Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tu się gada


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Hej chłopaki :D

Nie kumam już całkiem o co chodzi z tymi belkami :roll: Ty, Waldek, rozumiem wykładałeś poziomo dno stropu deskami na to zbrojenie i lałeś beton? A belki 12x12 były dodatkowymi pionowymi stemplami oprócz tych stempli "właściwych" tak? :roll:

A Tobie, Naleśnik chodziło o to, że jak sie zamiast desek położy belki to bedzie to sztywniejsze i nie trzeba tylku stempli, tak? :roll:

 

A wogóle to ja głupia jakaś jestem ( nic nowego :wink: ), bo myślałam, że jak mam tą terrivę czy jak jej tam, to te betonowe zbrojone poziome belki opierają się bezposrednio na pionowych stemplach... Nie wiedziałam, że między to ito trzeba jeszcze pakować deski... :o :roll:

Nalesnik, nie wrzuciłbys mi tu jakiegoś zdjęcia z tego stemplo-deskowania? Bo na stronie masz tylko stop od góry a nie od dołu...

 

Dzięki i pozdrówki dla obu panów :D

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Madguśka

Betonowe belki stropowe opierają się na ścianach nośnych.

Pod belki stropowe daje się stemple.

A między belki stropowe daje się pustaki.

 

i tyle....

 

Tutaj jest wszystko napisane:)

http://www.wienerberger.pl/servlet/Satellite?pagename=Wienerberger/Page/CallArticle05&cid=1077526673740&sl=wb_pl_home_pl

 

Pozdróweczki, kasia[/url]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej chłopaki :D

Nie kumam już całkiem o co chodzi z tymi belkami :roll: Ty, Waldek, rozumiem wykładałeś poziomo dno stropu deskami na to zbrojenie i lałeś beton? A belki 12x12 były dodatkowymi pionowymi stemplami oprócz tych stempli "właściwych" tak? :roll:

A Tobie, Naleśnik chodziło o to, że jak sie zamiast desek położy belki to bedzie to sztywniejsze i nie trzeba tylku stempli, tak? :roll:

 

A wogóle to ja głupia jakaś jestem ( nic nowego :wink: ), bo myślałam, że jak mam tą terrivę czy jak jej tam, to te betonowe zbrojone poziome belki opierają się bezposrednio na pionowych stemplach... Nie wiedziałam, że między to ito trzeba jeszcze pakować deski... :o :roll:

Nalesnik, nie wrzuciłbys mi tu jakiegoś zdjęcia z tego stemplo-deskowania? Bo na stronie masz tylko stop od góry a nie od dołu...

 

Dzięki i pozdrówki dla obu panów :D

M.

 

Mówiąc belki mam na myśli tzw kantówki..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

deski sa tam gdzie bedzie lany beton, czyli w okolicach schodow, dokladnie nie wiem.

 

Z dzieckiem stoje przy pokoju zrobionym z garazu, jeszcze bez scianki dzialowe.

 

A ja jestem wkurzona, nasz sobie zazyczyl 230 stempli a wykorzystal z polowe tego. No oczywiscie tyo nie jego kasa wiec moze se wymyslac ilosci materialow z kosmosu, a ja 2 razy wiecej za wszystko zaplace :evil:

 

Teraz jestem na maksa wkurzona bo zginelo nam zbrojenie, wcielo nam drewno, kupujemy wszystko podwójnie a nie stać nas na to :x Juz mi zbrzydla ta budowa ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Martusia! :D

 

No z tymi stemplami to przegięcie, ale zbrojenie i deski?!! :o No szok!!!! Przecież tego nie da się wynieść na plecach?!! :o

 

Co do betonu, to naLeśnik pisał jak to się oblicza. Nie wiem ile tego bedzie na strop, moi na okrągło ( czyli licząc dom 10 m x 12 m ) wyliczyli mi z wieńcami jakieś 10 m3 betonu. Więcej niż bym chciała 8) :( No, ale na zalanie płyty posadzki na gruncie poszło dokładnie 12,5 m3 i brakło jakies metr - półtora ( bo tyle nam nie dowieźli. A zamówiliśmy akurat 14 m3. I tyle byłoby w sam raz.

