnio kupował?

Potrzebuję jakieś 35 ton (~ 20 m3) frakcji 35 - 90.

Z góry dziękuję za info.

 

Pozdrawiam

Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...