Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Opinie na temat rekuperatora Brink - Renovent HR


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 994
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

http://www.e-rekuperatory.pl/grafika/brink_charakterystyka_large.jpg

 

 

Czy ktoś może mi powiedzieć co oznaczają te trzy linie na tym wykresie. Large ma wydajność 400m3/h przy oporze 150 Pa czyli odpowiadała by temu linia środkowa ale co oznaczają te dwie pozostałe ??

 

U mnie obecnei przy wymianie 380 m3/h mam ciśnienie 145 Pa czyli teoretycznie biorąc pod uwagę brudne filtry powinno być ok jeżeli opierać się na pierwszej od dołu i środkowej krzywej na ostatniej już nie bardzo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeciez wydajnosc sam okreslasz jaka ma byc dla danej instalacji a opory sa "wynikowe" -wynikaja z instalacji.

Jesli dla oporow 100Pa chcesz miec wydajnosc 275 m3/h to zuzyjesz 2x62 W, jesli wydajnosc ma byc 325m3/h to zuzyjesz 2x85 W ale jesli chcesz miec wydajnosc 400 m3/h to juz potrzebne jest 2x137 W.

Oczywiscie moc wentylatorow oszacowalem sobie.

Zaleznosci nie sa liniowe i to min. obrazuje wykres

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeciez wydajnosc sam okreslasz jaka ma byc dla danej instalacji a opory sa "wynikowe" -wynikaja z instalacji.

Jesli dla oporow 100Pa chcesz miec wydajnosc 275 m3/h to zuzyjesz 2x62 W, jesli wydajnosc ma byc 325m3/h to zuzyjesz 2x85 W ale jesli chcesz miec wydajnosc 400 m3/h to juz potrzebne jest 2x137 W.

Oczywiscie moc wentylatorow oszacowalem sobie.

Zaleznosci nie sa liniowe i to min. obrazuje wykres

 

Pzdr.

 

Nie no wszystko pięknie tylko że opory instalacji rosną zdaje się z kwadratem prędkości przepływu czyli bezpośrednio przy niezmiennych przekroju kanałów ze wzrostem wydajności wiec przy 275 m3/h masz opór 100 Pa a przy 380 m3/h ja mam opór 145 Pa. Problem w tym że te 380 m3/h jest jak podejrzewam wyliczane z prędkości obrotowej wentylatorów a nie faktycznego przepływu. W związku z tym jeżeli przy np 400 m3/h reku pokazywałby opór 175 Pa to realny przepływ zgodnie z górną krzywą byłby 370 m3/h ze środkową krzywą jakieś 390 m3/h a według dolnej pewnie w granicach zera bo ona pokazuje 400m3/h przy oporze 100 Pa większy opór by go zdławił. Czy dobrze to interpretuję czy nie? Moim celem nie jest wyliczanie ile będzie mnie kosztowało używanie reku tylko sprawdzenie poprawności wykonania instalacji która powinna pozwalać na przepływ 400 m3/h nie generując oporu większego niż 150 Pa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pochwalcie się jak się sprawują Brinki w te mrozy :D

 

u mnie bez gwc nawiew przy -12st jest ok +10st.

 

sprawdzałem ostatnio w ustawieniach ile na 3 biegu nawiewa-pokazało 235m3/h.Nie wiem czemu nie 300?Reku sam dobiera w zależności od oporów?

 

Witaj,

 

Gdzie znalazłeś dystrybutora tych rekuperatorów na podkarpaciu, podaj proszę namiary i ewentualne doświadczenia :) lub :(, koszty itp.

 

Z góry dziękuję

Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

REKU zakupiłem bezpośrednio z ASK.Instalację robiła miejscowa firma z Przemyśla.Robią dokładnie ale coś nie gra teraz bo skutecznosc reku jest niska bo ok 50-55%.

