Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

okuchnia! (i łazienka) - czyli kto kogo wykończy....


Recommended Posts

hehe, ciekawe czy piesek jest w cenie ;)

Szkłą jest sporo, drzwi sa przez to cięższe... Wybraliśmy takie, bo chcieliśmy ciemne ale żeby nie zaciemniały i tak wąskiego przedpokoju. O trzaskanie się nie baliśmy, bo drzwi będą przesuwne... Ale w kontekście ewentualnych przyszłych potomków zastanawialiśmy się czy nie będą te drzwi pchane i uderzane ;) No ale i tak te to było już ustępstwo w stosunku do najbardziej się nam podobających z takim pasem szkła od dołu do góry... W razie konieczności wymieni się te drzwi na jakąś płytę az potomstwo osiągnie wiek pozwalający na ocenę sytuacji ;)

Zastanawialiśmy się też czy przy takich drzwiach można mieć poczucie intymności w łazience czy sypialni ;) Ale sprawdziliśmy że to szkło daje prześwit na jakieś 5-10 cm , jak ktoś stoi dalej to najwyżej cień widać.....

 

dekory do łazienki sobie poukładałam na podłodze i jakoś duuużo mi się tego wydaje i duuuże lustro. Mam nadzieje,że łądnie to wyjdzie. Jak już całkiem przygotujemy dom do akcji to zrobimy parę pamiątkowych fotek "sprzed"

 

 

aaaa,moze ktoś się natknął - czytałam kiedyś w jakimś dzienniku,ż ktoś samodzielnie odnawiał okna, chciałam zapytać o metodę i nie pamiętam już kto to był :( poszukam jeszcze ale może którejś się kojarzy???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

z tym tematem się ominęłam niestety, więc Ci nie pomogę :wink:

ja odnawiałam okna, ale drewniane, które kiedyś były białe i znów są białe. Trzeba je było zakitować itd, ale teraz to chyba się stosuje silikon zamiast kitu :roll:

 

ja też mam taką szybę, faktycznie dużo przez nią nie widać. No, a z młodym to jest tak, że jest nauczony zamykać drzwi od łazienki jak tylko są otwarte (tam samemu mu nie wolno wchodzić, ze względu na chemię i chyba o tym wie :lol: ).

Więc jak mi tak pier...

tymi drzwiami, to aż mi szklanki się trzęsą, a przy okazji to jeszcze zazwyczaj zamyka drzwi od kuchni i salonu :o :roll: .

Wcale nie z mniejszym rozmachem.

Stąd moja obawa przed jeszcze większą szybą, ale masz rację, że na wszystko jest sposób, jak będzie potrzeba, to się coś na to wymyśli :lol: :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i znów się zgubilam... Ale jeszcze dziś do 22 praca a potem wolneeeeee. Ja Akurat będę miala więcej czasu, więc chyba zajrzę tu i pogadam trochę. Mam nadzieję, że się pojawicie też.

Dzis mam iśc dokończyc przygotowania do remontu. Spróbuję zrobi parę fotek jak to terazz wygląda... Ogarnia mnie chwilami zewątpienie że w tym wszystkim taki chaos mam i niepoukładane. Że sama coś przegapię i nie zalatwię na czas. Ale brak tego czzasu, chorobaaaa...

przypadkiem widzieliśy w sklepie płyte Aristona gazowo-ceramiczną - jest inna trochę niz tamta i szersza, ale NIEPODOBALA SIĘ NAM !!! bardzo źle się zapowiada to połaczenie ceramicznej z metalową płytą. Już nie mam siły do AGD, no... Jeszcze widzieliśmy jedna 5palnikowa gazową, ale ARDO (ukłon w stornę OK) ale nie wiem jak ta firma się sprawdza jeśłi chodzi o taki sprzęt.. W sumie gazowa to gazowa, co tu zmyślac...

ech, jutro bede miała wolne to sie zamelduję i pogadamy o rożnych innych rzeczach, zamiast remontów. Dotąd nie miałam czasu żeby sie wlączyc, teraz może sie uda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sama do siebie piszę :/ Byliśmy dziś znow robić czystki w domku. Ciągle coś jest do wyniesienia, już nie mam sily segregować co wyrzucać co zostawiać (nie moje rzeczy zwłaszcza...) Zrobilam pare fotek naszego asalonu i sypialni (to akurat najmniej będzie zmienione, ale tam dało się zrobić cokolwiek) no i zapomnieliśmy aparatu :( Już niedługo pojawią się zdjęcia z ruinacji... Jeszcze sie nie zaczęło a już jestem zmęczona. Może to przez tą niepewność co będzie...

Poszliśmy dziś powybierać plytki do kuchni. Znaleźliśy coś o odpowiednim rozzmiarze - taki sam jak plytki na podloge co przy planowanej listwie byłoby dobrym rozwiązaniem... ALE płytki były błyszczące - takie jak niegdyś do łazienki. I tu się zaczęłam zastanawiać czy takie płytki nie sa obciachowe jakieś?? Nie potrafię sobie wyobrazić jak one będą wyglądać w jednym pasie, może nieźle, ale boję się trochę czy to nie będzie wyglądać jak w sklepie mięsnym z dawnych lat ;)

drugi moj typ to inwerno - nie jestem pewna czy sie zgra kolorystycznie z podłoga, ale jest taka szansa.... Te przynajmniej wiem że z nowszych kolekcji i pasuje chyba do listwy podobnej do drewna...

mam już dośc tego wybierania, jeszcze meble i sprzęt do kuchni - ostateczna rozzgrywka

ja bym już sobie chcialą zaslonki p[owybierać albo coś innego mniejszego kalibru, buuuu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie jest dobra :wink:

no cóż, ja mam budzik w pokoju obok...

codziennie 6.00 rano pobudka, bo trzeba dać pić i jeść :roll:

czasem jeszcze poleżę z godzinkę a młody w tym czasie dewastuje chatę :roll: :o

jak się w końcu zwlekam to nie wiem gdzie ręce wsadzić, żeby ogarnąć ten bałagan :lol: :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie jest dobra :wink:

no cóż, ja mam budzik w pokoju obok...

codziennie 6.00 rano pobudka, bo trzeba dać pić i jeść :roll:

czasem jeszcze poleżę z godzinkę a młody w tym czasie dewastuje chatę :roll: :o

jak się w końcu zwlekam to nie wiem gdzie ręce wsadzić, żeby ogarnąć ten bałagan :lol: :lol: :lol:

 

To zastosuj metode mojego ojca - siedz z mlodym do 12. Bedzie spal do 10 jak nic. :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak, pamiętam to z wizyt u chrzesniaka. Jeszze zawsze się upierał żeby ze mna akurat spać - mamusia byla wniebowzieta, że wreszcie później wstanie..

ustawiam ten czasi coś nie moge w odpowiednią strefę trafić...

 

Ja mam "Kaliningrad, Afryka Pd." i jest gites... :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...