Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Opinie na temat rekuperatora Brink - Renovent HR


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 994
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Użytkownicy Brinka!

Kto ma centralę bez GWC?

 

Interesuje mnie jak reku radzi sobie z mroźnym powietrzem. Jeśli moglibyście podać poniższe info, to byłbym wdzięczny (podaję u siebie):

- temp. zewn. (-15*)

- kod C (C 0)

- temp. dolotu z atmosfery (+3*)

- odczyt dla instalatora (razem 'OK'+'F') > nawiew (70 m3/h)

- i dalej w trybie odczytu dla instalatora > wywiew (70m3/h)

- i dalej > status ochrony p-zamrożeniowej (u 0.0)

 

Mam GWC. Przy -15* i temp. glikolu +4*, niestety za GWC jest -1*. Reku jednak wskazuje +3* i ochrony p-zamrożeniowej (jak widać wyżej) nie włącza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adiqq, wyświetlacz.

 

+ i będzie kod C (np. C 0), póżniej + parę razy i będzie temp. dolotu tP (zwróć uwagę na cyferkę - jeśli za nią będzie kropka, to jest ona ujemna)

 

dalej: OK+F przez parę sekund i będzie nawiew w m3/h (małe 'u'), później + czyli wywiew w m3/h i dalej parę razy + do symbolu u (np. u0.0 [ochrona p-zamrożeniowa wyłączona] albo u0.6 lub inne).

Edytowane przez budowlany_laik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No u mnie tez niestety jest tak ze ochrona przeciwzamrozeniowa oscyluje caly czas pomiedzy u4 a u5 tzn wentylator nawiewny sie wlacza i wylacza okresowo. GWC nie mam ale miec bede na nastepna zime na pewno :) bo teraz widac jak to jest potrzebne. Rurki mam na szczescie zakopane tylko nagrzewnica, pompka i reszta pierdolek do zalatwienia :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zewnątrz jest -14 , rekuperator pokazuje t.P 2 i t.S 19 , ustawiony jest na 80m3/h . Czy dobrze rozumuje że reku podgrzał -14 do 2 stopni ?

 

Nie podgrzal, ta temperatura tP to temperatura powietrza zasysanego z zewnatrz przed wymiennikiem. Mozliwe ze jest odczyt jest zafalszowany, ja to rozumiem tak ze jak rekuperator zalacza ochrone przeciwzamrozeniowa na u5 to zasysane powietrze w rekuperatorze sie zatrzymuje i ogrzewa, jak wentylator rusza to temperatura od razu spada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kilku dni moj reku zaczal sie dziwnie zachowywac, po zalaczeniu przez chwile pracuje na azadanej wydajnosci po czym samoczynnie wchodzi na najwyzsza wydajnosc aby pozniej znowu powrocic do poprzedniej. Wczoraj bylem popatrzyc na informacje na wyswietlaczu i odczytalem miedzy innymi takie wartosci:

t.100 (aktualna wartosc cisnienia wentylatora nawiewanego Pa), A.0 (aktualna warttosc cisnienia wentylatora wywiewanego), u0.0

podczas samoczynnego wzrostu wydajnosci wartosc parametru A=100.

Od wczoraj reku zaczal bys slyszalny w domu (zwiekszenie wydajnosci ????) mimo iz pracuje caly czas na tych samym biegu, wartosc m3 jest taka sama.

 

Macie pojecie co sie dzieje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli by tak bylo jak piszecie to otczyty nie powinny byc zamienione w porownaniu do tego co napisalem w poprzednim poscie, czyli powinno byc tak:

t.0 cisnienie wentylatora nawiewanego

A.100 (na maxa) cisnienie wentylatora wywiewanego

wydaje mi sie moim skromnym zdaniem ze rowniez na wspazaniu ilosci m3 na nawiewie i wywiewie powinien to sygnalizowac, a tu wartosci sa takie same.

Jeszcze sprawdze to dzisiaj dokladnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Użytkownicy Brinka!

Kto ma centralę bez GWC?

