Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Opinie na temat rekuperatora Brink - Renovent HR


Recommended Posts

witam. ja też mam brinka 300m3/h

Inicjalizacja jest po to, by reku poznał jakie opory ma instalacja z aktualnymi (czyli nowymi lub właśnie wyczyszczonymi) filtrami.

Później ma odniesienie i wie, kiedy wzrosły opory, czyli kiedy należy wyczyścić/wymienić filtry.

Ja długo bujałem się z tą kwestią. Z instrukcji - ma się uruchomić sama do 24h. Ale nic. Serwis też dawał sposoby - ale nic się nie działo.

Kiedyś przypadkiem sam to uruchomiłem. Przytrzymuje się 3s przycisk "OK".

Ale ponieważ ja mam 300tkę, a wy pytanie o Exellenta - to podpowiem tylko, że tym przyciskiem (jak raz przycisnę) "resetuję" filtr po jego czyszczeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
  • Odpowiedzi 994
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

czerpnia/wyrzutnia jest, anemostaty narazie poodkręcane w dół (ale nie wykręcone) :) tak żeby sobie instalka zrobiła samoregulację

GWC jeszcze nie uruchomiony, brak rury na końcu + ostatnio śnieg. fakt pewnie przez brak GWC tak niskie są, jak go uruchomię to pewnie dojdzie z kilkadziesiąt Pa

bo na teraz to te opory są małe, jak na instalke zrobioną na aluflex + termoflex :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do użytkowników reku. lub znających temat.Od nie dawna mam zainstalowany Brink Renovent Excelent 400 Plus i wszystko chodziło ok.ale pojawił się kod błedu E 120 .Niema objaśnienia go w instrukcji użytkowania .Czy ktoś się z czym takim spotkał ? Proszę o radę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niekoniecznie...

 

w jakich sytuacjach?

łatwo sobie wyobrazić, że dom to nie balon i nie możemy pompować do środka w nieskończoność powietrza.

 

Pytanie dotyczyło kominka, gdzie po otwarciu drzwiczek przyda się lekkie nadciśnienie, które zapobiegnie cofnięciu się dymu do pomieszczenia.

Z tym, że w tej sytuacji dom nie jest szczelny, ale po zamknięciu drzwiczek już jest!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Czy ktoś jest może w posiadaniu specyfikacji technicznej do centrali Brink Renovent Excellent?

Chodzi mi o dokument w którym znajdę rysunki z wymiarami, opisanym układem otworów (wywiew/nawiew/czerpnia/wyrzutnia), wersjami (lewy, prawy), mocami (400, 300), itd. Nie mogę nigdzie znaleść jakiegoś precyzyjnego dokumentu.

Do renoventa HR znalazłem bardzo fajny, a do excellent nie mogę nigdzie wygrzebać.

 

pzdr

 

EDIT:

Udało się;

http://www.passivhausstore.co.uk/pdf/Ubbink/612054%20Renovent%20Excellent%20Rev%20A%20GB.pdf

Edytowane przez homecactus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...