Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tu się gada


Recommended Posts

wszystko możliwe, nie zdziwię się jak będziesz nawet uwertury wykonywała;), widać po wpisach,że masz niespożytą siłę,a ja nie mogę się doczekać,kiedy zaczniesz swoją wykończeniówkę,aż nogami już przebieram:yes:. Wtedy dopiero oczy będę mi wychodziły na te wszelkie szarości i nie tylko:D. A już chciałam rozdziawę wstawić,ale się powstrzymałam;)

niespozyta siłe.... czy ja jestem na duracellach czy jak? ;) Śmiesz żartowac wacpanna:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

no poczekaj poczekaj

jak na razie jeszcze włosów z głowy nie wyrywam, choć majstry mnie dość szybko wyprowadzają z równowagi.

ale niestety przy moim zdecydowaniu, podczas wykończeniówki wykończę się

ja nie wim jak ten dom ma wyglądać umeblowany - koszmar

na razie wiem tylko, że okna będą w kolorze złoty dą jak większość okien w okolicy

elewacje w kolorze kawy z mlekiem z kremowymi wykończeniami wokół okiem - prawie jak na najnowszej okładce Ładnego Domu , no chyba że mi przejdze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nareszcie ktoś mnie rozumie

jak czytałam o tym twoim poletku gliny to ciepło mi się na duszy zrobiło

ja ostatnio - było to przed deszczami postanowiłam dziurę na drzeweka wykopać - efekt jest taki, że drzewka cały czas czekają na wkopanie

 

a dobra rada od autochtona odnośnie gliny - najlepiej kopać dzień po deszczu, tak, zeby glina nie była już "ślizgawką" czyli nadmiar wody odpłynął, wtedy daje się szpadel wbijać, ale pewnie już o tym wiesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem wiem i skrzętnie z tego korzystam :)

 

Ale pamiętaj ze jak popada ostro to swieżo posadzone drzewa przewracaja się w tej glinianej donicy :( O gniciu nawet nie wspominam :(

O kwaśnolubnych w zasadzie mozna zapoomniec, chyba ze się ma fioła jak ja :oops: to trzeba cała rabate zrobic od nowa - wykopac długi pas gliny tak na 80-100 cm głęboki. Wysypac dół kamieniami, zwirem itp, na to piach, lekka zienia, znów piach, na to kwaśna ziemia zmieszana z torfem, w to roślina, przykryc korą. I od calej rabaty najlepiej dolem zrobić odpływ. Duzo pracy i kasy, ale coś za coś. Ablo glina albo rododendrony ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a rododendrony normalnie nie urosną?

tu wyszła moja znajomość ogrodnictwa

ja mam w planie nawieżć ziemię i dopiero w tej ziemi sadzić roślinki

na razie w planach są:

truskawki, poziomki, borówki amerykańskie,

marchewki, pietruszki, sałata, rzodkiewka

drzewka już wstępnie posadziłam na jesieni , ale na czas robyt musiałam wykopać, są to czereśnie, jabłonki, sliwa wszystkie się przyjęły ale nie wiem co będzie po naszych obecnych "interwencjach"

muszę ich zdjęcie zamieścić na forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tych roślin co piszesz, wszystko ci w glinie ładnie urośnie :)

 

Z kwiatami jest gorzej. Jeszcze róże calkiem sobie nieźle radzą, ale kwaśnolubne nie, ani takie co nie lubią ciężkiej ziemi, wilgoci, lub maja wiotkie korzenie.

 

Z doświadczenia wiem , że mlecze pięknie rosną w glinie ;) jak ktoś lubi żółte kwiatki... :p

Edytowane przez madmegs
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na glinie podobno dobrze rosną

-iglaste: choina kanadyjska,cis pospolity,cyprysik groszkowy i błotny, metasekwoja chińska,świerk biały,żywotnik zachodni

-liściaste: dereń biały,irga pomarszczona,jaśminowiec wonny,kalina koralowa,migdałek trójklapowy,ostrokrzew kolczasty,złotokap i leszczyna

 

Ciekawe M. czy akebia pięciolistna będzie dobrze czuła się na glinie,ale chyba nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to na początek kupię tylko dwie borówki amerykańskie

a z kwiatkami to jeszcze nie wiem, ale migdałek przed domem obowiązkowo muszę posadzić.

 

Dzieki Asiu, teraz wiem że mogę go sadzić. a będzie tak na wysokości okna w kuchni, aby z salonu mozna było na niego spojrzeć.

o jaśminowcu też myślałam, ale jedno urośnie na bank - wrzosy a ja bardzo lubię wrzosy

zawsze to jakaś pociecha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Piękna!:D Uwielbiam z Tobą gadać...:cool:

Wklejam link do organizacji pomocy dla naszej forumowej Kachny28 : http://forum.muratordom.pl/showthread.php?161014-Pow%C3%B3d%C5%BA-u-Kachny28-POMOCY!!!!&p=4127539#post4127539

 

Cze :) Vice versa w każdej kwestii :)

 

Dzięki za link do Kachny28 - co za tragedia :cry:

Już się u Malki zameldowałam, bo widzę, że ona stery po ciotce Gośce przejęła ;)

 

Buziaki, muszę zmykać :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty mi już nie rób takich numerów, hęęęęęęę

okolice pozalewane a Królewna milczy.........no co ja miałam mysleć, no co???????

 

ps.....wisisz mi za fryzjera (farbowanie) ,przez Twoje milczenie osiwiałam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

acha jeszcze, ludziska kochani, co tu zaglądacie - ja tu apel mam...

 

Forumowa koleżankę Kachnę28 nam zalało, jest w tragicznej sytuacji. :cry:

Ciotka Małgorzata Dobra Dusza (Małgoś mi za to do tyłka nakopie :p) założyła specjalny wątek.

Skrzyknęli się tam ludzie z FM, którzy chcą i mogą pomóc. Myślę że każda złotówka się przyda, każdy ile może, wykorzystajmy efekt skali. :D

 

Kto ma ochotę i możliwość (bo to niestety nie zawsze idzie w parze :( - takie życie... ) - zapraszam tu:

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?161014-Pow%C3%B3d%C5%BA-u-Kachny28-POMOCY!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty mi już nie rób takich numerów, hęęęęęęę

okolice pozalewane a Królewna milczy.........no co ja miałam mysleć, no co???????

 

ps.....wisisz mi za fryzjera (farbowanie) ,przez Twoje milczenie osiwiałam

 

no mieliśmy tu trochę mokro i trochę strat w majątku jest :cry: ale to pikuś w porównaniu z Kachną, nie ma o czym wogóle mówić. W zasadzie najgorzej jest z mostem do rodziców, bo gmina orzekła że on jest prywatny i w doopie nas ma. A zbudowanie mostka nad urwiskiem to nie takie hop na krowę i mosz cielę... :evil: No i wszystkie mężowe narzędzia do pracy szlag zapewne trafił :( Ale nic to! damy radę :D Grunt że żyjemy, w miarę zdrowi jesteśmy i mamy gdzie spać :D

 

A hairy to ci sama osobiście ufarbuje jeśli chcesz :D Nie mozemy dopuścić do tego bys siwa latała... Bo bym musiała Ci wtedy okazywać szacunek :p

 

A jak tam u Ciebie i chłopaków?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurde, szkoda gratów, ale jak sama mówisz,dobrze,ze tylko tyle.

Sie serio martwiłam ,bo u teściowej basen mają i to raczej nie planowany :(

 

a u nas właśnie tam gdzie jeszcze chwile temu była ulica....mamy rzekę....

 

ps. i tak Ci skopię dupsko za to milczenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...