 

Interesuje mnie jak reku radzi sobie z mroźnym powietrzem. Jeśli moglibyście podać poniższe info, to byłbym wdzięczny (podaję u siebie):

- temp. zewn. (-15*)

- kod C (C 0)

- temp. dolotu z atmosfery (+3*)

- odczyt dla instalatora (razem 'OK'+'F') > nawiew (70 m3/h)

- i dalej w trybie odczytu dla instalatora > wywiew (70m3/h)

- i dalej > status ochrony p-zamrożeniowej (u 0.0)

 

Mam GWC. Przy -15* i temp. glikolu +4*, niestety za GWC jest -1*. Reku jednak wskazuje +3* i ochrony p-zamrożeniowej (jak widać wyżej) nie włącza.

 

U mnie wygląda to teraz następująco:

 

temperatura zewnętrzna ok. -17 st.C (-15 st. C wskazuje mi termometr przy oknie w kuchni od wschodniej strony, zawyża o ok. 2 st.C)

kod C6

tP. 9. (czyli -9st.C?) czerpnię mam na północnej elewacji, przechodzi przez nieogrzewany garaż i przez nieużytkowe nieogrzewane poddasze, rury mam zaizolowane 10 cm wełny

nawiew górne u 69 lub 0

wywiew dolne u 69

ochrona przeciwzamrożeniowa u0.5 wyłączony wentylator nawiewny!

ustawiona wydajność 75m3/h

 

Co oznacza kod C6?

 

Edit: Sprawdziłem jak sprawa wygląda na wyższych biegach i odczyty się nie zmieniają co by oznaczało, że przy dużych mrozach centrala pracuje na najniższej możliwej wydajności tak, aby nie zamarzł wymiennik. Teraz już wiem dlaczego nie mam problemów z wilgotnością w domu. Bez problemu utrzymuję 50-60%

Edytowane przez Dareckyy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamrożony wymiennik. Reku wyłącza co chwilę nawiew by rozmrozić (u0.5). Nie masz w zasadzie nawiewu.

 

tP.9. = -9*C (bo kropka za 9)

 

C6 - wentylator wywiewny pracuje w trybie stałego ciśnienia

C6 jest połączone z parametrem I10 (ustawienia dla instalatora). I10 (tryb stałego ciśnienia wyłączony): 0 - nie, 1 - tak

I10 z instrukcji: "W tym miejscu można ustalić, czy wentylatory mają utrzymywać stały przepływ powietrza, czy stałe ciśnienie po przekroczeniu określonego punktu oporu." Nic nie kumam z tego trybu, ale mam ustawione na 1 (czyli tryb stałego ciśnienia wyłączony), bo jakiś czas temu wskazywało u mnie C3 (czyli wentylator nawiewny pracował w trybie stałego ciśnienia)

 

Rób GWC!

 

U mnie spore minusy na zewnątrz od ponad tygodnia. GWC daje radę. Reku wskazuje tP.4 (czyli +4*C), a u0.0 cały czas i stały wydatek obu wentyli.

Edytowane przez budowlany_laik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instalator zalecił przeczyszczenie filtrów lub ich wymianę. Na razie raz czyściłem filtry jakieś dwa lub ponad dwa miesiące temu, jak rekuperator zasygnalizował konieczność ich przeczyszczenia. Zobaczymy, czy to coś da.

 

Zastanawiam się nad zamontowaniem nagrzewnicy wstępnej Brinka ze sterowaniem impulsowym, powinno to rozwiązać problem? Czy ktoś z użytkowników Brinka ma na wyposażeniu taką nagrzewnicę? Jest to wystarczająco dobre rozwiązanie przeciw zamrożeniowe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jak w brinku i sterowniku ibtron ustawić żeby można było wyłączać bo z poziomu sterownika. Nie chce mi się włazić na strych żeby go wyłączyć i później włączyć. W te mrozy mam wilgotność 30-32% i jest tragedia, centrala chodzi na minimum czyli 60m3 powierzchnia 100m2.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tylko.......... strony do tyłu

 

Witam

ustawiłem wszystko tak jak w wątku ale, jest problem:

Wcześniej był podobny, a teraz jeszcze się zmienił co może być przyczyną - pewną rzecz podejrzewam ale chciałbym konsultacyjną odpowiedz.

 

Gdy przełączę na I prędkość U1 - wchodzi nastawiony stopień 1

gdy przełączę na II prędkość U2 - wchodzi nastawiony stopień 2

gdy przełączę na III prędkość U3 chociaż nastawiona na największą wchodziła I prędkość, a teraz OFF.

parametry instalatora I1, I2 I3 są odpowiednie 1,2,3

 

Co się dzieje co jest nie tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...