Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

jak zabezpieczyć balustrady dębowe??


Recommended Posts

Witam,

Czy ktoś z was ma doświadczenie, albo orientuje się w tym temacie??

Wybraliśmy z żoną balustrady dębow drewniane, i mam pytanie czym je zabezpieczyć? Z tego co wyczytałem to dąb ze względu na swoję budowę się nie da impregnować, w takim razie jak zabezpieczyć balustrady(zewnętrzne)? Lakierem, bejcą? - jakie firmy polecacie.

Oczywiście chcciałbym je pomalowac na odpowiedni kolor..

Dzięki za pomoc

 

pozdrawiam

wazik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No własnie też mi się wydawało że jedynie lakierobejcą to można potraktować, pytanie teraz jaką?? Słyszłem że tikkurila to całkiem dobra firma, czy ktoś może polecic inną??

Czy może wybrać sosne zamiast dębu ją zaimpregnować??

proszę o rady..

 

pozdrawiam

wazik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja swoje debowe meble (stojace na zewnatrz) traktowalam lazura ochronna V33, tak samo postapilam z olchowymi sztachetami z ogrodzenia i tak samo zrobie z pozostalymi elementami na zewnatrz ( np podbitka).

Zeby nie bylo- traktowalam kolorem jasny dab... choc trudno mowic o kolorze, lazura jest przezroczysta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Czy ktoś z was ma doświadczenie, albo orientuje się w tym temacie??

Wybraliśmy z żoną balustrady dębow drewniane, i mam pytanie czym je zabezpieczyć? Z tego co wyczytałem to dąb ze względu na swoję budowę się nie da impregnować, w takim razie jak zabezpieczyć balustrady(zewnętrzne)? Lakierem, bejcą? - jakie firmy polecacie.

Oczywiście chcciałbym je pomalowac na odpowiedni kolor..

 

Cóż, widzę że sam sobie udzieliłeś odpowiedzi na pytanie dlaczego drewna dębowego raczej nie stosuje się na zewnątrz. Da się go zaimpregnować/pomalować jedynie powierzchniowo bo nic nie wsiąka co oznacza że to zabezpieczenie na krótko i trzeba będzie często odnawiać. Zwłaszcza jeśli jest wystawione na częste działanie UV :(. Ale jak już zrobiłeś te balustrady to popróbuj jakieś lakierobejce dobrych firm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...