Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

okuchnia! (i łazienka) - czyli kto kogo wykończy....


Recommended Posts

no proszę, musze sie trochę nie odzywać żeby się towarzystwo ożywiło...

Ja ostatnio mam jeszcze mniej czasu - w tej chwili małżon wgrywa zdjęcia na fotosika, więc powinny być. Ale nie ma dużo, teraz troche powoli idzie. No i nie jestem ze zdjęc zadowolona bo aparat przekłamuje kolory :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

to dzisiaj przybyly nam płytki na ścianach w kuchni. Oczywiście metodą oszczędnościową byly klejone tylko nad blatem. Zapomnialam sprawdzzić jak sa wysoko i efekt taki, że chyba niższy blat będzie ponizej płytek :( Trzeba będzie coś dokleić, ale i tak głupio będzie wyglądać... Natomiast widac już zarysy koncepcji wzoru ;)

a to łazienka ;)

http://images33.fotosik.pl/285/9f8432c19aabcc5b.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie przywitalam nowych kibicow ;) więc niniejszym to czynię... Wrocilam do domku obiadek gotować,ale najpierw sobie zjem. Mam jakiś napęd na sprzątanie dzisiaj, więc wykorzystam to tutaj na razie. Potem coś zdzialam z drzwiami a w nocy mamy atrakcje bo u nas noc kultury, może sie troche powlóczymy.

Panowie wyraźnie bardziej zajęci MS niż naszym remontem, dziś zafugowali lazienkowe ściany, w poniedzialek będa walczyć z osadzaniem kibelka i wtedy pójdą brakujące płytki na podlogę.Umyłabym jakies okno czy coś ale poczekam z tym do malowania, chyba że nie wytrzymam to przetrę z kurzu ;) Po weekendzie czeka nas ostateczna decyzja co do mebli w kuchni. Mają tez juz byc drzwi, no i cyklinowac zaczną może w tym tygodniu. Ja i tak mam meble do zrobienia, więc pracy wystarczy. Piękną pogodę mamy i wakacje za pasem co mnie nastraja bardzo optymistycznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj, mam... Kurcze, kusi mnie ta ciemna, ale... Widziałam w OBI jakieś meble łazienkowe w okleinie limba. I wyobraźcie sobie że były jaśniejsze niż te co mają do mebli. Może zaproponowac im żeby taką znaleźli ;)????

 

Chcialabym Ci pomoc, ale nie wiem jak. :roll: Do tych plytek pasowalyby ciemne, a jesli jasne, to musialyby byc tez w takim dosc zimnym odcieniu. No chyba, ze zdjecie przeklamuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no chyba musze sama sobie poradzić... Dziś dostalam druga próbkę do sprawdzenia, jest jasniejsza (wenge light) ale bardzziej żółtawa. Płytki dostały po położeniu bardziej różowego odcienia a podłoga żółtawego. Nie wiem jak zachowają sie szafki. Ze względu na jasność podoba mi się bardziej wenge, a odcieniem bardziej pasuje ta limba.... eeech...

Wogóle nie mam co pisać, wykańczamy (się) juz z tydzień i dojśc do końca nie można. Mam nadzieję, że jutro pokończą grubsze rzeczy i bede mogla trochę zmyć pyl, żeby cykliniarze zaczęli z parkietem - na raty oczywiście. Dziś odeszli z kwitkiem bo nie bylo miejsca w pokoju żeby coś zacząć, zreszta jeszcze docierali gładzie przed malowaniem.

W łazience pociemniało po pomalowaniu śćian farbą w kolorze płytek :( Wogóle kupili tej farby jak na lekarstwo, mazaje tylko porobili (bez podkladu na nieróno pomaziana zielona pytę....) ja chyba się bardziej przykladam do malowania...

 

A co do parkietu - poradzono nam,że najlepiej będzie parkiet olejować, ponieważ był przez lata cały niepolakierowany i pastowany, więc lakier może nie chwycić... A jak chcemy ciemną podłogę to trzeba kupić olej kolorowy, która to przyjemność kosztuje 460 zł za 2,5 litra. Trzeba dwie takie porcje...

Ja tam wolę olejowany, tylko jak odpowiedni kolor uzyskac....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jest inaczej... lece tam zaraz, coś mi się zdaje,że pan wziął jakąś astępczą farbę, i tak za malo więc musi dokupić... może teraz jaśniejszą poproszę???

No i na wejście wczoraj uslyszalam że trzeba skuwac płytkę i przesuwać baterię bo sie parawan nie otworzy. Mierzone bylo czy się zmieści, ale jednak w ciemno ta bateria szła. Przesunięto o prawie 10 cm i jest dobrze.... Nawet się bardzo nie denerwowalam odkąd mi powiedzial,że to się zaraaz p[rzesunie...p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...