Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

MODRZEWIOWE KOMENTARZE


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ja mam wszedzie to znaczy ze nie mam w ogole kaloryferow, tzn mam tylko w lazienkach jako suszarki na reczniki ale tez na niskie parametry. Przede wszystkim uwielbiam chodzic na bosaka i dlatego zawsze taka nie zimna podloga mi sie marzyla, dwa chcielismy kociol bezobslugowy-czytaj na gaz, ale jednoczesnie jak najbardziej oszczedny, zdecydowalismy sie na kondensat ktory najlepiej pracuje na niskich parametrach, wiec jesli chcemy wykorzystac kondensacje to albo kaloryfery trzeba przewymiarowac albo zrobic podlogowke. jasne ze bylaby tez kondensacja jakby sie zrobilo uklad mieszany ale tak dziala lepiej :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też się przekonałam do wszędzie. Nie cierpię kaloryferów i nigdy nie wyobrażałam sobie ich w reprezentacyjnych miejscach. Potem się dowiedziałam że podłogówka to wcale nie znaczy kafle/panele. Potem się naczytałam, że w sypialni to wcale nie szkodzi, a wręcz przeciwnie: jest zdrowsze, bo alergie.

A skoro można wszystko na tę podłogówkę kłaść, łącznie z parkietem, to już nie kumam dlaczego ktoś mógłby chcieć mieć obleśny kaloryfer (piękny kosztuje więcej niż podłogówka : 8) ), ciepło w prawą rękę i zimno w lewą, czarny osad z kurzu nad grzejnikiem, latające w powietrzu koty (no dobra, dobra, przesadzam trochę :wink: ) i zimno w nóżki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Upssss...... a ja całe życie byłam przekonana, że przy alergikach, to powinno sie wystrzegać podłogówki. :roll: A w salonie podłóg w DLH w Wawie powiedziano mi, że skoro chcę mieć dechy z Merbau, to one zupełnie się nie nadają na podłogówkę. :o I będąc o tym przeświadczona, mam kaloryfery w salonie. :evil:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktem jest ze kaloryfer ktory ma temperatute kolo 70 stopni czasem wyzsza podsmaza kurz i to on jest najbardziej szkodliwy dla alergikow, dechy nie sa najlepszym rozwiazaniem na podlogowke. Albo panele drewniane warstwowe, albo drobne elementy np deski ok 7cm szerokie i to max 1.5cm grube i drewno stabilne wiec nie kazde-akurat merbau jest ok , lepiej olejowane niz lakierowane. Na ciemnym drewnie mniej widac ewentualne szczeliny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co on nie bedzie zimny bo to podloga bedzie zimna a grzejnik sie nagrzeje od temperatury 45 stopni. Poza tym rozwieszony recznik zawsze lepiej schnie niz zwiniety :)

Jasne że on jest cieplejszy niż podłoga, ale zimniejszy niż zwykły i tak się zastanawiam, bo to fajne jest jak ręcznik jest cieplutki po wyjściu z kąpieli (ale niegramatyczne zdanie :roll: ) i się zastanawiam czy sobie nie zrobić w ogóle elektrycznych tych grzejników łazienkowych...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ania nie mozliwe ze az 5tys, przeciez tam mieszacz tylko potrzebny, pompa, jakies zawory troche rurek, popytaj 1950 jaka jest roznica.

 

Temat mieszaczy jest dla mnie jeszcze nie odkryty

sąsiadowi robi hydraulik który kupuje mu wszystko i montuje

 

jak mi zaczął opowiadać o pompach, sprzęgłach i mieszaczu to wymięklam :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...