Więc nie wiem jak przy stropie? :roll: Tam idzie cienko górą, ale dużo w belki i wieniec... :roll: Trzeba zapytać Bungo i Kasię. Kasia mi mówila ale cenowo a nie ilościowo a nie wiem po ile chodził beton w zeszłym roku... :roll:

 

Słuchaj, zrobic możesz jeszcze tak: Zamówić gruszkę np 9 czy 10 m3 i drugą 6 m3 wstępnie. Najwyżej dowiozą. Albo trzy małe gruszki i najwyżej z tej trzeciej zrezygnujecie?

 

Trzymaj się i nie daj się! :D

 

ps Jeśli choć trochę Cię to pocieszy, to ja mam taki wqu...w że nie pytaj. NAWET NIE CHCĘ MYŚLEC JAKI BĘDĘ MIAŁA SUFIT W DOMU :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marta, naleśnik napisał mi odnośnie wyliczania betonu coś takiego:

 

W mnie jest 77m2 terivy, pustaki maja 21 cm a daliśmy 4cm nadbetonu.

Kierbud mi podał normę chyba 0.075m3 na 1m2 do tego dodałem wieńce plus płyta nad wykuszem.

 

Nie pytaj mnie jak wyliczać wieńce. :o Chyba długość bieżąca murów zewnętrznych x wysokość stropu x grubość, tj. szerokość wieńca. :roll: Objętości stali chyba nie ma sensu obliczać i odejmować... :wink: Ale głowy za to nie dam, nigdy się bowiem nie kochałyśmy. Matematyka i ja. :wink: Niech się ktoś mądrzejszy wypowie.

 

naLeśnik, nie gniewasz się, że sekrety "prywatnych wiadomości" tu zdradzam? :wink: A może powiesz, jak te wieńce trzeba policzyć? :lol:

 

pozdrówki M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....naLeśnik, nie gniewasz się, że sekrety "prywatnych wiadomości" tu zdradzam? :wink: A może powiesz, jak te wieńce trzeba policzyć? :lol: ....

no pewnie że nie gniewam się :)

a wieńce liczy się dokładnie tak jak napisałaś wyżej, mb muru x szerokość wieńca x jego wysokość. Oczywiście nie ma sensu pomniejszać kubiki na stal bo i tak cześć betonu poleci w pustaki no chyba że zrobiło się na murze zaprawą cementową wyrównanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, o tym zasmarowaniu pustaków to ja już moim fachowcom ze trzy razy mówiłam. Raz delikatnie napomknęłam, bo co głupia baba się będę wymądrzać, drugi raz niesmiało zapytałam, trzeci, dałam se spokój z dyplomacją i wywaliłam: czy zaślepicie mi zaprawą te pustaki coby beton sie przy laniu wieńców nie wlewał? To mi powiedział szefo, że nic się nie nalej, bo B-20 jest za gęsty i szybko stygnie. Jasne. Bo jak mu udowodnię że nie? :evil:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czytam Twój dziennik i strasznie mi przykro a przede wszystkim jestem wściekła jak można tak bezczelnie żerować i oszukiwać :evil: :evil: Może zerwij umowę, nie zapłać mu ani grosza i daj sobie z nimi spokój? Przecież to co robi twoja ekipa to rozbój w biały dzień :o Ja narzekam na swoją, ale w porównaniu z twoimi to moi naprawdę coś robią. Poszukaj zastępczej ekipy, może ktoś ma wolny termin na dokończenie ci stanu surowego (w sumie niewiele zostało).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka

Dzięki za współczucie i dobre słowo. :) Jestem u kresu wytrzymałości. Jeśli nie wydarzy się coś dobrego, to chyba dam sobie spokój. Szkoda zdrowia. :cry:

Wiesz, najgorsze jest to, że zerwanie z mini umowy jest niekorzystne dla nas a nie dla nich. Napiszę Ci na PW co zrobili. Nie chcę tutaj, bo się jeszcze jakiś inny gnój nauczy i kogoś wykiwa. :evil: Nie rozumiem, czemu ludzie są tacy niesłowni i nieuczciwi?!!! Uczą ich tego specjalnie w dzieciństwie czy jak? :roll: Chciałabym, żeby tylko dokończyli ten p..przony strop, ogrodzili działkę, rozliczyli się, wzięli resztę zapłaty i poszli sobie w cholerę. :evil: I żebym już nigdy w życiu żadnego na ulicy nawet nie spotkała! :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...