Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tu się gada


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

hejka :D

 

co do fundamentów, to BĘDZIEMY mieć kostki fundamentowe. Te 25 m betonu to tylko do funfamentu "na równo" z ziemią. Więc deski chyba niepotrzebne? :roll: Zbrojenie miała kupić i zrobić ekipa. Fundamenty kopane mają być jakieś 85 cm-90 cm głęboko i na 40 cm szeroko z rozszerzeniem pod stopy ( cokolwiek to znaczy... :o ) Wszystko co ponad ziemię będzie z bloczka... Po 4 zł znaleźliśmy.

 

A ile Wam wyliczyli metrów betonu?

pozdrówki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, tak, wg projektu (warunki zabudowy jak dla Szczecina) wystarczy 9 m3 betonu - ławy mają 30 cm wysokości na 50 szerokości. Potem ściana fundamentowa 25. U nas, na Podbeskidziu, jest inna strefa przemarzania gruntu i mamy ustalone, że robimy 40 cm szerokości na 90 głebokości w ziemię. I tak chcemy dać z 5 cm mniej.... To chyba dlatego wyszło 25m3 betonu? A Wam ile wyszło z adaptacji projektu? A nad ziemią z kostki betonowej.

Mam jeszcze pytanie - do lanego fundamentu oprócz zbrojenia dajecie czysty beton, czy dokladacie jakichś kamienie lub gruzu betonowego? Skołowana jestem, bo każdy nam mówi inaczej. :roll:

 

Wylewki z chudego betonu na piasek na posadzce będziemy dopiero robili jak będą ściany. Chyba :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twój dziennik Magda jest jak wciągająca książka :lol:

Świetne się go czyta, przy Twoich zapiskach można nabawić się kompleksów polonistycznych :oops:

 

Teraz to już naprawdę się zaczęło - pamiętam to podekscytowanie i ogólnie przyjemy stan na początku budowy :lol:

Hahaha i też mi się koparki, ziemia i pustaki śniły po nocach :roll:

Pozdróweczki i do zobaczyska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Jaki fajny dziennik! :D

Napisałaś na początku, że od dawna lubiłaś oglądać projekty i "ustawiać" je pod swoje potrzeby. Powiem ci, że miałam takie samo hobby projektowe - jeszcze nawet mi się nie śniło, że na serio będę kiedyś budować dom, a coś mnie do tych projektów ciągnęło jak magnes :lol: Kupowałam katalogi, masę gazet, w których były projekty, a kiedy założyłam sobie internet, to dopiero się zaczęło 8) Teraz widzę, że to wszystko miało sens, bo to analizowanie, przerabianie, "adaptowanie" zaoowocowało mocno ugruntowanym przekonaniem, jaki ma być ten mój dom. Kiedy wybierałam PRAWDZIWY I OSTATECZNY projekt - wiedziałam, czego chcę. Nieraz jeszcze analizuję jakieś projekty, nie przeszło mi to tak całkiem :wink: Bo jakbym np. wygrała wreszcie w lotto - to mogłabym zbudować nastęny domek :lol: :lol: :lol:

 

Ale się rozpisałam :wink:

 

Pozdrawiam i życzę powodzenia w dalszej budowie, trzymam kciuki i na pewno będę zaglądać do ciebie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Magduśka :lol:

Ile będziesz mieć okien dachowych, bo jeśli tyle co ja to cena za dach chyba całkiem, całkiem :lol:

Zazdroszczę opalenizny, ja jak sobie siądę na leżaku w ogrodzie u mamy to po dwóch minutkach mam po opalaniu :wink:

moje absorbujące pociechy nie dadzą mi się zrelaksowaći :wink: :lol:

A ze zdjęciami na budowie miałam tak samo - te moje spece zasłaniali twarze, chowali się..... Tak jakbym nie miała komu innemu robić zdjęć... :wink: :lol:

 

Fajnie, że leci do przodu :)

Buziaczki

kasia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki fajny dziennik! :D

Napisałaś na początku, że od dawna lubiłaś oglądać projekty i "ustawiać" je pod swoje potrzeby. Powiem ci, że miałam takie samo hobby projektowe - jeszcze nawet mi się nie śniło, że na serio będę kiedyś budować dom, a coś mnie do tych projektów ciągnęło jak magnes :lol: Kupowałam katalogi, masę gazet, w których były projekty, a kiedy założyłam sobie internet, to dopiero się zaczęło 8) Teraz widzę, że to wszystko miało sens, bo to analizowanie, przerabianie, "adaptowanie" zaoowocowało mocno ugruntowanym przekonaniem, jaki ma być ten mój dom. Kiedy wybierałam PRAWDZIWY I OSTATECZNY projekt - wiedziałam, czego chcę. Nieraz jeszcze analizuję jakieś projekty, nie przeszło mi to tak całkiem :wink: Bo jakbym np. wygrała wreszcie w lotto - to mogłabym zbudować nastęny domek :lol: :lol: :lol:

 

Ale się rozpisałam :wink:

 

Pozdrawiam i życzę powodzenia w dalszej budowie, trzymam kciuki i na pewno będę zaglądać do ciebie :)

 

Witaj Amonite :lol:

 

miło mi Cię gościć u mnie :p

 

W kwestii projektowej: ja też nie porzuciłam moich katalogów 8) wiesz, jak to kiedyś napisała moja mentorka :wink: kasia_w: każdy buduje dom, na jaki go stać. No więc budujemy taki, jaki spełniać będzie to absolutne, nieodzowne minimum, mając jednocześnie szansę na ukończenie dzieła. Ale gdyby człowiek miał nieograniczone możliwości finansowe... zbudowałby i drugi i trzeci dom! Mam taki własny, "autorski", projekt "mojego" domu - może kiedyś, na innej działce, w innym życiu... :wink: Tymczasem cieszę się moim budującym się arcymalutkim domeczkiem. Ale nie rezygnuję całkiem z tych większych marzeń. Bo kto wie? :roll: A jeśli nawet nie - to fajnie mieć marzenia...

Pozdrawiam cieplutko i życzę powodzenia! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Magduśka :lol:

Ile będziesz mieć okien dachowych, bo jeśli tyle co ja to cena za dach chyba całkiem, całkiem :lol:

 

Buziaczki

kasia

 

Hejka Kasiu

 

No właśnie do wyceny podałam tylko po jednym oknie plus klatka schodowa - więc w sumie pięć marnych sztuk! :cry: Muszę poszukać w innych hurtowniach!

A jaką dawaliście folię? Podwójną czy potrójną?

 

Kurcze, Kasia, muszę pogadać, bo mam tyle wątpliwości!!!! :roll:

 

Buziaki M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Magduśka :lol:

Ile będziesz mieć okien dachowych, bo jeśli tyle co ja to cena za dach chyba całkiem, całkiem :lol:

 

Buziaczki

kasia

 

Hejka Kasiu

 

No właśnie do wyceny podałam tylko po jednym oknie plus klatka schodowa - więc w sumie pięć marnych sztuk! :cry: Muszę poszukać w innych hurtowniach!

A jaką dawaliście folię? Podwójną czy potrójną?

 

Kurcze, Kasia, muszę pogadać, bo mam tyle wątpliwości!!!! :roll:

 

Buziaki M.

 

Magdusia zapraszam jak zwykle; jak będziesz miała chwilkę to dzwoń i możemy się spotkać :lol:

A folie to mieliśmy Tyvek.........pojedyńczą :roll:

 

Pozdróweczki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...