Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Opinie na temat rekuperatora Brink - Renovent HR


Recommended Posts

Hm.. jak kupujesz na allegro to reklamacja u sprzedawcy prawdopodobnie.

Ja zamowilem centrale z usluga *wszystkie materialy) w ASK ale wykonawstwo zlecaja jakims regionalnym firmom i u nich jest reklamacja honorowana.

Ja tak mam i mialem wymieniany wentylator bo centrala chodzila w czasie wykanczania domu i chyba sie zasyfila i wentylator zaczal glosno chodzic. Z ASK przyslali nowe wentylatory a wymienil je czlowiek ktory mi zakladal instalacje.

Jesli Ci z allegro sprowadzaja na swoja reke te reku to nie licz za bardzo na gwarancje u Polskiego przedstawiciela.

Jesli chodzi o awaryjnosc to u mnie chodzi HR 400 Large juz drugi rok (pierwszy od wprowadzenia) i nic sie nie dzieje z nim zlego, caly czas pracuje przez GWC zwirowe (non-stop) na 100m3/h a czasem zwiekszam na wyzszy bieg zeby schlodzic lub przewietrzyc dom.

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 994
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam ponownie

 

Reku dotarło, działa nieźle narazie na I biegu bo brak sterownika i tu pytanie do szanownych uczestników forum, jaki sterownik lepszy manualny 3-stopniowy czy elektroniczny. W sklepie w którym kupiliśmy reku powiedzieli że Brink może nie uznać gwarancji jeżeli będzie zamontowany elektroniczny sterownik. Co Wy na to ?

 

Z góry dzięki za odpowiedź i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie

 

Reku dotarło, działa nieźle narazie na I biegu bo brak sterownika i tu pytanie do szanownych uczestników forum, jaki sterownik lepszy manualny 3-stopniowy czy elektroniczny. W sklepie w którym kupiliśmy reku powiedzieli że Brink może nie uznać gwarancji jeżeli będzie zamontowany elektroniczny sterownik. Co Wy na to ?

.

 

Pewnie ze lepszy elektroniczny - ten z insbudu. A co maja nie uznac? Jak sie popsuje to najwyzej zamienisz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Panowie mam mały problem z reku Brink renovent 300. Mianowicie rok temu gdy podłączyłem reku przy ustawieniu 100m3 nic nie było słychać a teraz od jakiegoś czasu nawet przy ustawieniu na 50m3 dość wyraźnie słychać szum. Dzisiaj poszedłem do centrali i odczytałem prędkości i ciśnienia, a wiec przy ustawieniu na 50m3 wentylatory dmuchają 69m3 ,ciśnienie wyciągu 30Pa ,a nadmuchu 640 !!. Czego może być to wina filtry niedawno prane, a nawet jak wyjąłem całkowicie filtry to ciśnienie niewiele spadło. Proszę o pomoc dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Panowie mam mały problem z reku Brink renovent 300. Mianowicie rok temu gdy podłączyłem reku przy ustawieniu 100m3 nic nie było słychać a teraz od jakiegoś czasu nawet przy ustawieniu na 50m3 dość wyraźnie słychać szum. Dzisiaj poszedłem do centrali i odczytałem prędkości i ciśnienia, a wiec przy ustawieniu na 50m3 wentylatory dmuchają 69m3 ,ciśnienie wyciągu 30Pa ,a nadmuchu 640 !!. Czego może być to wina filtry niedawno prane, a nawet jak wyjąłem całkowicie filtry to ciśnienie niewiele spadło. Proszę o pomoc dzięki.

 

Cos masz zatkane. Sprawdz kratki na wyjsciu rur na zewnatrz - pewnie zatkane na amen :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak ci tak bardzo zależy na czasowym wyłączeniu centrali, to wystarczy do gniazdka podłączyć reku przez prosty programator...

wiem, ze to dawno temu pisałes, ale tak mi sie skojarzyło...

 

Można też tak.Jednak można to zrobić też z poziomu sterownika ib tron.Trzeba tylko przestawić parametr chyba I2(w każdym bądź razie parametr "krok bezkontaktowy") na 0.Wtedy po wyłaczeniu sterownika rekuperator przechodzi w stan czuwania. Jeśli ktoś ma nową wersję sterownika to po odpowiednim ustawieniu parametru CFG w ibtronie można tez wyłączać reku używając programatora tygodniowego.Jeśli jednak jest stara wersja sterownika to tylko ręcznie poprzez wyłączenie panelu ibtrona lub jak kolega pisze prosty zegar sterujący na wtyczce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Przeczytałem m.in. w tym wątku, że filtry należy stosunkowo często czyścić i wymieniać raz na 3-4 m-ce. Zacząłem już szukać kaset filtracyjnych i włóknin, aby zmniejszyć koszty obsługi. Zajrzałem do instrukcji, a tam jest napisane:

 

"Serwisowanie prowadzone przez użytkownika

ogranicza się do okresowego czyszczenia lub wymiany

filtrów. Filtr powinien być oczyszczony dopiero po

pojawieniu się na wyświetlaczu komunikatu „FIL”, a

przy założonym przełączniku trójstopniowym z

monitorowaniem filtra miga w tym czasie czerwona

dioda świetlna. Filtry należy wymieniać przynajmniej

raz w roku ."

 

Skąd więc konieczność opisywana na tym forum wymiany co ok. 3 m-ce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup kasete a pozniej poszukaj tkaniny filtracyjnej z tzw. metra i sobie dotniesz potrzebny rozmiar a koszty wyjda Cie ok. 30zl rocznie -ja tak zrobilem i mam filtrow jeszcze na rok w zapasie :)

Zuzycie mojej centrali HR Large 400 na I biegu - a zmniejszylem teraz na 60m3/h bo wysuszalo mi powietrze zbytnio wynioslo to21,1 kWh przez ostatni miesiac.

Pracuje caly czas z GWC zwirowym (24h/dobe)

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kupić Jan-Gaza, ale po niedawnej jego podwyżce, wydaje się, że będzie to Brink.

 

Czy nie orientujecie się, jak jest ze sprawnością przy niewielkich przepływach?

Gdzieś (chyba na stronie Jan-Gaza) wyczytałem, że poniżej 100m3/h, wymiennik dosyć znacznie traci na sprawności (ze względu na brak przepływu turbulentnego).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kupić Jan-Gaza, ale po niedawnej jego podwyżce, wydaje się, że będzie to Brink.

 

Czy nie orientujecie się, jak jest ze sprawnością przy niewielkich przepływach?

Gdzieś (chyba na stronie Jan-Gaza) wyczytałem, że poniżej 100m3/h, wymiennik dosyć znacznie traci na sprawności (ze względu na brak przepływu turbulentnego).

 

Wydaje mi sie, ze bez wzgledu na producenta sprawnosc jest zalezna od szybkosci wymiany.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...