Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Opinie na temat rekuperatora Brink - Renovent HR


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 994
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Źle mnie zrozumieliście.

Przestawiamy parametry na sterowniku, a nie na rekuperatorze.

 

Przestawienie wydajności na reku - sprawdziłem. Minimum to 50m3/h, rzeczywista wydajność jest wówczas 69m3/h.

Przestawienie IBtrona; Parametr CFG z 1 na 3. Nic nie zmienia.

Mogę wówczas na sterowniku wybrać bieg 1, bieg 2, bieg 3 i stop. Ale reku przy wybraniu STOP i biegu 1 na sterowniku - pracuje z wydajnością biegu 1 ustawionego na reku.

Więc oba pomysły zawiodły. Pozostanie chyba tylko wyłącznik czasowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przestawienie wydajności na reku - sprawdziłem. Minimum to 50m3/h, rzeczywista wydajność jest wówczas 69m3/h.

Przestawienie IBtrona; Parametr CFG z 1 na 3. Nic nie zmienia.

Mogę wówczas na sterowniku wybrać bieg 1, bieg 2, bieg 3 i stop. Ale reku przy wybraniu STOP i biegu 1 na sterowniku - pracuje z wydajnością biegu 1 ustawionego na reku.

Więc oba pomysły zawiodły. Pozostanie chyba tylko wyłącznik czasowy.

 

Przestaw parametr I2 czyli krok bezkontaktowy na 0.Powinno pomóc.

Da się też zmienić ustawienie od I4-I7 przypisując każdy bieg do innego ustawienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przestawienie wydajności na reku - sprawdziłem. Minimum to 50m3/h, rzeczywista wydajność jest wówczas 69m3/h.

Przestawienie IBtrona; Parametr CFG z 1 na 3. Nic nie zmienia.

Mogę wówczas na sterowniku wybrać bieg 1, bieg 2, bieg 3 i stop. Ale reku przy wybraniu STOP i biegu 1 na sterowniku - pracuje z wydajnością biegu 1 ustawionego na reku.

Więc oba pomysły zawiodły. Pozostanie chyba tylko wyłącznik czasowy.

Jeśli dobrze przestawiłeś sterownik, to musi być 1 bieg, 2, 3 i stop.

Chyba, że wgrałeś inny soft...

 

Jeśli w tym tygodniu nasi instalatorzy będą montowali jakiś reku brinka to poproszę aby Ci nagrali jak to się robi :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przestaw parametr I2 czyli krok bezkontaktowy na 0.Powinno pomóc.

Da się też zmienić ustawienie od I4-I7 przypisując każdy bieg do innego ustawienia.

 

I to pomogło!

Czyli czynności jakie są potrzebne, to zmiana parametru CFG w IBtronie na 4 oraz w Brinku zmiana par. I2 na 0.

Działa. Świetnie. Ogromne dziękuję do Was panowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I kolejny problem.

Ten automatyczny cykl w Ibtronie jest jakiś chory (albo to ja jestem) :).

Ustawia się tam godzinę dla każdego z 4 przedziałów. Ta godzina to co to jest? Włączenia tego okresu? Czy zakończenia tego okresu?

W każdym razie nijak się to ma do tego co ja ustawiłem.

 

Powiedzmy 4 okres ustawiam na 20.00 (czyli jakby od 20tej ten bieg obowiązywał) na 1 bieg.

Jest godz. 20.30 - reku zatrzymany.

 

A jak przyjąłem, że 20ta to zakończenie okresu na danym biegu - ok, o 20tej I bieg hula,

ale rano już jest odwrotnie!!! Pierwszy okres znów jest nieprawidłowy.

Ręce mi opadają...

 

Już znalazłem co było nie tak.

Ostatni okres nie może się zaczynać w następny dzień, czyli po północy.

Czyli "4" może się zaczynać najpóźniej o 23.59 :) i wówczas trwa aż do "1" dnia następnego.

Edytowane przez swistak81
Rozwiązane:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Trzeci mój post :). Nikt tu nie zagląda?

 

Powiedzcie mi jeżeli znacie odpowiedź.

Co oznacza parametr "C"? Widziałem "C 6" i "C 0". Innych wartości nie.

Jest to pierwszy parametr. Pokazuje się gdy wciśniemy "+" będąc w trybie operacyjnym bodajże (widać bieg i prędkość).

W instrukcji nic nie znalazłem na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TU masz moje śledztwo w tych kwestiach.

 

Dołączam też fragmenty szerszych instrukcji.

 

Masz pewnie ustawione I7 na 1 - czyli możliwa nierównowaga i dlatego informacyjnie reku pokazuje Ci to w parametrze 'C'. Ja wyłączyłem to I7 na 0, bo reku tworzył mi przy mrozie i nie działającym jeszcze GWC podciśnienie, co spowodowało oberwanie folii paroizolacyjnej. Teraz mam zawsze taki sam wydatek na nawiewie jak i wywiewie.

kody.jpg

kody3.jpg

kody2.jpg

Edytowane przez budowlany_laik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instalator do mojego domu zaproponowal mi Renoventa HR Large 400... Kubatura domu to okolo 700M^3, po podlodze 150... Nie mam GWC. Nie zalezy mi tak bardzo jednak na sprawnosci rekuperatora co na jego kosztach eksploatacji... Zastanawiam sie wiec czy nie da sie kupic czegos tanszego, o sprawnosci okolo 80%, ale o podobnym poborze mocy co renovent, no i zastanawiam sie czy taki reku wystarczy na taka chalupe? Moze cos o wiekszym sprezu niz Brink? Jakies sugestie?

Zadam pytanie inaczej: Szukam rekuperatora ktory sie najszybciej zwroci?

 

Podłoga x wysokość pomieszczeń - ja mam Brink-a Renovent HR Large 300 i przy tej powierzchni sprawdza się znakomicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam

Ja również wybrałem large 400 ale zastanawiam się nad excellend. Czy ta nagrzewnica to zbędny wydatek??

A i czy ktoś mi poleci jakąś dobra hurtownie z materiałami do wentylacji (spiro. kształtki.reku)w okolicy Gniezna czy Poznania??

Z góry dziękuję za pomoc.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...