Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Opinie na temat rekuperatora Brink - Renovent HR


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 994
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Kupiłem kasety na włókninę do Renoventa.

 

http://cokupic.pl/i/c_12309779.jpg

 

Mam problem z umieszczeniem tej górnej - haczy o czarny plastik.

Dareckyy, udało Ci się umieścić górną kasetę bez problemu? Kto jeszcze może pomóc?

 

Mnie tez jedna z kaset wchodzi trudniej ale po wlozeniu jej lekko poruszaj w gore i w dol jednoczesnie wsuwajac do centralki.

One musza "ciasno" byc umieszczone zeby byly szczelne.

 

Ja też tak mam (sprawność dziwnie bliska 100%). Za to dziwi mnie to 30% wilgotności wywiewu. Tyle masz w domu???

 

No tak, w domu mam ok. 30% wilgotnosci -wiem ze to nie za duzo, ale tak jest.

Jesli chodzi o temp. to chyba nie ma co szukac dziury w calym, takie sa odczyty wiec tak jest. Przyznam sie ze temp. podawane w samym urzadzeniu sa troszke inne od tych ze zdjecia. Roznica byla ok. +-0,5*C na wywiewie i ok. +-3,5*C z czerpni (centrala pokzaywala mi 5*C a moj termometr pokazywal 8,5

 

Pzdr.

Edytowane przez piwopijca
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem kasety na włókninę do Renoventa.

 

http://cokupic.pl/i/c_12309779.jpg

 

Mam problem z umieszczeniem tej górnej - haczy o czarny plastik.

Dareckyy, udało Ci się umieścić górną kasetę bez problemu? Kto jeszcze może pomóc?

 

Tez miałem problem z wsunięciem jednej z kaset, są dosyć mocno spasowane ze szczelinami. Delikatnie je "wyginałem" góra-dół, w lewo-w prawo przy w ciskaniu i udało się :)

Edytowane przez Dareckyy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Mam pytanie

Ostatnio przy niskich obrotach pojawia mi się błąd jak nie F1

Wymiana danych z wentylatorem nawiewnym została przerwana.

Jeśli nierównowaga jest niedopuszczalna, wtedy nastąpi wyłączenie wentylatora wywiewnego

To znów F 4

Wymiana danych z wentylatorem wywiewnym została przerwana

 

Jeśli ktoś ma pomysł co może być przyczyna takiego zachowania i jak to usunąć proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie

Ostatnio przy niskich obrotach pojawia mi się błąd jak nie F1

 

To znów F 4

 

 

Jeśli ktoś ma pomysł co może być przyczyna takiego zachowania i jak to usunąć proszę o pomoc

Witam naprawdę nikt nie wie co się mogło popsuć?.....teraz pojawił się dodatkowo F2

wygląda na to że trzeba będzie rozebrać całe sterowanie rekuperatora - może jakieś sprawy stykowe....najśmieszniejsze jest to że po kliknięciu OK wszystko wraca do normy by po cyklu programator auto znów coś takiego się pojawiło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdzie kupujesz za ile i o jakich parametrach ??

 

Wiesz co, nie pamietam juz gdzie kupowalem te "szmaty", bylo to chyba ze dwa lata temu -kupilem kilka metrow i mam do tej pory.

Musisz poszukac w necie, sprawdz sobie w instrukcji jakie parametry (jaki symbol) wlokniny powinien byc i takiego szukaj.

Z tego co pamietam to ktores z EU bylo

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Witam,

mam do Was pytanie: czy ktoś zna dobry serwis Renowent HR? Chodzi o gruntowny przegląd i wymianę filtrów, a może jakąś naprawę, bo nie wszystko działa prawidłowo. W zeszłym roku kontaktowałam się z trzema firmami i wszystkie trzy olały temat. Z jednej nawet ktoś przyjechał wycenić elementy do wymiany i więcej sie nie pojawił. Dzwoniłam tam kilkakrotnie i nic. Czy oni po prostu wszyscy tak działają? Ma ktoś jakieś w tym doświadczenie i może mi kogoś polecić?

Chodzi o serwis możliwie blisko Skierniewic- Warszawa, Łódź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...