Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Czy nikt poza Lady in Red ( na priv) nie wypowie si��na temat okien, , ,? ( nie wiem, czy dosta����moj��odpowiedź Lady in Red,,, to forum po zmianach to koszmar..). A co s��zicie o oknach MS- ma kto�� jak si��sprawuj�� jak wygl��a serwis etc..?

 

MS - chyba dobre, nawet bardzo dobre, ale kosztują... Szczerze powiem jak chcesz tanio to możesz kupić wszędzie, jak Cię stać na bardzo dobre (i drogie) bo masz mnogo kaski lub masz mało okien to w Lublinie sprawdź Oknodom (profil Salamander), chyba też Jezierski. Możesz szukać też po profilach (Veka, Brugmann, Salamander) ale niektórzy mniejsi lokalni producenci tego wprost nie podają lub nie chcą podać. Z mojego rozeznania średnia półka cenowa (miałem oferty od 9 do 16 tys., a wziąłem za ok. 12,5) i dobra jakość to właśnie Oknoplast z Krakowa (biuro na Czechowie). 16tys. to był Oknodom. Serwis w porządku, na forum nikt na nich się nie skarżył jak pamiętam. Przy tej "słabej";) zimie było git, a my jeszcze domówiliśmy firmowe moskitiery pod wymiar i komary mogą nas całować w ...:-) Możesz poszaleć z lepszymi szybami "termo", a co do zabezpieczeń to wersja mojego zestawu okien z WK2 wychodziła jakieś 6 tys. więcej - tak sobie policzyłem ile to lat monitoringu po 60zł/miesiąc i zrezygnowałem, bo jak ktoś chce się włamać to i tak to zrobi.

 

Co do forum to popieram - koszmar, straciłem kupę maili z przydatnymi informacjami, ale marketing wziął górę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Apieczyk a masz zamontowane nawiewniki? Gość w salonie Oknoplastu szczerze mi je odradził twierdząc , że to niepotrzebny wydatek ( coś jakieś 250zl/szt) . Doradził za to pakiet 3 szybowy z termoramką, profil 5 -cio komorowy. Cena okien wydała mi się dość przystępna , za to cena montażu coś ponad 1400zł za 13 okien....trochę dużo. A Goran istnieje - niedawno włożyli mi ulotkę w bramę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Goran niestety nie istnieje ( a szkoda bo była to kiedyś bardzo solidna firma), teraz to Prószyński i spółka, podobna historia dotyczy największej firmy z Podkarpacia Okno - Res. Trudno powiedzieć czy okna są tej samej klasy co kiedyś Goran, Z mojego punktu widzenia, (jeżeli spodziewamy się jakości dawnego Gorana), to duże ryzyko kupowanie tych produktów. Tym bardziej, że te firmy są mało wiarygodne, skoro nadal podszywają się pod tą markę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Goran jeszcze istnieje ? Z tego co wiem to przejął ich ktoś Ja mam Oknoplast i jestem bardzo zadowolony z obsługi i montażu Polecić też mogę okna z LCO profil Veka

 

Zgadzam się.Ja też polecam profil Veka.Ale ważny nie tylko profil-lecz okucia również-zwróćcie na to uwagę.

Przstrzegam-bo na rynku lubelskim kilka firm sprzedaje tanie okna ale to okna ale z recyklingu i to co się później z nimi dzieje to długo by mówić :(.Niestety sprzdeawca "zapomina" o tym poinformować-moja znajoma tak się obuła :(

Gorana chyba ktoś przejął i niestety okna straciły na jakości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się.Ja też polecam profil Veka.Ale ważny nie tylko profil-lecz okucia również-zwróćcie na to uwagę.

Przstrzegam-bo na rynku lubelskim kilka firm sprzedaje tanie okna ale to okna ale z recyklingu i to co się później z nimi dzieje to długo by mówić :(.Niestety sprzdeawca "zapomina" o tym poinformować-moja znajoma tak się obuła :(

Gorana chyba ktoś przejął i niestety okna straciły na jakości.

