Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

MODRZEWIOWE KOMENTARZE


Recommended Posts

No w końcu się nowych fotek doczekałam - faaaaajnie już u Ciebie :D

Ty chcesz lecieć z wykończeniówką od razu, że tak Cię dopadły gniazdka, Aniu?

 

będę jechać jak się da i zima mnie nie wyprzedzi i wszyscy fachowcy wyrobią się na zakrętach :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

to nie musi byc gniazdko tylko sam kabel wtedy jak zamontujesz wyciąg to nic nie widac podobnie jest z kratkami w łazience sam kabelek moze byc pod kafelkami z mozliwoscia wycigniecia go w razie potrzeby, a jak znam zycie to w łazience istnieje poxniej potrzeba zainstalowania takowego i wtedy mozna bez psucia efektu podłączyć wyciąg. Osobne bezopieczniki do lodówki i centralki alarmowej sa po to ze jak gdzies wyjedziesz to wszystko sobie wyłaczysz w domu na tablicy elektrycznej a zostanie tylko sam alarm i lodówka.

 

Jaki rodzaj ogrzewania planujesz?

 

plany grzewcze mam bardzo rozbudowane rzeklabym

po pierwsze ogrzewanie gazowe do tego kaloryfery i podlogówka

po drugie kominek w salonie ale to raczej jako efekt wizualny

po trzecie w garażu zrobiłam jeszcze jeden szyb kominowy z wkładem ceramicznym i w razie wojny z Ruskimi podłącze sobie tam coś na wszystko :roll:

do tego solary do podgrzewania wody

instalacja grzewcza będzie miała możliwość podłączenia prądu z zewnątrz tzn do agregatu :roll:

 

No fakt plany grzewcze masz raczej rozbudowane. :o co do kominka to można zrobic jakiś przewód z gorącym powietrzem na poddasze wtedy można w przypadku braku prądu czy awarii pieca po prostu troche dogrzac lub oszczędzic gaz podczas normalnego palenia. Stawianie piecaw w garazu :roll: na paliwo stałe i samochodu sam nie wiem ja bym miał obawy o bezpieczeństwo ppoż. Solary do cuw. zdecydowania tak jak masz kase. :wink: Agregat prądotwórczy - profesjonalny kosztuje dużo taki chinski niewiele jest wart. do samego pieca gazowego mozna kupić duzy ups lub tzw. "grupę podtrzymującą napięcie". Tak czy inaczej rozwiązania mi sie podobają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gaweł nie myślałam o super agregacie :roll: bo to rzeczywiście duży wydatek

ale teraz mam nieduży agregat do ktorego mogę podlaczyć w razie braku prądu lodówkę, piec i np lampę stojącą w salonie :D nie jest to dużo ale wystarcza. Nie mam jednak podłączonego agregatu do sieci i dwoma długimi kablami ciągnę prąd z garażu (wolnostojącego) do domu i to w czasie zimy nie jest zbyt dobre rozwiązanie :-?

Piec w garażu będzie albo w wydzielonym pomieszczeniu albo nie bedziemy tam trzymać w czasie palenia samochodu ( to jeszcze jest do obgadania i przemyslenia )

 

Nie wiem czy przy reku rozprowadza się ciepło z kominka :roll: myślałam żeby na parterze była taka możliwość

 

Dzięki za Twoje uwagi :D ........................ bezcenne :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja będę miała reku, ale od kominka ciepłe powietrze (nie DGP!) będzie dostarczane do sypialni (obok kominka) i łazienki (nad), tzn. będzie kratka zamknięta, którą na wypadek takiego LATA JAK TO NA PRZYKŁAD :evil: bądź też fikania Ruskich :wink: uruchomi się, jak jeszcze/już CO nie będzie działało... Mam nadzieję, że to będzie tak rzadko, że mi się sufit specjalnie nie ufifroli :oops:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ufifroli - daję głowę. i nawet nie tyle sufit co ściana nad kratką

BTW jej się nie da zamknąć. jak będziesz chciała sobie zapalić w kominku to w tych pomieszczeniach stawiam na temperature w okolicach 30 stopni lub powyżej :roll: to już DGP lepsze bo przynajmniej równomiernie rozkłada temperaturę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szwagier ma rozprowadzenie ciepłego powietrza z kominka i ma sporo brudu wokoł wylotów podejrzewałam ze nie dał jakiegoś filtra z oszczędności :roll:

 

zastanawiam się intensywnie nad drzwiami tarasowymi dać otwierane tradycyjnie czy przesywane :roll:

 

idę coś mądrego może przeczytam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szwagier ma rozprowadzenie ciepłego powietrza z kominka i ma sporo brudu wokoł wylotów podejrzewałam ze nie dał jakiegoś filtra z oszczędności :roll:

 

zastanawiam się intensywnie nad drzwiami tarasowymi dać otwierane tradycyjnie czy przesywane :roll:

 

idę coś mądrego może przeczytam :D

 

