Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tu się gada


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

jedyne co mogę wydusić,to PIĘKNĄ MASZ WIĘŹBĘ NA DACHU

Czekam na dalszą relację :roll:

Co do koloru czereśni,są różne odcienie jasne,ciemne,przypominające pinię

 

Dziękuję :lol: Też straaaasznie mi się podoba :lol: :lol: 8) :lol: :lol:

 

A u Ciebie też, widzę, że ruszają z więźbą :) Trzymam zatem mocno kciuki!!! :):):):):):)

 

pozdróweczki

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dojrzałam,że jest kolejny wpis w Twoim dzienniku :) Mówię hola-hola

oglądanie tych zdjęć musi mieć specjalną oprawę,więc sparzyłam swoją ulubioną kawkę i z pełnym namaszczeniem zasiadłam i oglądałam :o :o :o

Prawie gardło sobie poparzyłam :wink: tak mnie wciągnęło, a kawa gorąca.

Madzia co ja Ci będę słodziła, dobrze wiesz jak jest,że że że

Twoi cieśle dekarze zapierniczają,że aż u mnie na kujawach czuć porywy wiatru od ich roboty. Ale efekty widać dach jest super. Zapewne dziś lub jutro zaczną

kłaść dachówkę.

Co do koloru na desce okapowej, na pewno będziesz malowała jeszcze raz, więc będzie ciemniejsza

Pozdrawiam :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

waldek72, maryna, kotecek, TomKa, kamlotek, naLeśnik

 

kochani dziękuję za gratki i wogóle :oops: :lol: a sąsiad sprawił się dobrze 8) i zdjęćka wklejone. Zapraszam do oglądania i komentowania. :D

TomKa, naprawdę obfotografowałam więźbę i nie tylko z każdej strony ( w sumie 362 zdjęcia :o ) ale nie mam takich mocy przerobowych, żeby choć 10% z tego pokazać na forum. :( Ale naprawdę się starałam... Zresztą kto chciałby (oprócz mnie oczywiście :wink: ) oglądać każdą belkę... :wink: :roll:

 

pozdróweczki

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dojrzałam,że jest kolejny wpis w Twoim dzienniku :) Mówię hola-hola

oglądanie tych zdjęć musi mieć specjalną oprawę,więc sparzyłam swoją ulubioną kawkę i z pełnym namaszczeniem zasiadłam i oglądałam :o :o :o

Prawie gardło sobie poparzyłam :wink: tak mnie wciągnęło, a kawa gorąca.

Qrcze, no to nic, tylko lody Ci musze postawić dla ochłody gardziołka, skoro sprawca jestem. :oops: Sprawczyni, znaczy się :wink:

 

http://www.strykowski.net/zdjecia_desery_ciastka_kawa_fotografia/Lody_mix_3_253.jpg

:):):)

 

 

Madzia co ja Ci będę słodziła, dobrze wiesz jak jest,że że że Twoi cieśle dekarze zapierniczają,że aż u mnie na kujawach czuć porywy wiatru od ich roboty. Ale efekty widać dach jest super. Zapewne dziś lub jutro zaczną

kłaść dachówkę.

Co do koloru na desce okapowej, na pewno będziesz malowała jeszcze raz, więc będzie ciemniejsza

Pozdrawiam :lol:

 

Aaaaa! To temu w telewizorni mówili o niespodziewanych porywistych wiatrach wiejących ostatnio na Kujawach :lol: :wink: :lol: :wink: :lol: :wink:

 

buziaki :)

 

PS Jak ruszą z dachem u Ciebie to u nas będzie halny zapewne :wink: :wink: :wink: :wink: :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha,zapomniałam się spytać :oops: kiedy będą kładli dachówkę?

nie zapomnij o bierzącej fotorelacji :lol:

 

Nie wiem. Zaczęli dzisiaj albo zaczną jutro. Odpuściłam sobie dzisiaj wyjazd na działkę, bo moja marna osoba nijak nie chce się roztroić. :cry: Chęci są. Ale wiesz, fizyczny brak możliwości. :cry:

 

Poza tym użeram się z tynkiem żywicznym na kominy. Wszędzie na zamówienie :evil: A jak mówię, że potrzebuję jedno góra dwa wiaderka, to mnie po kiju spuszczają. Wrrr. :evil:

 

A propos fotorelacji, dobrze że przypominasz :lol: Baterie do "ojparatu" muszę naładować :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"FOBOS M-4 ma postać granulatu proszkowego barwy białożółtej, będącego mieszaniną soli nieorganicznych z niewielkim dodatkiem soli organicznych - potęgującym działanie biochronne. Jest produktem przeznaczonym do konsewacji drewna w celu zabezpieczenia przed działaniem ognia, grzybów domowych, grzybów pleśniowych oraz owadów – technicznych szkodników drewna. Nadaje drewnu cechę niezapalności. Jednocześnie nie obniża wytrzymałości drewna, nie powoduje korozji stali. Do impregnacji stosuje się roztwory wodne preparatu.

Zawartość substancji biologicznie czynnych w przeliczeniu na 1 kg preparatu: tetraboran disodowy – 26 g, czwartorzędowe związki amoniowe, benzylo-C12-C16-alkilodimetylo, chlorki - 17 g, butylokarbaminian 3-jodo-2- -propynylu - 1,3 g. g."

 

Hmmm... Asia, może lepiej poczekać aż wyschnie. Strzeżonego....pan bóg strzeże. Ja tam chemik nie jestem ale z tego co pamiętam to borany to właśnie sole boru. Z tego się robi boraks na robale właśnie. Ja miałam Altaxin sól przeciwogniową i robalową i tam na przykład był kwas borowy i czteroboran sodu dziesięciowodny.... To chyba jest ten tetraboran disodowy... :roll: Chociaż, nie... dziesięciowodny to chyba jakiś wodzian by był... Qrde, trzeba się było uczyć, a nie na wagary latać :oops: Teraz mam braki... W każdym razie dawali to tam, gdzie membrana nie dotyka. Ale całkiem możliwe, że się nie znam. Sorry, nie chcę Cię tu stresować,:oops: nie od tego jestem, tylko od przyjacielskich pogaduszek :lol: :wink: Nie gniewasz się? :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro mam zamiar zadzwonić do Sadolinu i zapytać się o Sadolin extra pinia,dziś weszłam na ich stronę i tam pinia jeszcze jest w ofercie.

 

Daj znać co się dowiesz. Bo mi w sklepach mówili, że Sadolin wycofuje ten kolor z produkcji, bo słabo idzie :o Chyba, że to sklepy wycofują się ze sprzedaży... :x :roll:

Asia, mówię Ci, wściekła jestem taka o ta czereśnię, że nie pytaj! :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NO co Ty :lol: A swoją drogą skąd Ty to wytrzasnęłaś tak szybko :o ?

Dziś mijają dwa tygodnie od impregnacji,zanim położą membranę minie ok 1,5-2 tygodnie. Więc mam nadzieję,że szlag ani żadne sole nie zeżrą membrany :evil: Od impregnacji do położenia minie ok 4 tygodni,tyle musi wystarczyć i oby wystarczyło :cry:

Ale Madziu wszelkie komentarze i uwagi są jak najbardziej wskazane i pożądane

:p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...