 

Witam,

Dolacze sie do watku, kupilem 3 szybowe Gorany, oraz dodatkowo duze okno przesuwne i jest oki porownywalem do Oknoplastu no i jakosc podobna - dziwi mnie troche opinia o spadku jakosci- tak jakby nowy wlasciciel kupil fabryke z mysla o popsuciu jakosci :) bez sensu

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Chcialbym skorzystac z uslug jakiegos projektanta wnetrz - bede wdzieczny za jakies sugestie,

BTW. Korzystaliscie z jednego projektanta na caly dom czy dla pomieszczen typu kuchnia/lazienka braliscie kogos innego? - bo opinie sa rozne - niektorzy sugeruja ze duzo lepiej jest brac do pomieszczen bo to sa ludzie ktorzy ciagle "produkuja" tego typu pomieszczenia i znaja niuanse i materialy.

Pozdr

MB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiej firmy polecacie okna ...poza Oknoplastem z Krakowa, który bardzo często przewija się na forum

 

Oknoplast,Veka,Goran dużo inwestują w reklamę,dlatego o tych oknach słychać najwięcej.

Ja okna kupiłem w firmie MurBet z Lublina i jestem zadowolony. Jakość,cena i wykonanie OK.

Porównywałem okna wcześniej,byłem w Oknoplaście,Goranie i nie ma różnicy (oprócz ceny).

Dlatego polecam tego producenta.Montaż fachowy,przy okazji odpowiedzieli mi na wiele pytań i doradzili jak zabezpieczyć okna przed robotami tynkarskimi.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oknoplast,Veka,Goran dużo inwestują w reklamę,dlatego o tych oknach słychać najwięcej.

Ja okna kupiłem w firmie MurBet z Lublina i jestem zadowolony. Jakość,cena i wykonanie OK.

Porównywałem okna wcześniej,byłem w Oknoplaście,Goranie i nie ma różnicy (oprócz ceny).

Dlatego polecam tego producenta.Montaż fachowy,przy okazji odpowiedzieli mi na wiele pytań i doradzili jak zabezpieczyć okna przed robotami tynkarskimi.

pozdrawiam

 

Ja mam okna z firmy WIDOK , prifile VEKA okucia ROTO jestem bardzo zadowolona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oknoplast,Veka,Goran dużo inwestują w reklamę,dlatego o tych oknach słychać najwięcej.

Ja okna kupiłem w firmie MurBet z Lublina i jestem zadowolony. Jakość,cena i wykonanie OK.

Porównywałem okna wcześniej,byłem w Oknoplaście,Goranie i nie ma różnicy (oprócz ceny).

Dlatego polecam tego producenta.Montaż fachowy,przy okazji odpowiedzieli mi na wiele pytań i doradzili jak zabezpieczyć okna przed robotami tynkarskimi.

pozdrawiam

 

Czy to są może okna Abakus? Możesz jakieś bliższe namiary podać gdzie jest ich biuro w Lublinie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to są może okna Abakus? Możesz jakieś bliższe namiary podać gdzie jest ich biuro w Lublinie

witaj

chyba nie Abakus,ale profile też mają Brugmanna

http://www.murbet-okna.pl/index_pcv.php

tam masz namiary.

Ja wziąłem system Avantgarde http://www.murbet-okna.pl/index_pcv.php?id=pcvavangarde i wygląda to fajnie.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj

chyba nie Abakus,ale profile też mają Brugmanna

http://www.murbet-okna.pl/index_pcv.php

tam masz namiary.

Ja wziąłem system Avantgarde http://www.murbet-okna.pl/index_pcv.php?id=pcvavangarde i wygląda to fajnie.

 

pozdrawiam

 

Na Twoim miejscu bym sie tak nie cieszył, chyba, że lubisz co kilka lata wymieniać okna na nowe

Avantgarde sa uznawane za najgorsze profile na rynku, i zapewniam cie ze z tego systemu nie da sie zrobic "dobrych" okien.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Twoim miejscu bym sie tak nie cieszył, chyba, że lubisz co kilka lata wymieniać okna na nowe

Avantgarde sa uznawane za najgorsze profile na rynku, i zapewniam cie ze z tego systemu nie da sie zrobic "dobrych" okien.

 

No to chyba nie jesteś w temacie,albo wiedzę czerpiesz od sprzedawcy okien z innych profili. Spójrz na avantgarde9000 i porównaj sobie z innymi.

A jeżeli to chłam to napisz dlaczego.

Przeglądając to forum,nie znalazłem niezadowolonego użytkownika takich okien,a jedynie dealera,sprzedawcę,montażystę i kilku co po nich powtarza.

Ja chętnie poznam wady, w końcu teraz muszę z nimi mieszkać :)

pozdrawiam serdecznie

Edytowane przez Monti2008
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...