Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Opinie na temat rekuperatora Brink - Renovent HR


Recommended Posts

instalacje robilem z rur spiro (metalowych zwijanych - oczywiscie pytanie mnie czy dobralem odpowiednio srednice kanalow chyloby FO PA ) daja naprawde male opory ale tez przenosza idelanie dzwiek, koncowki mam z sonoductow dla wytlumienia drgan i dzwieku, moze cos i tlumia nie wiem...

zmniejszylem ostatnio wydajnosc na 80 m3/h i jest znaczna poprawa, jest duzo ciszej, choc do idealu brakuje tlumika.

Zalecam przed zakupem zwrocic uwage nie tylko na to jakia sprawnosc ma reku, ile bierze pradu, ale rozniez jaki halas generuje do nawiewu. Przy anemostatach wywiewnych nie slychac nic, przy nawiewie niestety tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 994
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • 2 weeks później...

Witam

Też dostałem ofertę na montaż takiego Reku. Chciałbym zapytać o opinie dot. ceny i ewentualnych porad zanim się zdecyduje.

 

 

Rekuperator RENOVENT HR MEDIUM B z silnikami na prąd stały

i automatycznym baypassem w kotłowni z kanałami gładkimi.

wentylacja mechaniczna z rekuperacją +grawitacyjna +okap

z opcją GWC kanały nawiewne i wywiewu gładkie izolowane

sterownik rekuperatora i GWC z wspomaganiem pasywnym

automatyczny baypass

 

Wszystko wycenione na 18000 netto

Odnoszę wrażenie, że to trochę drogo, ale nie do końca rozumiem to "skróty myślowe".

Zanim zapytam o to proszę o rady Was.

Co to jest:

1- okap z opcją GWC

2- GWC z wspomaganiem pasywnym?

Dodam, że montuje również PC.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy ktos z szanownych uzytkownikow Brinka kupowal gdzies moze komplet filtrow/wloknine??

 

Jesli tak to bylbym wdzieczny za namiary.

 

Pozdrawiam

 

Dokup sobie kasety jesli ich nie masz na wymienne wklady i bedziesz mogl sam wymieniac wlokniny filtracyjne.

Poszukasz w sieci i okaze sie ze filtry wychodza Cie jakies 30-40 zl rocznie zakladajac wymiene 4 razy w roku.

Sprzedawane sa na m2 glownie z rolki i maja okreslona szerokosc. Ja juz nie pamietam gdzie kupowalem swoje, ale mam ich jeszcze na jakies 2 lata :) a wydalem chyba ok. 80zl w zeszlym roku za jakis kawalek, pocialem sobie i leza teraz na stryszku i czekaja na swoja kolej ...

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisał przedmówca, jeśli masz kasetę to można kupić włókninę np. w firmie ASK, za m2 to ok 45 zł, pocięte na kawałki wychodzi 8 sztuk czyli na 4 wymiany. U ASK z tego co pytałem, można też kupić same kasety jak i filtry fabryczne, ale tych ostatnich raczej nie polecam ze względu na cenę.

Materiał filtracyjny widziałem tez kiedyś na Allegro, trzeba by poszukać i zobaczyć, pewnie ktoś oferuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Jakis specjalnych przypadlosci nie zauwazylem ale mam go dopiero 1,5 roku wiec ...

Sterowanie zalne moglo by byc lepsze, ja mam starsze bez podswietlenia a qrcze w ciemnym miejscu i musze swiatlo zapalac zeby cos odczytac. Lepiej dokupic jakies sterowanie zewnetrznej firmy,podswietlane i z wiekszym zakresem mozliwosci regulacji.

Ktos juz kiedys podawal jaki sterownik dziala z Brinkiem.

Reszta dziala poprawnie, pewnie jak wiekszosc "przyzwoitych" central.

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co, moze tk byc poniewaz te wartosci tzn. 300 czy 400 m3/h to sa chyba jakies "teoretyczne" bo bez lub z bardzo malymi oporami liczone. w instalacjach domozych zazwyczaj sa opory i wowczas nie do osiagniecia sa wartosci 300 czy 400 m3/h.

W mojej centrali podane jest 400 m3/h ale max co wyciaga to 360 m3/h przy oporach, ktore sa w mojej instalacji i to nie jako stala wartosc pracy ale czasowo.

Uzywalem jej niezbyt czesto, moze z 5 razy, wiekszoci pracuje na I biegu (110 m3/h) lub czasami na biegu II (260 m3/h) i to wystarcza, no chyba ze mocne i szybkie przewietrzenie domu lub schlodzenie to zapodam III bieg (360 m3/h) na pol godziny do godzinki max.

