Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

okuchnia! (i łazienka) - czyli kto kogo wykończy....


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

nie, ktoą tam pisal u Olgi że głodny bbo śniadania nie dała

A ja wlaśnie obiadek zjadląm. Tu to ma do siebie,że się nie przeterminuje, u mnie pewnie ta strona będzie wisieć jakiś czas....:/

Ja bym natomiast pogadałą o nakryciach stolowych. Pokazujcie jakies zastawy co Wam się podobają, obrusy itd....

 

o ile coś będzie widać, to ja lubię taką czystą porcelanę, nawet bez zdobień, ale tu akurat są bardzo delikatne i kształt ciekawy

 

http://www.bghnetwork.pl/shop/images/foto/lilie_obiad_6-20.jpg[/img]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też lubię takie delikatne raczej, choć czasem co inego mi wpadnie w oko. To pierwsze jakoś nie bardzo mi podchodzi, a drugie ciekawe te kształty. Dlaczego Ci się z nocnikiem kojarzy, naprawdę widziałam więcej bardziej podobnych do nocnika. Tylko może myć to trudno... Dla mnie ważny wzór, ale też np takie szczegóły jak kształt uszka- kiedyś widziałam pięknie ozdobiony serwis ale uszka miał tak brzydkie że bym go nie kupiła....

Właśnie przeglądam sobie zdjęcia i jak mi coś wpadnie w oko to wrzucę. Takich jak się Tobie podobają andulka to już masę widziałam, miałabym problem, bo samych białych nie będę kupować teraz by sie coś zdobionego przydało.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no coż, chyba sama sobie będe w tym wątku popisywac. Zrobiłam projekt szafy, może ktoś będzie mial jakies uwagi, zmiany? Te czerwone pionowe linie to zaznaczone mniej więcej drzwi. Maja być dwa na zewnętrznej szynie i trzy na wewnętrznej. Nie wiem czy taki ukląd będzie dobry do korzystania z szafy - te cztery najbardziej środkowe części sa do codziennego użytku - dwie dla męża i dwie dla mnie. Zastanawiam się czy można coś zmienić żeby był lepszy dostęp, bo jeśli chcemy korzystać jednocześnie to zawsze ktoś komuś będzie drzwiami zaslanial część jego szafy. może jedyne rozwiązanie to otwierać szafę w różnym czasie ;)

http://images29.fotosik.pl/277/b6c7ffeb74d2611bm.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jestem....

 

mam pytanko czy to będzie Wasza jedyna szafa?

 

jak się jej przypatrzyłam to nasunęły mi się dwie rzeczy:

 

1. wygodniej jest jeśli drzwi szafy są równe półkom - chodzi o to, że przy tym układzie będzie nieco ograniczone dojście do tych części półek/wieszaków, które zachodzą za drzwi....przy przesunięciu drzwi....

 

2. pawlacz - ja mam niepodzielony na półki....z tego co widzę u Ciebie półek będzie sporo, więc pawlacza bym nie dzieliła....dla mnie jest to jedyne miejsce w domu (poza piwnicą),gdzie wrzucam większe gabarytowo rzeczy.... np wczoraj wrzuciłam do swojego wielgachne, zamykane pudła z ciuchami i butami na lato....gdyby były póki nie zmieściłabym tego wszystkiego :roll:

 

Natomiast jeśli masz w planach drugą szafę to pawlacz można pominąć....natomiast te drzwi bym przemyślała....

 

a tak wogóle to dlaczego tak chcesz by było niesymetrycznie...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aja cos z opóźnieniem, peewnie sobie poszlaś.

Szafa będzie prawie jedyna. W przedpokoju nie przewiduję, w dużym pokoju nie bedzie miejsca na ubrania. Będzie jeszcze pawlacz nad lóżkiem vis as vis szafy, wysokość jakies 50 cm - chyba wystarczy - dlatego tutaj sobie podzielilam, bo wolę wsadzić rzeczy w koszu i je rzem z nim wyjąć, a im wyższa sterta tym trudniej mi dźwignąc cokolwiek. I tak pawlacz sięga do wysokości 280 cm, więc bede miała problem nawet z drabinki tam sięgnąć. Ale przemyślę jeszcze kwestię tej półki bo skoro jej nie będę widzieć to jak coś tam upychać???

A niesymeetrycznie chciałam bo koniecznie chcialam upchnąć po dwie szafy dla mnie i małża, jedna na kurtki itp i schowek na odkurzachz , deskę do prasowania i takie tam. może masz rację i trzeba z czegoś zrezygnować.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, nie ma co zrezygnować - trzeba tylko dokładnie wsio przemyśleć.... i zastanowić się czy np po pewnym czasie nie zacznie Cię doprowadzać do szału to że nie możesz do czegoś swobodnie sięgnąć...albo, że jakaś półka jest nie tak jak powinna... :roll:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no , do szalu to mnie to na pewno będzie doprowadzać, ale cóż zrobić jak nie uroslam....