Ja uzytkuje 5 lat GDP grawitacyjne bez wentylatora i filtrów i jak na razie zadnych zabrudzeń nie stwierdzam. :wink:

 

Co do dzwi tarasowych to zdecydowanie przesuwane sa super, niestety nie :cry: posiadam bo jak stawialiśmy dom to to był szczyt exluzywu a załuje bardzo. Zresztą co sie tyczy okien to wszedzie tam gdzie mozna je umyc w prosty sposób z zewnątrz polecam ona nieotwieralne , bo sa tanie , niezawodne, i trudniej sie włamać. Główny koszt w oknie to tak na prawde okucie a okna stałe sa ich pozbnawione. Dlatego na balkon wybrałbym jakaś zaj,... stą witrynę w 1 lub 2 taflach i do tego przesuwane wygodne na szerokość dzwi. Cena takiego rozwiazania na pewno bedzie do przyjecia :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tam gdzie sie dalo daję fixy czyli 5 okien w wykuszy i jedno w kuchni (drugie w kuchni chcę mieć otwierana w razie jakiegoś przypalenia) i jedno w sypialni na dole . Zostaje jeszcze okno w gospodarczym i ono chyba zostanie z mozliwością otwarcia.

 

jednego czego obawiam sie przy przesuwanych drzwiach tarasowych to że będzie tak jak szafami można odsunąć jedno skrzydlo a drugie zostaje na stałe zamknięte :roll: wyjście na taras ogranicza się tylko do jednego skrzydła :roll:

 

teraz mogę otworzyć drzwi na oścież i w salonie czuć się jak w ogrodzie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym skrzydło trzeba czyms podpierać bo na naszych terenach wiatry himalajskie wieja i przeciagi w domu tez się tworzą. Jes jeszcze dodatkowy problem firanki :wink:

 

no muszę to przetrawić wszystko :D

firanek nie posiadam :roll:

pod drzwi wrzucam poduszke z sofy i się nie zamykają (mam dużo poduszek można wojnę na poduszki urządzić :lol: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ufifroli - daję głowę. i nawet nie tyle sufit co ściana nad kratką

BTW jej się nie da zamknąć. jak będziesz chciała sobie zapalić w kominku to w tych pomieszczeniach stawiam na temperature w okolicach 30 stopni lub powyżej :roll: to już DGP lepsze bo przynajmniej równomiernie rozkłada temperaturę.

Słoneczko zamyka się - moi rodzice tak mają w łazience na górze i chyba nigdy jej nie otwierali :wink: Nic nie dymi, nic się nie syfi, na pewno nie jest gorąco - jak dotkniesz tej kratki w trakcie palenia w kominku to rzeczywiście jest ciepła, ale nie na tyle, by ogrzać pomieszczenie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm.. temat okien.. jeju ile ja się nadumałam :roll:

ale w końcu zostawię tak jak w projekcie - czyli wszystkie wieli okna i dzrwi tarasowe w salonie dzielone na trzy.. a co za tym idzie nie będzie przesuwki :cry: bo mogłaby miec tylko 90cm, a to zdecydowanie za mało.. no i ramki zewnętrznej nie da się na nich zamontować, więc musiałabym zrezygnowac ze szprosów na wszystkich oknach.. trudno.. może w następnym domu :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ufifroli - daję głowę. i nawet nie tyle sufit co ściana nad kratką

BTW jej się nie da zamknąć. jak będziesz chciała sobie zapalić w kominku to w tych pomieszczeniach stawiam na temperature w okolicach 30 stopni lub powyżej :roll: to już DGP lepsze bo przynajmniej równomiernie rozkłada temperaturę.

Słoneczko zamyka się - moi rodzice tak mają w łazience na górze i chyba nigdy jej nie otwierali :wink: Nic nie dymi, nic się nie syfi, na pewno nie jest gorąco - jak dotkniesz tej kratki w trakcie palenia w kominku to rzeczywiście jest ciepła, ale nie na tyle, by ogrzać pomieszczenie :D

 

słoneczko wszystko zależy od odległości między kominkiem a kratką i tego ile ciepła tam wali. taka kratka nie jest szczelna - to nie właz w apollo 13. a ciepło chce zapierdzielać do góry i ma gdzieś to że jest nieproszone. zwłaszcza jak wali tłumnie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm.. temat okien.. jeju ile ja się nadumałam :roll:

ale w końcu zostawię tak jak w projekcie - czyli wszystkie wieli okna i dzrwi tarasowe w salonie dzielone na trzy.. a co za tym idzie nie będzie przesuwki :cry: bo mogłaby miec tylko 90cm, a to zdecydowanie za mało.. no i ramki zewnętrznej nie da się na nich zamontować, więc musiałabym zrezygnowac ze szprosów na wszystkich oknach.. trudno.. może w następnym domu :wink:

 

ja nie mam problemu - u mnie żadne okno nie jest dzielone :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...