Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do dziennika budowy


Recommended Posts

Witaj matika.

Czytam Twój dziennik bardzo pilnie. Postępy prac - b. widoczne. No i te początki wystroju... Kabina z sauną zaparła mi dech! POwiedz proszę - gdzie planujecie wstawić to cudo? Czy to jest zintegrowany prysznic+sauna, tzn. jedno pomieszczenie, przechodzące jedno w drugie?

Umywalka - śliczna!

Pozdrawiam, Aldona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 64
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Dzięki Aldonko. Kabina z sauną będzie w dolnej łazience, akurat komponuje się we wnękę za ścianką do wc. Jest to kabina z sauna złożona z dwóch pomieszczeń przechodzących jedno w drugie. Sauną fińska z piecem na kamienie. Coś podobnego jak na załączonym zdjęciu. Natomiast na górze w dużej łazience planuję panel prysznicowy a do tego jakaś wanna może 2 osobowa :lol:.

 

http://images31.fotosik.pl/277/64022699467e9dc2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma z tym najmniejszego kłopotu ponieważ wszystko jest zdemontowane, każda szybka, drzwi. Będzie można wnieść nawet po tak wąskich schodach jakie są w aps-ku. Pokój nad garażem ma imponujące rozmiary 40 m2 w podłodze. Urządzić tam pokój rekreacyjny samo się prosi, ale w naszym przypadku pokój ten zajmie mój tatko, który zamieszka z nami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To Tata będzie miał niezły metraż.:)..

My chcemy urządzić tam fitness-room (ale taki bez przesady ofkors 8) ). Taki na nasze potrzeby. To było zawsze moje marzenie. Przyjdą koleżanki i zamiast plotkować na kanapie przed TV - będziemy pedałować albo wyciskać albo się prażyć w suchej saunie.

matika - czy możesz zdradzić jaki jest koszt tego "mebla". Czy szukać tego w sklepach z armaturą, czy sportowych?

Pozdrawiam! Aldona.

Aha. Czy ta stalowa rama konstrukcyjna na poddaszu jest jedna, czy też są dwie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aldona taki pokoik jaki masz zamiar urządzić to marzenie mojego męża. Może kiedyś się ziści. Co do ramy są dwie montowane równolegle do siebie. Jeśli chodzi o koszt sauny to nam udało się kupić w cenie promocyjnej przy okazji otwarcia nowego sklepu leroy merlin za 3,5 tyś.(dział armatury). Natomiast w castoramie widziałam dwa tygodnie temu coś takiego za 6 tyś. Pozdrawiam kasia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi, matika.

Na naszej zapyziałej lubelszczyźnie nie ma nic poza OBI, jeśli chodzi o markety budowlane. :evil: Wybór prawie żaden. Trzeba będzie pojeździć i/lub poszperać w sieci.

Cieszę się, że sauna "dojeżdża" w kawałkach. Korzystałam z suchej sauny i myslę, że to jest super sprawa! Szkoda, że nie mamy miejsca na basen z jaccuzi... :roll:

Pozdr, A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Kaisu,

 

widzę, że realizujemy podobny zabudowy wnętrza. Ja wstawiam w łazience przy sypialni kabinę prysznicowo-parową (103x103). Nie jest to oczywiście taki standard jak sucha sauna, ale zawsze coś. Aldonko, wiadomość dla Ciebie - kupuję kabine firmy duschy. MOżesz poszukać na internecie. Mają swój serwis u nas na lubelszczyżnie, wszystko wnoszą i montują. Oczywiście za montaż trzeba zapłacić oddzielnie.

 

Pozdrawiam,

 

Magda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Asiu nasz dom jest wyższy o jednego pustaka, ale tylko dlatego, że robiliśmy na całym parterze ogrzewanie podłogowe. Owszem można zrobić podłogówkę nie podnosząc murów ale ja nie chciałam zmniejszać wysokości pomieszczeń, w związku z powyższym taka decyzja. Teraz będę miała podłogówkę i wysokie pomieszczenia. Jeśli chodzi o schody to od strony frontowej mie wiem ile ich będzie, ale od ogrodu chcę tylko trzy schodki nie więcej, tak żeby było wygodnie. Będzie trzeba nawieźć więcej ziemi i już. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • 2 weeks później...
  • 3 weeks później...
  • 1 month później...
Dzięki Aldonko za słowa otuchy, te bandziory wcale się nie boją, dzisiejszej nocy znów przyszli. Ale mamy zamontowane halogeny i sygnał dźwiękowy i zrezygnowali. Na szczęście mama męża usłyszała samochód i dała nam znać, więc mąż z moim tatem pojechali ale niestety ich już nie było. Wyrwali jedną tuję. I co tu robić dom przy domu, a oni żadnych skrupułów ani strachu nie mają.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację- nie mają żadnych skrupułów. I nic ich nie powstrzyma. Ja aż boję się myśleć - nasza działka nawet nie jest ogrodzona, mało kto buduje się w pobliżu. Co prawda teren mało uczęszczany, ale to chyba niekoniecznie jest dobrze. Trzeba mieć alarm i firmę ochroniarską, która to monitoruje - z tego wniosek, a jeszcze lepiej być tam cały czas, co jest w praktyce niemożliwe. A zgłaszaliście na policję? Może przysłaliby jakiś patrol choćby po to, żeby wieczorem pokręcił się po okolicy, postraszył tych bandytów. Przecież to może spotkać każdego z nas, budujących, zwłaszcza gdzieś na obrzeżach miasta. Są podli. Jak nie mogą ukraść - to chociaż zniszczyć! Zbóje.

Chciałabym jakoś Ci pomóc, chociaż wesprzeć, dodając otuchy. Jedyne wyjście długofalowe - to przyspieszenie tempa prac, żeby się wprowadzić i mieć ostrego psa na takich.

Trzymam kciuki! Mimo wszystko- nie dajcie się, nie załamujcie się. Juz jesteście coraz bliżej finału. Niech ci złodzieje nie osłabią Waszego zapału i radości z budowania. Na pohybel im!

Aldona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Matika, nie martw się. Prawdopodobnie jak się zorientują, że budowa jest pilnowana to odpuszczą.

 

Ja gorąco polecam jak najwcześniejsze założenie alarmu i monitoring. U mnie już kilka razy interweniowali, mimo, że wtedy moim zdaniem nie było jeszcze co ukraść.

 

 

Pozdrawiam ciepło, trzymaj się,

 

Magda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...