Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Szukam bardzo dobrej, solindej ekipy, niezbyt drogiej, uczciwej i FACHOWEJ do poprawy kominów, żeby przestały mi wkońcu przeciekać. Bo moi poprzedni psedofachowcy nie nadają się do takiej roboty a pozatym niechce już ich wiedzieć na mojej działce. Najlepiej ekipa z okolic Puław. proszę o namiar jeśli ktoś takowy posiada.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Szukam bardzo dobrej, solindej ekipy, niezbyt drogiej, uczciwej i FACHOWEJ do poprawy kominów, żeby przestały mi wkońcu przeciekać. Bo moi poprzedni psedofachowcy nie nadają się do takiej roboty a pozatym niechce już ich wiedzieć na mojej działce. Najlepiej ekipa z okolic Puław. proszę o namiar jeśli ktoś takowy posiada.

 

Oj, teraz to bym nie sugerował się cennikiem ekipy, bo poprawki zawsze są drogie:-) Wiem, bo sam poprawiałem jeden komin. Poprawka może Ci zjeść te 5-10 a może i więcej zł z metra dachu (zależy od powierzchni), którą się wynegocjuje na starcie. Jeśli dobrze rozumiem, że chodzi Ci o obróbkę kominów na łączeniu z dachem to skontaktuj się z Sienkiewiczem (firma Sajdrex), nie jest tani, ale jak zrobi to dobrze. Wiem, że zajmuje się takimi poprawkami, kiedyś w rozmowie o tym mi wspomniał, że jak poprawia to głównie po innych. Jak pamiętam to twierdził, że należy do Izby czy Cechu, więc stąd może jego doświadczenie w tym zakresie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monti robocizna z materiałem. Przy takiej cenie robocizny to nei wiem czy w GB by pracę znaleźli :p Na ścianie położone zostały styro i siatka w kleju, tynk robili mi tej wiosny.

 

Chyba uda mi się jeszcze w tym roku przetestować część Twoich fachowców (podbitka). A powiedz mi, robiłeś rozeznanie odnoście jakości tynków Webera. Wiem, że ich fugi do glazury są kiepskie. Ale jak z tynkami? A jaki rodzaj tynku Ci położyli?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tynki robiłem silikatowe czy silikonowe już sam nie wiem jak się nazywają :) Jak do tej pory nie mam zastrzeżeń co do tynku. Co do wyboru to kierowałem się radą wykonawcy, wychodząc z założenie, że jeżeli ktoś mi ich polecił tzn., że i praca i materiał musi być na odpowiednim poziomie. Podbitkę akurat robiłem z PCV, stwierdziłem że będzie bardziej bezobsługowa niż drewniana :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie chodzi mi obróbki komin - dach ( chyba) to jest przyczyną zacieków moich kominów. Byli już raz moi pseudofachowawco - nawalili silikonu i pojechALI, bo jak stwierdzili jak obrabiali kominy to silikon sie rozpuścił i dlatego cieknie. Ja twierdzę, że chodzi o co innego - poprostu żle wymurowali kominy, potem doszła do tego nieprawidłowa obróbka folią a na koniec obróbką z blachy płąskiej i zacieki na kominie gotowe. A Tobie kto poprawiał komin i w jaki sposób? Zacieki się kończbły?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie chodzi mi obróbki komin - dach ( chyba) to jest przyczyną zacieków moich kominów. Byli już raz moi pseudofachowawco - nawalili silikonu i pojechALI, bo jak stwierdzili jak obrabiali kominy to silikon sie rozpuścił i dlatego cieknie. Ja twierdzę, że chodzi o co innego - poprostu żle wymurowali kominy, potem doszła do tego nieprawidłowa obróbka folią a na koniec obróbką z blachy płąskiej i zacieki na kominie gotowe. A Tobie kto poprawiał komin i w jaki sposób? Zacieki się kończbły?

 

U mnie poprawka komina polegała na podwższeniu go o kilka cegieł, a nie uszczelnianiu - fachowca nie polecę bo nie wie co to terminowość:-) Sam dach robił właśnie Sienkiewicz. W Twoim przypadku jak na łączeniu z dachem masz cegłę-dziurawkę (też tak mam, z pełnej zrobione jest ostatnie kilka warstw) to może być rzeczywiście komin (fuga do poprawki lub do impregnacji) lub też obróbka. Ogólnie współczuję problemu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komin mam z cegły dziurawki, tylko ostatnie kilka warstw mam z pełnego klinkieru. Ale podejrzewam, że będzie to wina fug bo chyba za duże mi zrobili i cieknie po fugach, ale obróbki to LIPA też bo jak stanę pod kominem to prześwit jest bo niebo widzę.

