Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tu się gada


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

No chwalę się :oops: :lol: :oops: :lol: Właśnie wyrwałam aparatowi z trzewi JEDNO zdjęcie :0 :D , więc wpisałam do Dziennika...

 

Asiu, bardzo dziękuję za gratulacje, dziękuję Ci za to, że byłaś tu ze mną dotąd, wspierając mnie i będziesz nadal, mam nadzieję 8) :lol:

Trzymam kciuki za Twój domek :lol:

Obyś była równie szczęśliwa, jak ja od czterech dni :lol: :lol: :lol: :lol:

 

buziaki

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Madzia dawno nie widziałam piękniejszego widoku :lol: :lol: :lol:

Mam pytanie, czy wiesz może jak u Ciebie łączono membranę z kalenicą :roll: ? Bo ja już nie wiem :cry:

- znalazłam jedna opinię,że błędem jest przerzucanie membrany przez kalenicę.Gdyż zamykamy kanały wentylacyjne i powietrze nie może swobodnie przepływać pod pokryciem. Należy ostatni pas ułożyć kilka cm poniżej kalenicy

-druga opinia

Kalenice powinny przykrywac minimalnie dwie warstwy membrany. Pasma membrany powinny

byc przełoone przez kalenice i zachodzic na przeciwna strone dachu na min. 20 cm. Jeeli nie jest

moliwe wykonanie takiego zakładu mona połoyc na kalenicy dodatkowy pas membrany. Przy

takiej opcji, do liczby metrów naley dodac długosc kalenicy pomnoona przez 1.5.

I bądź tu mądra

Podpowiedz ,jeśli pamiętasz co robili Twoi specjaliści z membraną i kalenicą, bo na zdjęciach nie widać :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie opcja druga. Bo wentylować się dach ma między membraną a dachówką a nie w ociepleniu. Od przepuszczania pary z domu jest membrana. A przerwa w membranie to woda w ociepleniu. Dla wentylacji przestrzeni pod dachem ( pod dachówką ) w kalenicy, również w tych 4 skośnych ) idzie dodatkowa łata (wyżej niż dachówka ) na niej jest ta taśma typu "opti roll" ( taśma wentylacyjna kalenicy ) i dopiero gąsiory. I tam się wentyluje przestrzeń między dachówką a membraną. Powietrze wchodzi dołem pod okapem tzw wróblówką ( grzebień okapowy ) a wychodzi pod gąsiorami. Dodatkowo mocuje się dachówki wentylacyjne w strategicznych miejscach ( u mnie akurat nad oknami i na każdej połaci pod szczytem ) aby ciąg wentylacyjny nie był zaburzony.

Tak mi się wydaje. Mam nadzieję, że się nie mylę ani ja ani moi wykonawcy. :roll: Producenci membran też sugerują w instrukcjach takie wykonanie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję SSO! Dom się dobrze prezentuje.

To co, znowu się ścigamy? :p Humus chyba jednego dnia zdejmowaliśmy. Moi istalatorzy póki co trochę nieruchawi, więc możemy spotkać się także na finiszu :D

 

A w ogóle obmurowanie więźby to fajna sprawa. Nasi murarze nawet mieli to w umowie, ale się wykpili i nie zrobili. Majster tłumaczył się, że nie wie jak, że się nie da, blablabla - ściemniał jak zawsze. Musiałem potem deskami dziury zabijać aby wichry i wróbelki alarmu nie załączały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...