Bardziej by mnie chyba denerwowało gdyby się okazało że za mało jednak tych półek i źle podzieliłam szafę.

Musze sobie przypomnieć jak była podzielona szafa, którą mieliśmy w wynajmowanym mieszkaniu - w końcu była mniejsza niż ta a mieściliśmy się na paru półkach. Tylko że tam nie mieliśmy całego swojego dobytku.

 

Jeszcze jedn powó takiego dzielenia to chęć wykorzystania w przyszłości w tej szafie elementów z systemu IKEA - jakieś suwane koszyki itp. Jak zrobię nieodpowiednie szerokości półek to będzie już niemożliwe coś dodać. Jeszcze przemyśłę ten ukląd, bo o ile 100 jest potrzebna to te połki 60 cm szerokości za szerokie na koszyki. Tylko czy na półce o szerokości 50 i głębokości 60 da się cokolwiek sensownie ułożyć??? Chyba w dwóch rzędach - bliżej ściany i bliżej drzwi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ach no i jeszcze jedno. Zaplanuj podstawę, uklad. Elementy mozesz dokupić w każdej chwilu montować. Na ubrania kótkie i długie wiszące jest dodatkowy drążek, nie trzeba robić oddzielnej wnęki wystarczy go zamonotwać we wnęce na długie rzeczy i można wieszać jedne i drugie.

Jaki rozmiar ma wnęka? Jakie rozwiązania musza się w niej znaleść?

Osobiście polecam wieszaki na spodnie. Są rewelacyjnym rozwiązaniem. Kosze jezdne na drobiazgi i bieliznę także.

Półek z prawidłami nie mam. Nie trzymam butów w szafie z ubraniami. Na buty będzie cała jedna szafa w wiatrołapie. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mayland, dzieki że zajrzałaś. Pierwszy projekt pokazałam wyżej. Jeszcze nie zmieniłam go żeby były segmenty szerokości 50 cm - chciałam wykorzystać kosze z serii komplement. Ale zastanawiam się czy przy szafie głębokości 60 cm taki układ jest sensowny?czy nie za wąski takie segmenty, jeśli cześć miałaby mieć półki? A może ta część 100cm podzielić na pół od jakiejś wysokości? Jaką wysokość powinna miec część na dłuższe ubrania a jaką na krótsze? Ja mam małe rzeczy (mam tylko 156 wzrostu) ale mąż jest ode mnie sporo wyższy. Płaszczy długich jednak nie nosi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widzę wymiarów :(

 

Jeśli nie masz dużo długich ubrań (ja mam tylko 3 sukienki i jeden zakiet) to zrezygnuj z powierzchni na długie ubrania. Bez sensu robić coś na siłę. Zawsze długą rzecz, a są to zazwyczaj rzeczy wizytowe, można przewiesić na wieszaku na pół. Takie rzeczy zazwyczaj oddaje sie do pralni przed imprezą w celu odświeżenia i prasowania więc.... sprawa byłaby załatwiona :wink:

 

U siebie rozplanowałam tak, by każdy miał miejsce na wiszące krótkie i wieszak na spodnie. Do tego po części z półkami dla każdego. Przy wąskich słupkach wygodniej bedzie dać półki jezdne lub koszyki. Jednak.... co decyduje o cenie szafy? Każdy segment to dodatkowa ścianka boczna. Podział drzwi szafy na 5 części w sytuacji gdy np. 4 w zupełności by wystarczyły to także dodatkowy koszt, i to nie mały. Przemyśl to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak, nie podalam wymiarów. Szerokośc calej zabudowy to jakieś 420-430 cm (można założyć 420 + ścianki) ta pokazana tutaj wersja ma mniej wiecej 100+80+60+60+80+40 Te środkowe częsci można podzielić inaczej.

Teraz myślę nad taką, żeby na te długie rzeczy (kurtki, płaszcze zimowe) byla część pośrodku - wtedy może nie kolidowalibyśmy ze sobą. Część tej 100 podzieliłabym w pionie wspomnianym dodatkowym drążkiem. Albo wykorzystałabym dół na pojemnik na pościel (nie wiem jeszcze czy go damy w tej szafie czy w dodatkowej wnęce, ktora jest obok łózka, naprzeciwko tej szafy.) Podobnie w swojej wieszakowej części - zaplanowałam jedną długą ale to właściwiej na 2-3 dluższe sukienki, reszta z drugim drążkiem. Tylko że on ma jakieś 75 cm, to może te wieszaki u mnie powinny być szerzej a półki węższe? I tak moje rzeczy składają się do 50 cm :-? Wtedy cześć tego słupka z półkami moglabym zagospodarować koszami-szufladami. Najwyższy poziom do jakiego sięgam to 150 cm Wyżej już się muszę wspinać :(

Myśle jeszcze czy tej wnęki na deskę do prasowania i drabinkę nie poszerzyć do 50 cm - tez możnaby częśc wykorzystać na kosze. Miala 40 cm, zeby na dole zmieścil się odkurzacz :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...