Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

okuchnia! (i łazienka) - czyli kto kogo wykończy....


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Moge... :roll: :roll: :roll: Tak czy inaczej roznych maseczek do wlosow, peelingow, pierdolek mam mase, a taka plaska szafka nad wanna moze to wszystko pomiescic. Nie bardzo mam to gdzie chowac, a w tym miejscu akurat szafka najmniej zagraca.

 

Domyślam się, że tu nie chodziło o dwie buteleczki :lol: ale ja to praktyczna jestem i lubię łączyć przyjemne, czy ładne z pożytecznym. A jak już część przelejesz to szafka na resztę drobiazgów może być mniejsza :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moge... :roll: :roll: :roll: Tak czy inaczej roznych maseczek do wlosow, peelingow, pierdolek mam mase, a taka plaska szafka nad wanna moze to wszystko pomiescic. Nie bardzo mam to gdzie chowac, a w tym miejscu akurat szafka najmniej zagraca.

 

Domyślam się, że tu nie chodziło o dwie buteleczki :lol: ale ja to praktyczna jestem i lubię łączyć przyjemne, czy ładne z pożytecznym. A jak już część przelejesz to szafka na resztę drobiazgów może być mniejsza :wink:

 

Przelewam, przelewam. Wszystkie plyny do kapieli mam poprzelewane. Tylko nie chce, zeby moja polka kolo wanny przypominala skup butelek... :lol: :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a skoro juz pokazałam moją ukladankę to moje plytki do kuchni ostateczne (no jeszcze nie położone więc wszystko może sie zmienić znagła;)

http://images34.fotosik.pl/264/336d0f284476066d.jpg

http://images31.fotosik.pl/263/00cea251a03a4c1f.jpg

 

próbowałam ulozyc te plytki w jednymkierunku - widzę że trzeba będzie pokombinować z wzorem, myślicie że da sie ułożyc jakiś wzó? CHyba ważne w która stronę sie plytki układa????

 

a zrobilam jeszcze fotkę mojego zestawu do lazienki:

http://images30.fotosik.pl/219/5b7b1a1faccbc7c7.jpg

 

 

a wogóle to dziś mialam pomalowac drzwi z sypialni do saloniku... chciałam przyrownać schodzącą farbę - efekt był taki:

http://images27.fotosik.pl/218/1a79e8545f011d2f.jpg

farba zaczzęła odlazić platami, pozostalo wziąć szpachelkę i zdzierać. Kilka kolorów w odkrywce jest. Popróbowałam tez z drugimi drzwiami i zrobilam probę specyfiku do usuwania starej farby. Usuwa świeższe warstwy, trzebaby to chyba robic kilka razy po odkopywaniu kolejnych warstw. możliwe też że za cienką warstwę połozyłam. W każdym razie dziala choć nie natychmiast na wszystko. Może będę miała piękne drzwi jak popracuje trochę nad nimi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

próbowałam ulozyc te plytki w jednymkierunku - widzę że trzeba będzie pokombinować z wzorem, myślicie że da sie ułożyc jakiś wzó? CHyba ważne w która stronę sie plytki układa????

Te płytki mają chyba jakiś niby wzór, który w jedną stronę chyba powinien iść - o ile ja to dobrze na zdjęciu widzę. Warto im się dobrze przyjrzeć, bo znam taka łazienkę gdzie płytki były niby bez wzoru, a już na ścianie okazało się ze jeden róg jest ciemniejszy na każdej płytce. Przy układaniu nie zostało to uwzględnione i wygląda tak sobie.

 

Popróbowałam tez z drugimi drzwiami i zrobilam probę specyfiku do usuwania starej farby. Usuwa świeższe warstwy, trzebaby to chyba robic kilka razy po odkopywaniu kolejnych warstw. możliwe też że za cienką warstwę połozyłam. W każdym razie dziala choć nie natychmiast na wszystko. Może będę miała piękne drzwi jak popracuje trochę nad nimi :)

 

To może najpierw szpachelką, a co się nie da dokończyć specyfikiem?

