Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

okuchnia! (i łazienka) - czyli kto kogo wykończy....


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

hehe, OK jest tak miła że mi zakupy wysyła pocztą :) tzn raz mi już firanki wysłała, a dać babie palec to rękę ciągnie , nie???

Mi jak na razie do WWy daleko, właściwie wszędzie mi daleko, choć kto wie, może jak się już uspokoimy i nie będziemy mieli co robić to gdzieś małża wyciągnę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to tak przy okazji zrobiłam zdjęcie z okapem

 

http://images25.fotosik.pl/267/676d1081678bd2dc.jpg

 

i jeszcze pokaże drzwi, które wreszcie zyskały zmieniony wygląd. Po zamocowaniu na zawiasach potrzebne jeszcze poprawki, klamka i szyld będzie tez chyba wymieniona, ale chodzi o to żeby spojrze3c czy podobne do tych nowych :)

 

http://images25.fotosik.pl/267/3d8db0809b475b2c.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no..

ślicznie 8)

 

monsz piekł??

bom skłonna pomyśleć, że Olga przysłała...

:lol: :lol: :lol:

 

ja też zamiast za palca dziękować, to rękę biorę...

Monia to moje zbawienie różane, i zawsze chętnie podjedzie ze mną do ogrodniczego...

i do domku przywiezie z różami... :wink:

kochane te kobietki są niektóre :roll: :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no nie , tak całkiem to ja nie zapominam podziękować. Jeszcze raz dziękuję,Olga :) Zresztą i Tobie, Aniu się nie zdarza, nie gadaj...

 

NA ciasto się tylko Ania załapała, jedyny nocny gość. Męczy mnie już to ciągłe przekładanie rzeczy z miejsca na miejsce. A jakoś mnie energia opuściła i niewiele robię.Mam wrażenie że parkiet zrobił się jaśniejszy - Olga, to możliwe??? Chyba dla pełnego efektu po całym sprzątaniu będę musiała jeszcze raz tym olejem pojechać.

 

Słuchajcie, mam problem. Z powodu zmiany aranżacji mieszkania stały nam się niepotrzebne meble, które małż robił do swojego kawalerskiego pokoju na zamówienie. Meble takie w stylu biurowo- młodzieżowym, duża szafa z dwoma szufladami, szafka z barkiem i szafką na dole, jedna z samą szafką i półkami i jedna węższa z półkami i trzeba szufladami na dole. Zastanawialiśmy się czy nie puścić tego na allegro, ale zupełnie nie wiem jaką cenę za taki komplet rzucić... MEble sa bardzo solidne (mocniejsze niż moja szafka i słupek z BRW) , szuflady świetnie chodzą. Są praktycznie niezniszczone, przy transporcie tylko od tyłu się w jednym fragment ścianki na dole troszkę odłupał (wlaściwie coś co jest jakby nogą..., ale to w niczym nie przeszkadza) Jak myślicie, czy takie meble wogóle ktoś kupi i jaką można cenę ustalić? A może lepiej od razu nastawić się że nic z tego nie będzie i trzeba komuś oddać? Nie ukrywam,że jakieś pieniądze warto by było odzyskać....

Acha, z tego samego kompletu co regal jest jeszcze biurko - porządne, masywne, z wysuwanym blatem, tak,żeby sie w nim wszystkie okoliczne acesoria zmieściły i jeszcze szafka (drukarka i te sprawy...

Poradźcie coś bo nie wiem na co się nastawiać... Wy coś robiliście ze swoimi niepotrzebnymi meblami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma to jak przychodza goście - od razu przyspiesza mi praca -porządki robię błyskawicznie, choć takie pobieżne z lekka. ALe i tak lepiej wygląda niż przed porządkami ;)

Skąd ja to znam :) a jak ma znienacka wpaść teściowa -to ja w 15min. potrafię poodkurzać, zetrzeć, umyć łazienkę, gary, i jeszcze polecieć po ciastka :D a przy wolnej sobocie -to się jakoś przez 12 godzin nie potrafię zmobilizować- bo mnie forum za bardzo ciągnie :oops: (tak jak i dziś :wink: )...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

można wystawić na allegro, a nuż..

najlepiej to wcześniej przelecieć takie stronki z ofetrami i zobaczyć w jakich cenach wystawiają podobne meble.

Chociaż..

Mnie tak szczerze mówiąc, to chyba by się nie chciało, wolałabym je komuś na miejscu opchnąć, czasem się znajdzie jakiś kupiec :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć :D

Mam wrażenie że parkiet zrobił się jaśniejszy - Olga, to możliwe???

Nie mam pojęcia :roll:

Ja kładłam bezbarwny i parkiet raczej po nim sciemniał (w porównaniu do stanu po cyklinowaniu. Koleżanka kładła czarny olej i nie miała z nim problemów, kładła 2 warstwy :roll: Ale to też pewnie zależy od oleju, jest tego tyle, że się nie połapiesz. Rzuć pytanko na wnętrzach, najlepiej tu :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no niewiele podobnych rzeczy jest, raczej sa to regały salonowe. A młodzieżowe to raczej takie jak BRW czy coś, delikatniejsze we wzornictwie, ale mało trwałe. Wiem bo mam elementy od nich po dwóch przeprowadzkach ;)

 

Koleżanka zgłosiła nam kogoś kto by wziął te meble za jakieś 500 zł. Na razie temat niestety stoi, bo póki nie mamy garderoby nie mamy gdzie rzeczy zmieścić, przynajmniej jest gdzie schować część ubrań i książki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no bardzo dziękuje w imieniu małżonka. Takiej motywacji dostal, że zaraz polecial drugie kończyć ;)

Ale co do porównania z Portą, hmmm Z bliska na tych drzwiach widać ząb czasu niestety i całą historię dłubania w nich z różnych powodów (zamki?ubytki?) ale i tak nam się podobają :) Jak sobie podliczę to opisze jak i za ile było to zrobione.

 

wiecie co??? Dzisiaj zadzwonił do mnie PAN PRODUCENT od krzeseł kuchennych. Zadałam mu mailem pytanie czy można u niego kupić krzesła. Te same co w sklepie po 150 zl u niego dostanę po 110. I zamówiłam jeszcze podstawę do stołu - jutro przyjedzie transport do jakiegoś sklepu więc przy okazji mi przywiezie :D Postawimy sobie zaimprowizowany stół i będziemy sprawdzac jakiej wielkości blat będzie najlepszy. Taki mam chytry plan...

A z IKEI przyslali mi nowy katalog emailem.... Znalazłam w nim talerzyki,k które by mi pasowały jako codzienne. Fioletowe szkło. Dlaczego ta IKEA tak daleko jest :((((

 

Idę impregnować fugę w przedpokoju. Mój nieoceniony małż szorował do czarnośći :D a noc to jedyna porra, kiedy się tam nie chodzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...