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie na temat Brinków : jaka jest wasza opinia podczas wieloletniego użytkowania? Jakie są przypadłości tego sprzętu w miarę upływu czasu? Czy są z nimi problemy po kilku latach użytkowania?

Na pewno nie ma z nim większych problemów.Może podczas bardzo dużych mrozów trzymających parę dni.Jeśli nie ma GWC można zamontować nagrzewnicę wstępną.Podobnie jak w Stork Airach.

A ładny sterownik można zakupić w firmie insbud http://www.insbud.org/pl/produkt-2194052940030127872/IB-Tron-3100FAN-BL-12V---Programowalny-sterownik,-regulator-wydajnosci-wentylacji-%28rekuperacji%29,-z-podswietleniem,-3-biegowy,-zasilanie-12V-DC.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam,

Ja właśnie uruchomiłem sobie Brinka 300.

Pytanie do tych co uruchamiali osobiście:

1. Włączaliście tę opcję, która sprawdza sobie opory instalacji? (tzw. pierwsze uruchomienie)?

Nie podłączałem jeszcze sterownika (a mam tylko tego IB-Trona) i wciskając kombinacje klawiszy jaką podaje instrukcja - nic się nie dzieje.

Próbowałem na włączonym (1 bieg) i na wyłączonym (pisze OFF) urządzeniu. Może kluczem jest tutaj brak podpięcia sterownika? Hmm.

 

Dodam, że w odpowiednich parametrach widnieje "0" oznaczające brak pierwszego uruchomienia.

2. W związku z powyższym parametrem. Czy można uruchomić "pierwsze uruchomienie" ponownie?

Bo teraz uruchamiam system bez anemostatów, aby pomierzyć sobie przepływy (mam anemometr).

Później odpowiednio chcę podławić anemostatmi i ponownie "wykalibrować" Brinka.

 

Durny jest zapis w instrukcji - po pierwszym uruchomieniu nie zmieniać przepustnic/anemostatów itp.

Wszelkie regulacje mają być wykonane przed uruchomieniem reku. No to jak to wyregulować bez reku???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpięcie sterownika oczywiście nic nie zmieniło, jak podejrzewałem i jak kolega wyżej napisał.

Dzwoniłem do przedstawicielstwa Brinka. Otrzymałem informację, iż od ok. 2008 roku urządzenia te SAME włączają sobie inicjację w ciągu 48h od podłączenia mu zasilania. Nie ma już możliwości uruchomienia inicjacji kombinacją klawiszy. Natomiast jeżeli coś się zmieni, i chcemy ponownie przeprowadzić inicjację - należy przywrócić ustawienia fabryczne.

Fakt - nie patrzyłem wczoraj, czy inicjacja była wykonana (parametr "In"), a reku chodził od soboty.

 

Nikt z was nie zwracał uwagi na inicjację? Bez jej prawidłowego przeprowadzenia reku chyba nie pokazuje prawidłowych wartości przepływu powietrza...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm...

Suche powietrze nie jest wina/zasluga konkretnej centrali ale ogolnie wentylacji mechanicznej jako takiej i nieodpowiednich ustawien

Pzdr.

 

Czy ktoś ma wentylację mechaniczną czy grawitacyjną, to problem z wilgotnością przy tej samej wymianie jest identyczny (mówimy o okresach zimowych, kiedy na dworze spada temperatura i wilgotność bezwzględna spada). Ważne, żeby zdawać sobie z tego sprawę, bo często czytam, że od wentylacji mechanicznej ludzie mają suche powietrze w zimie, a to nie jest prawda. Podczas gdy w wymienniku skrapla się spora ilość wody (w wentylacji mechanicznej), to w wentylacji grawitacyjnej, ta sama ilość wody (zawarta w powietrzu wywiewanym) ulatnia się do atmosfery. Przyczyną suchego powietrza w zimie, jest zazwyczaj większy wydatek wymiany powietrza przy wentylacji mechanicznej w stosunku do wentylacji grawitacyjnej, ale jej rodzaj przy tym samym wydatku nie ma tutaj znaczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...

Witam, ja mam BRINK Renovent HR300 od jakichś 2, 3 ech lat. Generalnie jestem zadowolony ale od jakiegoś czasu mam wrażenie że w domu jest zaduch, na 3-cim biegu wieje jakby za słabo, sprawdzałem kratki czy nie są pozapychane (jednego roku wlotowa była tak zapchana że w ogóle nie dmuchało) filtry powymieniane, wentylatory poczyszczone. Czy możecie podać mi parametry Waszych rekuperatorów, jakie macie opory na poszczególnych biegach.

 

Pozdrawiam, Paweł Lewandowski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...