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

andulka, wlasnie tak zamierzałam zrobić, tylko że po specyfiku i tak trzeba szpachelką zdjąć taką fajną pomarszczoną waarstwę. A jest dużo latwiej niż zdzierać na sucho. Tylko ze specyfik trochę kosztuje i chyba ekonomiczniej jest sie pomęczyć najpierw. Ale mam jeszcze jeden pomysł w zanadrzu - pozyczyc z pracy od gospodarczych taką opalarkę elektryczną i napu scić małża z zabawką na te drzwi. może tak atwiej zejdzie, podobno nie trwa to długo i nie jest trudne. Trzeba będzie na szyby i ściany uważac ale może sie uda. Ale te ekperymenty to dopiero w przyszłym tygodniu..

malgooś, ale ja jeszcze ni kładę płytek, tak je sobie na podlodze poukłądałam. I zaczęłam mieć wątpliwości co do pomysłu ze ścieżynka między paskami... Kupiliśmy płytki podłogowe do inverno (taka będzie na ścianę) z zamiarem pocięcia na paski szerokości 3 cm i wstawienia ich jako listwę. Ale to inverno takie jaśniejsze jest w odcieniu brązu niż to co w łazience - fiji. i tak się zastanawiam czy da odpowiedni efekt. nie mogłam zrobić zdjęcia bo nie jest jeszcze pociete a cała płytka nie wygląda tak samo jak pasek...

 

mowię że nie kładę, ale gwoli scisłości kladzenie płytek zapowiedziane na przyszły tydzień - wtorek-środa... jakoś tak. dobrze bo we wtorek moge nadzorować prace ;)

Jeszcze musz aściany wykończyc a juz o plytkach myślą, ten moj remont to taki wszystko naraz i szybko, aż sie boję żeby nie za szybko. Wiadomo, robota musi swoje odleżeć :D

Aaaaa, byl dziś pan od drzwi i obiecal drzwi na przełom maja/czerwca. Ten od mebli mam nadzieję że też sie odezwie, będzie mógl pomierzyć i zacząć robić.

 

 

a jeszcze co do garderoby -nie podjęliśy się robić sami. Drzwi przesuwne musimy mieć spore, nie wyobrażam sobie żeby je samemu wieźc a potem montować.... można zrobić samemu półki i drzwi zamówić, ale jak wyliczyłam sobie mniej więcej najtańsze płyty z OBI to wyjdzie chyba niewiele taniej niż nam np w Indeco wyliczono. Dla paru stóek męczyć się i drżeć o efekt (a to mam pewnośc czy równe wyjdą rodzinnymi siłami stawiane???) to już chyba tu wolę dopłacić i mieć elegancką szafę . W indeco robią z płyty takiej samej jak korpusy a nie z tej najprostszej białej. A może stolarz, ten od kuchni zrobi nam to taniej??? zobaczymy..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tam byłam.

osobiście na zywo widziałam legno carbone i wydaje mi się wystarczająco ciemne. Spodobało mi się tez to co imituje parkiet przemysłowy, ale zanim zmienimy podłogi byloby w przedpokoju pstrokato - normalnie mamy parkiet w jodełkę... chyba że się uda w miarę szybko kupić wykładzinę na przedpokoj, ale we wnękach do pokoi i tak zostanie parkiet. chyba taki dechowy najlepszy, no chyba żeby jeszcze taki:

http://www.galeriadom.pl/plytki-ceramiczne/plytka-podlogowa-parkiet-806-orzech-ceramika-gres-ceramika

szukam czegoś niedrogiego i dostępnego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykładziny nie dawaj przy wejściu, chyba że ją będziesz wymieniać często (co przy wykładzinie jest możliwe). W korytarzu przy wejściu, do wysokości drzwi do łazienki włącznie, dałabym płytki - to miejsce jest najbardziej narażone na uszkodzenia i wilgoć :roll:

Na reszcie korytarza możesz zostawić parkiet - tylko wtedy raczej unikałabym płytek imitujących drewno :roll:

Ja bym dała te same płytki, co w kuchni na podłodze :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...