Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

MODRZEWIOWE KOMENTARZE


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

WitajAniu

Pomyslałam że zagadnę do Ciebie, bo bardzo miło mi się zrobiło, jak wyczytałam w dzieciowym wątku, że masz czwórkę dzieci. Ja mam trójkę 13 lat, 7 lat i 4 lata, ale to czwarte łazi mi mocno po głowie i właśnie głowię sie, jak mam męża przekonac że koniecznie potrzebujemy miec jeszcze niemowlaka. Co prawda moja trójka dzielnie mnie w tym wyręcza, bo co kilka dni któres zaczyna dyskujsję na ten temat.

Jak Ci się żyje Poczwórna Matko?

I do tego jeszcze buduje? My kończymy budowę i skończyć nie możemy. Budujemy juz 2 lata, z przerwami z braku kasy. Dzieciaki tez juz dni liczą do przeprowadzki. może na Wielkanoc się uda. :-?

Pozdrawiam Marta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WitajAniu

Pomyslałam że zagadnę do Ciebie, bo bardzo miło mi się zrobiło, jak wyczytałam w dzieciowym wątku, że masz czwórkę dzieci. Ja mam trójkę 13 lat, 7 lat i 4 lata, ale to czwarte łazi mi mocno po głowie i właśnie głowię sie, jak mam męża przekonac że koniecznie potrzebujemy miec jeszcze niemowlaka. Co prawda moja trójka dzielnie mnie w tym wyręcza, bo co kilka dni któres zaczyna dyskujsję na ten temat.

Jak Ci się żyje Poczwórna Matko?

I do tego jeszcze buduje? My kończymy budowę i skończyć nie możemy. Budujemy juz 2 lata, z przerwami z braku kasy. Dzieciaki tez juz dni liczą do przeprowadzki. może na Wielkanoc się uda. :-?

Pozdrawiam Marta

 

Magnolia, rany ale Ci zazdroszczę :p

(no, może nie w każdej sytuacji.. :wink: )

pięknie się czyta, że ktoś ma tyle dzieci :p :p :p :p

 

trzymam kciuki za czwarte dzieciątko, jak z trójką dajesz sobie radę to i z czwórką dasz :wink:

A ile radości... :lol: :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WitajAniu

Pomyslałam że zagadnę do Ciebie, bo bardzo miło mi się zrobiło, jak wyczytałam w dzieciowym wątku, że masz czwórkę dzieci. Ja mam trójkę 13 lat, 7 lat i 4 lata, ale to czwarte łazi mi mocno po głowie i właśnie głowię sie, jak mam męża przekonac że koniecznie potrzebujemy miec jeszcze niemowlaka. Co prawda moja trójka dzielnie mnie w tym wyręcza, bo co kilka dni któres zaczyna dyskujsję na ten temat.

Jak Ci się żyje Poczwórna Matko?

I do tego jeszcze buduje? My kończymy budowę i skończyć nie możemy. Budujemy juz 2 lata, z przerwami z braku kasy. Dzieciaki tez juz dni liczą do przeprowadzki. może na Wielkanoc się uda.

Pozdrawiam Marta

 

ja też lubię czytać takie posty w dzisiejszych czasach :D sama mam na razie parkę, ale nie mówię, że nie będzie nas więcej :lol:

ale u mojego brata jest 4 dzieciaczków, dwójka już praaawie dorosła, jeden dwulatek i najmniejsza 2 tygodniowa kruszyna :lol: a wśród naszych znajomych trójka dzieci to norma :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wsród moich znajo,ych jest trochę z trójką, ale w rodzinie to jesteśmy patologia. Tak samo wśród znajomych z naszych szkół, w szkole mojej córki też. Tylko moja mama nam kibicuje. A w szpitalu po porodzie małego dostałam ankietę dla rodzin wielodzietnych do wypełnienia.

Ale mam to w nosie, tych kilku znajomych z patologiczną trójka nam wystarczy. Jednak miło że i tu znalazło się trochę ludzi którzy nas rozumieja.

Kiedyś Nowak z zespołu 'Raz, dwa tzry' powiedział że naprwadę ojcem się poczuł, jak urodziło mu sie czwarte. My poczuliśmy przy trzecim że jakoś nas to otwiera na świat, na ludzi, jedne rzeczy przestają byc ważne, inne nabierają rangi. Chyba łatwiej nam teraz z naszą gromadką, niż jak mieliśmy dwójkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Magnolia :D cieszę się że zajrzałaś :D

jak widzisz większa ilość dzieci to większa ilosć znajomych :wink:

 

W rozmowach o dzieciach z meżem zawsze była trójka

Szybko w naszym domu pojawila się najstarsza córka i zanim się obejrzeliśmy była już następna :o

Potem nie było za bardzo czasu

była budowa domu, dziewczynki rosły

i pewnego dnia pojawiły się 2 kreski na teście

 

w pierwszym momencie świat przewrócił się do góry nogami

niektórzy tak patrzyli troszkę krzywo nawet jakies teksty o tym ze nie chcę chodzić do pracy się pojawiły :roll:

urodzila się nasza 3 córka i sama nie wiem kiedy tak szybko urosła

i zaczęły mi chodzić myśli o czwartym dziecku

mąż pytał czy jestem pewna :lol:

rok starań i nic :roll: szczerze mówiąc to sobie odpuściliśmy :roll: i wtedy pojawiła się mała fasolka

 

w rodzinie wszystkie ciocie i babcie bardzo lubią nasze dzieciaki

 

a na codzień są kłótnie między siostrami

pomazane zeszyty przez najmłodszego braciszka

stosy prania, gary gotowania

śmiechy, tańce, wspólne wypady.