 

Lokalnym przedstawicielem na Podkarpacie jest firma z Lubaczowa.Byli Panowie u mnie na budowie i policzyli......17tyś za wszystko. Z moich informacji wynikało że sam reku koszuje 5700zł, więc chcieli 12 tyś za robotę i kilka rur.Pozatym mnie olali -są nie terminowi.Umawiali się na jakiś termin po czym nawet nikt nie zadzwonił zinformacją że będą tydzień później. Nie dogadalismy się w koncu ze względu na powyższe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Ja też mam reku Brink Renovent, który jest jeszcze nie zamontowany. Na dzień dzisiejszy mam rozprowadzone rury i reku czeka na montaż po wykończeniówce.

Kontakt w sprawie instalacji miałem z firmą ASK i oni sami polecili mi wykonawce na podkarpacie firmę z Lubaczowa. Instalacja zrobiona porządnie i w umówiony terminie - nie miałem z tą firmą żadnych problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Mam pytanie, jakie sa filtry w Brinku, czy to gotowe filtry czy zmieniamy tylko włóknine? jak często je zmieniamy? Coś mam wrażenie że w tym reku może to być znaczny koszt, pozatym wymiennik jest ponoć z bardzo cienkich przepon z tworzywa, obawiam się że trwałosć takiego wymiennika może być ograniczona, a wymiana jak to zwykle bywa droga :wink: ? Ale może się myle, czy ktoś przygladał sie blizej temu rekuperatorowi?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, jakie sa filtry w Brinku, czy to gotowe filtry czy zmieniamy tylko włóknine? jak często je zmieniamy? Coś mam wrażenie że w tym reku może to być znaczny koszt, pozatym wymiennik jest ponoć z bardzo cienkich przepon z tworzywa, obawiam się że trwałosć takiego wymiennika może być ograniczona, a wymiana jak to zwykle bywa droga :wink: ? Ale może się myle, czy ktoś przygladał sie blizej temu rekuperatorowi?

 

Dzisiaj miałem przyjemność oglądniecia sobie Brinka. Filtry są na metalowej ramce.Można kupić gotowce,można kupić samą włókninę.Filtrów aż tak często wymieniać nie trzeba.Należy je okresowo czyścić.Jak często ,to zależy od miejsca gdzie mieszkamy.A co do wymiennika,to taki delikatny znów nie jest.Jeszcze nikt nie zgłaszał problemów na forum,ja też parę reku już widziałem.Stork Air ma takie same(przynajmniej w serii G90/91).O jakość wykonania i materiałów w przypadku holenderskiej produkcji bym się nie matwił

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Ja po wizycie u sprzedawcy muszę powiedzieć, że tylko jedna sprawa mi nie pasuje w Brinku- koszmarne sterowniki. Pierwszy- jedno pokrętło, trzy pozycje- zero funkcji. Dwa inne też są, już ze sterowaniem czasowym (właściwie dobowym), ale też bym ich w holu nie powiesił :) Najprędzej w kotłowni :) Poza tym wsyzstko wydaje się być ok. Może ktoś wie, czy można samemu dosztukować jakiś fajny sterownik?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś wie, czy można samemu dosztukować jakiś fajny sterownik?

 

Można np. taki:

http://www.budgar.com.pl/sklep/product_info.php?products_id=112&osCsid=6f62179bdf890753310b077d2cfcbe71

Najgorzej nie wygląda, spokojnie mógłbyś go powiesić gdzie byś chciał. Sam taki mam, podłączony właśnie do Brinka HR 400 Large, choć przyznam szczerze, że raczej nie używam programowania, jak na razie nie miałem takiej potrzeby, póki co używany więc jedynie do zmiany biegów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś wie, czy można samemu dosztukować jakiś fajny sterownik?

 

Można np. taki:

http://www.budgar.com.pl/sklep/product_info.php?products_id=112&osCsid=6f62179bdf890753310b077d2cfcbe71

Najgorzej nie wygląda, spokojnie mógłbyś go powiesić gdzie byś chciał. Sam taki mam, podłączony właśnie do Brinka HR 400 Large, choć przyznam szczerze, że raczej nie używam programowania, jak na razie nie miałem takiej potrzeby, póki co używany więc jedynie do zmiany biegów.

 

Całkiem ładny sterownik.I nie drogi.Czegoś takiego właśnie szukałem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...