 

Bo mało kto wymaga, żeby fuga na kominie była pełna (tzn. do czoła klinkieru). Robiona na listewki przy dziurawce to właśnie ryzyko zacieków. Trudniej ją troszkę robić, ale można jak najbardziej. Wykonawca będzie marudził, ale taki co idzie na łatwiznę.

Co do Twojej obróbki wg tego co piszesz - to Ty jej po prostu nie masz:-) U mnie, jak mi się wydaje, nawet nacinali klinkier żeby podejść dobrze z obróbką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komin mam z cegły dziurawki, tylko ostatnie kilka warstw mam z pełnego klinkieru. Ale podejrzewam, że będzie to wina fug bo chyba za duże mi zrobili i cieknie po fugach, ale obróbki to LIPA też bo jak stanę pod kominem to prześwit jest bo niebo widzę.

 

A masz komin od góry obrobiony ?

Chodzi mi o jakąś blachę, strażaka czy jakąś końcówkę.

Bo ja mam dobrze zrobiony,ale przy ostatnich ulewach od środka mi przemókł (aż tyle napadało w otwór). No i teraz obrabiam od góry i kupuję nasadę strażaka. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UWAGA tu będzie ANTYREKLAMA

 

zmówiliśmy drzwi wejściowe w firmie ROKO z Rusałki

wszystko jest ładnie-pięknie, jak się zamawia, wszystko jest byle płacić...

drzwi kosztowały 6500zł, termin realizacji 6-7 tyg

ok, czekamy, wiadomo, pełnia sezonu...

 

8 tyg minęło i nic, dzwonimy-drzwi są ale nie ma ekipy, umówiliśmy się na montaż za 2 tyg

wylewki gotowe, ekipa od elewacji czeka! dziś miał być montaż

wczoraj dzwonimy potwierdzić a oni mówią, że nie będzie montażu, bo nie ma transportu-ok, to my zawieziemy je sami, na to oni, zaczęli się plątać w zeznaniach...suma sumarum drzwi nie ma!!

10tyg czekania na nic, zaliczka wpłacona

 

I ja wszystko rozumiem,że to sezon, że dużo zamówień i tyle to trwa, ale nie lubię jak ktoś mnie bezczelnie okłamuje!

Jakby powiedzieli, że termin oczekiwania 10 ty(przy zamawianiu) nie pisnęłabym słowem.

Ale takie traktowanie klienta mi nie odpowiada.

 

Więc pozostaje mi czekanie kolejne 2 tyg, bo nawet kar umownych żadnych nie ma, co mam zrobić...

Może chociaż drzwi przybędą ładne i dobrze je zamontują...

 

tak, tylko chciałam się wyżalić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UWAGA tu będzie ANTYREKLAMA

 

zmówiliśmy drzwi wejściowe w firmie ROKO z Rusałki

wszystko jest ładnie-pięknie, jak się zamawia, wszystko jest byle płacić...

drzwi kosztowały 6500zł, termin realizacji 6-7 tyg

ok, czekamy, wiadomo, pełnia sezonu...

 

8 tyg minęło i nic, dzwonimy-drzwi są ale nie ma ekipy, umówiliśmy się na montaż za 2 tyg

wylewki gotowe, ekipa od elewacji czeka! dziś miał być montaż

wczoraj dzwonimy potwierdzić a oni mówią, że nie będzie montażu, bo nie ma transportu-ok, to my zawieziemy je sami, na to oni, zaczęli się plątać w zeznaniach...suma sumarum drzwi nie ma!!

10tyg czekania na nic, zaliczka wpłacona

 

I ja wszystko rozumiem,że to sezon, że dużo zamówień i tyle to trwa, ale nie lubię jak ktoś mnie bezczelnie okłamuje!

Jakby powiedzieli, że termin oczekiwania 10 ty(przy zamawianiu) nie pisnęłabym słowem.

Ale takie traktowanie klienta mi nie odpowiada.

 

Więc pozostaje mi czekanie kolejne 2 tyg, bo nawet kar umownych żadnych nie ma, co mam zrobić...

Może chociaż drzwi przybędą ładne i dobrze je zamontują...

 

tak, tylko chciałam się wyżalić...

Dobrze wiedzieć. Mnie w tym sklepie nie zobaczą.

I życzę powodzenia w wytrwałości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...