 

Budowanie nie jest łatwe z taką bandą :lol:

na szczęście to nie 4 małych dzieci

Starsze chodzą do szkoły, w domu potrafią zrobić wszystko (no nie gotują jeszcze obiadów), czasami wracam do domu a od progu wita mnie zapach maślanych ciasteczek :D

żeby coś załatwić na budowie muszę zabierać dwójkę młodszych ze sobą

teraz zimą jest gorzej bo trzeba towarzystwo ciepło ubierać

Trzeba tak wycyrklować by w czasie wyjazdu zjadły i wypiły, trzeba mieć zawsze torbę z pieluchami :roll: zabawki w aucie i duuuużo cierpliwości

Teraz gdy muszę się zastanowić nad wykończeniówką przyjeżdżają dziadkowie by zająć się wnuczkami bo im się szybko nudzą miejsca z płytkami np

 

Jesteśmy rodziną wielodzietną ale wcale tego tak nie postrzegam

Nie spotykam się na szczęście z opiniami że jesteśmy patologią :lol:

może dlatego że mieszkamy na wsi i tu jest więcej takich jak my z 3 lub 4 dzieci.

 

Myślę że jest mi czasem latwiej niż mamie małego jedynaka :lol:

nasz niespełna 2-latek chodzi za siostrami i stara się je naśladować nie jestem więc jedyną osobą która się nim zajmuje i pokazuje świat

 

siadają razem przy stole i rysują

starsze prace plastyczne do szkoły

najmłodsza kwiatki dla Taty a maly bazgrze zygzaki :lol:

jedyne co to muszę wszystkie mazaki zmywalne kupować bo na bazgraniu na kartkach nie zawsze się kończy

starsze córki czytają młodszym książeczki

 

Bardzo starałam się żeby moje dzieci były samodzielne

jak byłam w 4 ciązy a najmlodsza córka nie chodzila jeszcze do przedszkola i spała dlużej, nie wstawałam by przygotować starsze do szkoły

Musiały same się wyszykować po cichu zrobić sobie sniadanie i kanapki do szkoły (nawet jak nie spalam to nie wychodzilam z sypialni bo wtedy jakoś zanikały u nich umiejętności samodzielnego szykowania :wink: )

Teraz najmłodsza córeczka chodzi do przedszkola i sama rano wstaje sama się ubiera myje zęby i wybiera pluszaka którego chce zabrać ze sobą.

Wtedy dopiero ja wstaję i odwożę ją do przedszkola, Bardzo jest dumna z tej swojej niezależnosci (chociaż czasem trochę dziwnie chodzi ubrana :lol: )

 

Nie wiem czy będziemy mieć więcej dzieci na dzień dzisiejszy mówię pas :D

ale kto to wie co nam jeszcze pisane :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ania podziwiam Cię.

Jesteś kapitalną mamunią. :D

 

śliczny słonik i jakiego masz ogrodnika :lol:

 

nie przesadzajmy :roll: z tą kapitalnością

chociaż może i kapitanem tego bałaganu to ja jestem :lol:

a raczej niedobrym kapralem :lol:

 

dziewczyny czasem mi wypominają że jako jedyne szykują sobie same kanapki do szkoły :roll: ale ja im mowię że one mają takie jak lubią i z czym lubią :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Aniu za odpowiedź.

My narazie mamy tylko 1 w szkole, ale też sama do szkoły się wybiera i sama sobie śniadanie szykuje.

Z zakupów budowlanych przy dzieciach szybko zrezygnowaliśmy, żeby nerwicy nie dostać. Teraz często wyrywamy się podczas pracy, albo robimy rekonesans przez internet. Tylko przykro jak weekend przychodzi- dzieci na te dni czekają, bo chcą czegoś fajnego, mąż marzy o tym żeby na budowie coś podziałać, a ja miedzy młotem a kowadłem. Te dwa lata z tego względu właśnie nas zmęczyły, Jednak mam nadzieje że będziemy się cieszyć domem i ogrodem i to będzie dobra rekompensata.

Życzę Ci łatwego dalszego ciągu budowy i wielkiej radości z nowego domu

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

awuemko, popatrz co przypadkiem znalazlam wsrod zdjec na moim kompie :o :D .poznajesz ?

w zwiazku ze zblizajacymi sie juz swietami zajaczkowymi :wink: dedykuje je tobie 8) :D

 

http://img23.imageshack.us/img23/9425/003050.jpg

 

No piękna Frosia :lol: z moich ulubionych :lol:

dzięki serdeczne za dedykację :D siem wzruszyłam :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

im więcej dzieci tym więcej szczęścia! :D

wiadomo! 8)

 

pozdrowionka wielkie! :D

hej Jasiu :D

a gdzie Ty byłaś jak Cię nie było :roll: idę zobaczyć

hej :D

no to już wiesz co robiłam :oops: :wink:

 

No z pewnością nie zasypywałaś gruszek w popiele :wink:

Jeszcze raz z calej mocy gratuluję Jasiu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...