Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tu się gada


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

nie marudź. :mad: Na moim kompie Rasia zgrywała, było 17 sztuk.

Dostałaś 15. Dwa wywaliłam: jedno z drzwiami bez lampy błyskowej - wyszło żółte jakieś cały urok szarej ścianie odebrało. Piewrsze było kompozycyjnie identyczne i doświetlone - to dostałaś. A drugie to mój łeb z tylnego profilu wypełniający cały kadr i czubek nosa wystający spoza kudłów. Średnio piękne. :mad: Ale jak bardzo chcesz mogę odzyskać z Kosza i Ci wysłać :D

No. I proszę mi tu kalumnii na mnie podstępnie nie rzucać :evil: ;)

Ja i cenzura :o Weź Ty się napij albo co, bo Ci się głupie pomysły rodzą w łepetynie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lucas, deutsche, bgż, wbk, millenium

 

Ale ja wogóle nie rozumiem, jak te kredyty mają działać. Czemu oni mi robią symulację kwotową rat, skoro oprocentowanie jest np Wibor 3m-czny plus marża banku. Wibor, to przecież zmienny jest nie?

Czyli co? Dziś mówią że rata tysiąc a jutro na przykład dwa?

 

Albo oprocentowanie stałe - znaczy, że jak dziś powiedzą że rata na przykład 999,98 to za 30 lat, bez względu na inflację tez będzie 999,98 zł?

 

Poza tym w jednym chcą ubezpieczenie na życie, w drugim nie, w jednym ubezpieczenie domu w drugim nie, w jednym liczą rzeczoznawcę ale mają mniejszą prowizję w drugim płacą za rzeczoznawcę ale prowizja wyższa, i takie tam. Jakie raty, malejące czy równe. Czy to ma jakieś znaczenie jeśli bierze się pod uwagę wcześniejszą spłatę kredytu? Niby pytałam doradcę o to wszystko, ale albo mi to mętnie jakoś tłumaczył, albo ja faktycznie powinnam się przefarbować :oops: ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze i najważniejsze - doradcom nie wierzę, bo nigdy nie przedstawią Ci rzetelnie i obiektywnie oferty, a jedynie te od których mają najwyższą prowizję i nigdy nie wynegocjują dla Ciebie najlepszych warunków, bo zarobią na Tobie mniej. Proste. Negocjuj z każdym bankiem z osobna.

Po drugie - jeśli chcesz spłacić wcześniej kredyt, to zastanów się nad ratami malejącymi, mniej zapłacisz odsetek.

Po trzecie - najistotniejsza w całej umowie jest wysokość marży banku. To jesteś w stanie negocjować. Na wibor czy libor nie masz wpływu ani Ty ani bank.

Po czwarte - ubezpieczenia i tym podobne to są paskudne dodatkowe koszty, do niektórych bank nie ma prawa Cię zmuszać, ale nie każdy o tym wie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałam cały dziennik od dechy do dechy ( zamiast sprzątać, prać i obiad gotować)

 

madmegs

nie zostawiaj mojej ciekawości niezaspokojonej, czuję niedosyt po ostatnim poście . Nie lubię tego uczucia, oj nie lubię. Jak mnie zaintryguje książka to czytam do rana, aż skończę. Twój dziennik jest lepszy od książki, proszę o więcej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...